mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:30:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tolele...
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tolele...  (Prebrano 19017 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #75 : torek, 08.02.2011 : 12:02:50 »

Ampak v tem primeru, ko mreža ni fiksirana in od zgoraj zaprta, kunec ni zaščiten pred ostalimi živalmi (predvsem mačkami in kunami, ki bi brez problema prišle do njega in si postregle s prigrizkom).

zajčkom bi utegnile biti zelo nevarne tudi ujede in tudi meni se zdi, da bi morala biti kletka zaprta zgoraj.
na netu so prav zanimive zadeve - tukajle je en načrt za home made rezidenco
http://www.raising-rabbits.com/rabbit-run.html
Logiran
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #76 : torek, 08.02.2011 : 12:22:40 »

Nekaj takega smo imeli tudi mi, malo večjo, ker je imel notri še malo hišico. Na zunanji strani smo okrog postavili cegle, da ni bilo razkopano. Vse skupaj pa je bilo postavljeno zraven pesjaka - najboljšega čuvaja. Sicer se je ponoči cela ulica zbujala, ampak kune so morale svoj obrok poiskat drugje.

Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #77 : torek, 08.02.2011 : 12:40:29 »

ponoči morajo biti kunci varno zaprti - težko je narediti ograjo, skozi katero se ne bi spravila lisica ali kuna, tudi če je fiksirana in od zgoraj zaprta. Najpreprostejša varianta je, da je zunaj samo podnevi, ponoči pa spi v kakšni garaži, ali pa mora biti hišica dovolj močno narejena..

To sploh, mislila sem na nenadzorovan izpust v ograjenem prostoru čez dan. Tudi če bi ga pustili samo nekaj ur čez dan samega zunaj, bi mu bile nevarne vsaj vse okoliške mačke, če izpust ne bi bil primerno zamrežen (na enak način, kot so narejeni mačjaki, na primer, mreža pa fiksirana in to tako, da je ni mogoče spodkopati). V tem zunanjem izpustu bi bila seveda nujna zaščita pred soncem in dežjem in skrivališče.

Če bi večino časa preživljal zunaj brez človeka, bi nujno moral imeti družbo.

To, da bi kunec živel tako, da bi bil čez dan sam zunaj, ponoči pa sam v garaži / kurilnici / nekje na varnem v kletki, se mi nikakor ne zdi optimalna možnost, saj so kunci zelo družabne živali.

Sicer pa nimajo, ne glede na velikost (tale med drugim sploh ni velik, po moji oceni na oko, nisem ga še dvignila, ker je plašen, ima max. 4 kg, verjetno pa še manj), nobenega problema z bivanjem notri. Potrebujejo pa zaposlitev, igro, pozornost, igrače in veliko časa izven kletke, jasno. Imajo ogromno energije, tako da je za pričakovati, da bo kunec večkrat na dan prirejal dirke po stanovanju.

"Kunčjetesno" stanovanje / soba je precejšen izziv, posebno zato ker kunci (ne glede na svojo temu neprimerno konstitucijo) izredno radi plezajo v višino in se pri tem odlično ogrožajo. Mačja plezala so sploh njihove sanje, tudi Samo se je takoj zapodil k plezalu in se pričel razgledovati, kako bi splezal na vrh  Roll Eyes Da o kablih ne govorimo. Zato je večinoma bolj varno, če je kunec v naši odsotnosti v kletki, če nimamo prostora, ki je prirejen posebej zanj. Z mački in psi je lahko samo pod nadzorom.

Mogoče jih je tudi navaditi na oprsnico in povodec in jih, če imamo možnost, na takšen način peljati ven. Seveda to ne velja za plašne kunce in kunce, ki nam ne zaupajo dovolj in z njimi nimamo vzpostavljenega dovolj kontakta. Potrebna je previdnost, da zunaj ne pojedo česa strupenega ali se ne pasejo na travi, ki je s čimerkoli škropljena.

So precej učljivi (sobna čistoča, trikci s klikerjem).

(Joj, sem se pa sedaj spomnila na to, ko že govorimo o nevarnostih za kunce: ko sem bila še čisto majhna, smo imeli doma mačka, strašnega lovca, ki je po vinogradu lovil zajce in jih nato na pol požrte shranjeval v kleti med krompirjem  Shocked).
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #78 : torek, 08.02.2011 : 13:17:56 »

Da povemo še kaj o Samu: izgleda, kot da sva se brez problema sporazumela, kaj je v njegovem boksu WC.

Nisem pa prepričana, če mu je jasno, kaj je napajalnik za vodo (Smetka, a ga je pri vas uporabljal?), zato
ima za vsak primer še vodo v posodi, ki pa jo ves čas navdušeno poliva  Roll Eyes

Mačke ga nič ne živcirajo, so se prej pod nadzorom vsi štirje posmrčkali, v bistvu ga mački
zelo zanimajo. Tako ali tako pa mački mislijo, da imamo po novem kunčji TV. Kunec se nič ne
obremenjuje s tem, da ga gledajo, ker kdor je lep, je pač lep  Cool

Je firbčen, ampak plašen, prazne roke se še boji, prav tako se
boji dotika (vzame pa radič).

Vsem bralkam in bralcem pošilja lep pozdrav, naslednjič se bo javil s slikicami in
poročilom o tem, kako mu je všeč stanovanje, trenutno si namreč upa samo
do vrat sobe, dlje pa ne.

(Kljub temu imamo slamo že povsod, prepričana sem, da tudi v postelji
pa kunec sploh še ni prišel do tja  Grin).



Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #79 : torek, 08.02.2011 : 13:19:05 »

Skratka, uživaš Wink
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #80 : torek, 08.02.2011 : 13:35:21 »

Citat
Skratka, uživaš

Tolele pa se bolj.  Kiss
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #81 : sreda, 09.02.2011 : 08:25:10 »

Ja, veliko. Ada ima en poseben izraz zanj, pravi, da je to jedilni kunec  predaja.
konzumni
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #82 : sreda, 09.02.2011 : 09:46:10 »

Naš Houdini  je sicer notranji kunček (ker smo v bloku), smo pa,  ko sem bila mlajša in živela "doma" imeli kunčka, ki je, ko smo bili mi zunaj bil z nami in sicer tako, da smo mu z dvema klinoma (za šotore) zgornji del kletke pritrdili na travo.
Za Houdinija sedaj sanjava vsaj o "balkonski" različici zunanjega bivanja. Zadnjič sva videla super veliko "zgradbo" leseno  v megazooju, zgoraj lesena hišica z rampo do tal in pod hišico omrežen dostop do trave z možnostjo razširitve. Vse skupaj je bilo mogoče 130€ (v akciji), kar je toliko kot "obična" kletka, je bilo pa precej večje kot stvari tega tipa pri nas v podobnih trgovinah (na netu so večje tudi pri nas). Nažalost te zadeve nimava kam dat na balkonu, mogoče pa pride komu drugem prav, ki razmišlja v to smer... Verjetno se da tudi kako poglobitev z mrežo narediti, da je bolj kunčje tesno Wink
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #83 : sreda, 09.02.2011 : 11:59:44 »

Naši dve kunčici sta poleti prosto spuščeni ven, imata pa ves čas možnost vstopa noter (odprta terasa). Obe se večinoma zadržujeta samo pred teraso, tamala gre občasno kak obhod okoli hiše, če se prestrašita pa prideta noter (tudi slepa večinoma brez problema najde not, včasih jo je potrebno malo usmerit). Seveda pa nikoli nista brez nadzora zunaj, večinoma smo v dnevnisobi/naterasi/na vrtu in vidimo, kaj delata, nimata pa nobenih begunskih idej.

Skuiki, ti v petek pripeljem kaj sena?
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #84 : sreda, 09.02.2011 : 19:21:47 »

Skuiki, ti v petek pripeljem kaj sena?

Prosim  Smiley
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #85 : petek, 11.02.2011 : 23:53:26 »

Samo je en velik srček.

Malo je še plašen in se boji, vendar zelo lepo in hitro napreduje.

Upam si trditi, da bo to kmalu en blazno razcrkljan kunčič  Roll Eyes

Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #86 : sobota, 12.02.2011 : 08:36:42 »

Upam si trditi, da bo to kmalu en blazno razcrkljan kunčič  Roll Eyes
Ne vem, od kod ti taka ideja
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #87 : sobota, 12.02.2011 : 17:38:29 »

Pa lump je tudi  Cool

Tukaj ga javno hvalim, on pa čez pet minut gre in samo zato, ker sem rekla, da
nečesa ne sme, polula celo posteljo  Angry

(Ja, saj vem, saj vem, Cats bo sedaj povedala, kje delam
povsem očitne napake v kunčji vzgoji  Tongue)





Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #88 : sobota, 12.02.2011 : 18:35:58 »

A je fantek  ?
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #89 : sobota, 12.02.2011 : 19:34:14 »

A je fantek  ?

Ehm, če je to fantek, je kastriran fantek  sram

Drznila bi si trditi, da je tole pupa  Roll Eyes

Ampak še vedno trdi, da je Samo  Cool
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tolele...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines