mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 10:49:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nevaren kunček/Johanca
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nevaren kunček/Johanca  (Prebrano 71246 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #135 : nedelja, 27.02.2011 : 22:45:47 »

Mi smo naši kunčici prinesli družbo (še eno kunčico, mladičko), ko je bila že odrasla. Na začetku je ni najlepše sprejela, predvsem je branila svoj teritorij, ampak sta po dobrem mesecu postali nerazdružljivi. Res sta se super razumeli, živeli seveda v skupni kleki, se umivali...

Koliko pa je bila stara? Se bojim, da bi 8 let brez kunčje družbe znalo bit problem. Nočem, da se ena drugo okoljeta ...
Logiran
majch
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 101


« Odgovor #136 : nedelja, 27.02.2011 : 23:10:09 »

5 let je bila stara. Je bilo na začetku kar hudo, starejša jo je "napadala" kar preko kletke in skakala, tolkla z nogami ob tla... Ampak se je umirila, se navadila na družbo in jo sprejela z svojo.
Kunci so res družabna bitja, se priporoča da živjo v paru. Bi pa ziher trajalo nekaj časa da bi se navadila.
Naš kunček je pred nekaj dnevi ostal sam, saj je kunčica poginila in se mu vidi da pogreša družbo. Kar ždi v kotu in gleda v prazno, ga mi toliko bolj crkljamo ampak to ni isto. Sta si delala družbo ko nas ni bilo, sedaj je sam... Sigurno bo v kratkem dobil družbo.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #137 : ponedeljek, 28.02.2011 : 07:59:26 »

Khm, kaj zaboga smo počeli? Kupovali hrano, priboljške, mineralne kamne, svežo zelenjavo in sadje in jo hranili in čistili. To bi bilo vse.

To si naredila kapitalno napako. Isto jaz pri mojih degujih. Opremila kletko tako, kot da gremo na razstavo kajjazvemčesa, požela vse prej kot aplavz (beri: drli so se kot pri norcih), zjutraj je bilo pa vse v prafaktorjih, oni pa srečni.
Ah, ja, te ta zobate je težko razumet.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #138 : ponedeljek, 28.02.2011 : 08:04:02 »

Ne da jih je težko razumet, jaz jih sploh ne  Tongue. Drugega kot osnovne oskrbe pri nas niti ne more biti, zato se pa trudim čimprej vsaj v začasno jih spravit.
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #139 : ponedeljek, 28.02.2011 : 11:52:16 »

Citat
Ne da jih je težko razumet, jaz jih sploh ne 

Bomo poskusili to spremenit.

Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #140 : ponedeljek, 28.02.2011 : 14:43:45 »

Ja, zakaj že? Da jim ne bo treba v začasno al kaj  Tongue? Ne, ne... kar naj tako ostane  Cool
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #141 : ponedeljek, 28.02.2011 : 17:31:52 »

Citat
Ja, zakaj že? Da jim ne bo treba v začasno al kaj

Neeee, kar tako. V zacasno pa vedno lahk kaksen pride  Smiley
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #142 : sreda, 02.03.2011 : 08:39:00 »

Johanca je vceraj spoznala enega lustnega kompanjona in dva nova psa. Zal nimam fotk, ker so tako divjali, da mi je uspelo naredit le dva zmazka. Roll Eyes Test je opravila in pravi, da nima problemov z drugimi kunci. Smiley Malo se ga je na koncu zacela bat, ker jo je na vsak nacin poskusil naskocit, pa smo potem prekinili spoznavanje. Wink lp
Logiran

AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #143 : sreda, 02.03.2011 : 11:27:13 »

Johanca je vceraj spoznala enega lustnega kompanjona in dva nova psa. Zal nimam fotk, ker so tako divjali, da mi je uspelo naredit le dva zmazka. Roll Eyes Test je opravila in pravi, da nima problemov z drugimi kunci. Smiley Malo se ga je na koncu zacela bat, ker jo je na vsak nacin poskusil naskocit, pa smo potem prekinili spoznavanje. Wink lp

 bravo pridna Johanca, potem je pa še vedno možnost, da vseeno pride k nam, tudi, če se Taya ne bo zastopla s Švigo. Ker Šviga je neproblematična, hitro sprejme druge kunce  Cheesy
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #144 : sreda, 02.03.2011 : 17:13:55 »

Seveda.  Smiley Bo pa se vedno treba bit previden. Mi smo vceraj najprej pustili, da sta se povohala skozi mrezo, potem smo ju spustili skupaj. Je pa samcek ful prijazen in vajen vsega "hudega", zato smo vedeli, da z njegove strani ne bo tezav. lp
Logiran

AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #145 : sreda, 02.03.2011 : 17:20:48 »

Ja previdnost pa normalno, jaz ponavadi nove sostanovalce ( tuki mislim kunce ) najprej vsaj en dan spoznavam samo preko kletke. Običajno postavim kletko eno ob drugo in potem se cel dan veselo šnofajo  Grin
No, jaz grem po Tayo naslednji teden v sredo, tako da proti koncu tedna bom lahko že kaj več povedala, načeloma se kar hitro vidi, a bodo prijatelji ali ne. Potem se pa zmenimo za naprej  Wink Tako, da z moje strani je 99%, da je tale nerazumljena žverca že naša  Cheesy ( 1% puščam za nepredvidljive zaplete  Tongue )
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #146 : sreda, 02.03.2011 : 20:15:06 »

O, tule bom pa še jaz držala pesti, da se vse srečno izteče Smiley Se mi zdi, da bosta tako po barvi/vzorcu, kot po "divjaštvu" pasala skupaj z Vitasom Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #147 : sreda, 02.03.2011 : 20:58:27 »

Pri nas se vsak dan naucimo kaj novega. Vceraj sem morala posredovat, ker jo je moj tiger naskocil in se ji "zagrizel" za vrat. Bi me kmalu kap, tako sem se ustrasila. Ko sem prisla dovolj blizu, da bi ga lahko zagrabila, se mu je Johanca izmuznila in ga napadla nazaj. Revez je lezal na hrbtu, noge so mu strlele v zrak, nora divjakinja pa mu je cufala dlako po trebuhu.  Roll Eyes Saj potem sem hitro ugotovila, da je sploh ni poskodoval, ampak, da se precej grobo igrata. In ona mu sploh ne ostane dolzna....bozcek se ji ze prav izmika, ker nima miru pred njo.  Grin Grin Zorro se taksnim igram umakne na najvisjo omaro, Bagi pa v svoj box. Smiley

AnaJ, upam, da nama uspe. Smiley Smiley
Logiran

AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #148 : sreda, 02.03.2011 : 21:10:11 »

Hmmm Kaja a si lahk še premislim  Tongue Grin ( hecam se ) ... sam ko to berem, joj boga jest, tri zmešane kunčice, en zmešan mačk, pa še en zmešan pes, punci sta še zmeri najbolj normalne  Grin
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #149 : sreda, 02.03.2011 : 21:27:16 »

Ves kaj pa je ful dobro pri njej? Da se utrudi po enih 15 minutah divjanja in potem jo dam v kletko in je ene 3 ali 4 ure mir, potem jo spet spustim in spet dol pade po 15 minutah. Saj drugace se uleze kar pod kavc in tam zaspi, ampak je vseeno mackom prevec zanimiva in jo hodita drezat. Drugace bi bila res lahko vse cas spuscena. Zvecer jo pustim tudi dlje zunaj, ampak potem sama skoci v kletko in tam pociva.  Smiley Ima take žute minute.  Grin
Ampak ker pravis, da bi pri tebi lahko bila tudi na terasi ali v ogradi, mislim, da bo potem itak cisto pridna v kletki. lp
Logiran

Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nevaren kunček/Johanca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines