mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:26:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Hope
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hope  (Prebrano 37852 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #195 : sobota, 19.02.2011 : 17:49:10 »

no ja, meni se ne zdi nič narobe če se povpraša s katero pasmo je "mešan". tako lahko tudi približno oceniš karakter psa, naprimer če je mešanček s terierjem, lahko približno veš da bo tak kužek verjetno zelo energičen in bo potreboval veliko laufanja. nihče ne pljuva tuki zdej po mešančkih, verjetno smo vsi mnenja, da so super, ampak tako lažje izbereš psa primernega za tvoj življenjski stil.
No, to pa sploh ni vedno res. V koliko primerih lahko v 50% natančno poveš, kakšne pasme (če sploh kakšne!) sta bila starša?? To bo vedno skrivnost, ker preprosti nikoli in nikdar ne boš mogel svojega mišlenja dokazati. Lahko pač samo sklepaš in se tudi zaradi tega pošteno zafrkneš. Sicer se pa karakter psa hitro pokaže, s pravilno vzgojo in socializacijo pa ni razloga, da ta ne bi bil lep, prijazen, uravnovešen.


Babnica je pa ljubka za pojest Kiss Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #196 : sobota, 19.02.2011 : 19:10:27 »






Logiran

Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #197 : sobota, 19.02.2011 : 19:29:20 »

Hehe, a zdaj se pa ona ne odlepi od kavča? Roll Eyes Lubica lepa Kiss
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #198 : sobota, 19.02.2011 : 19:35:44 »

Mogoče je pa s kavčem kej "narobe". Neostik pod dekico recimo Smiley, pa boge žvauce sploh dol ne morejo... Smiley
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #199 : sobota, 19.02.2011 : 19:42:18 »

Mogoče je pa s kavčem kej "narobe". Neostik pod dekico recimo Smiley, pa boge žvauce sploh dol ne morejo... Smiley
...prej od stalne uporabe naelektren, da se reve gor prpopajo Grin
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #200 : sobota, 19.02.2011 : 19:53:20 »

Mogoče je pa s kavčem kej "narobe". Neostik pod dekico recimo Smiley, pa boge žvauce sploh dol ne morejo... Smiley

Ja, verjtno bo to to. Nisem niti pomislila na to Grin
Logiran
pici
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #201 : sobota, 19.02.2011 : 22:16:52 »

No, to pa sploh ni vedno res. V koliko primerih lahko v 50% natančno poveš, kakšne pasme (če sploh kakšne!) sta bila starša?? To bo vedno skrivnost, ker preprosti nikoli in nikdar ne boš mogel svojega mišlenja dokazati. Lahko pač samo sklepaš in se tudi zaradi tega pošteno zafrkneš.

no ja, oprosti ampak tok nemogoče pa to spet ni. pri nekaterih je "pasma" precej očitna in s tem tudi karakter psa. nikoli pa ni nič 100%, to je seveda jasno.

Citat
Sicer se pa karakter psa hitro pokaže, s pravilno vzgojo in socializacijo pa ni razloga, da ta ne bi bil lep, prijazen, uravnovešen.

s pravilno vzgojo in socializacijo ti ne zatreš karakterja ampak samo poskrbiš, da se ne "razpase" preveč, zato da s tem nimaš problemov. tudi vzgojen pes ima še vedno neke lastnosti, ki se nanašajo na pasmo, ki je nekje v njegovi krvi, naprimer ljubezen do vode, čuvanje lastnika, želja po lovu ipd. na podlagi tega si potem odgovorno izbereš psa, ki bi bil primeren zate.
ravno zato, ker veliko ljudi tega ne naredi in jih izbira samo na podlagi videza, taki psi potem končajo v zavetišču. sicer ne vem kako stvar poteka v vašem zavetišču, predvidevam da jim posvečate precej pozornosti ravno zato, da lahko bolj ocenite karakter psa, da lahko potem pes pride v prave roke. to je itak super, samo se mi zdi, da ste bolj redki, ki to počnejo.

^ hardcore offtopic

Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #202 : sobota, 19.02.2011 : 23:52:40 »

^ hardcore offtopic

Moj prispevek (pa upam, da nadaljevanje tega dela te debate, da tu ne bo več smetila) je tule: Klik
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Hope
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines