mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:23:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: LOVSKI TEČAJ ALI PASJA ŠOLA? (madžarska vižla) ODPOKLIC
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: LOVSKI TEČAJ ALI PASJA ŠOLA? (madžarska vižla) ODPOKLIC  (Prebrano 6945 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nezakn
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« : torek, 03.09.2013 : 14:40:02 »

Zdravo.
Zanima me vaše mnenje, kaj mislite, da je bolje za psa ki ima (nos) nagon. Imela sem že dalmatinca 14 let in z odpoklicom smo morali biti prve 2 leti zelo potrpežljivi in pozorni a se je izplačalo. Takrat sem naredila samo malo šolo.
Zdaj imam vižlo, staro 3 mesece, že trenirave, samo ima še več nagona kot prejšna psica (logično, smo pričakovali). Zanima me vaše mnenje, ali dati psa v pasjo šolo ali lovski tečaj. O lovskem tečaju ne vem veliko, malo berem in komentarji nekaterih so zelo pozitivni glede odpoklica. Jaz bi se posvetila predvsem odpoklicu, na drugih stvareh, delam sama.

Hvala za odgovore in lep dan Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1 : torek, 03.09.2013 : 16:03:50 »

Imam dalmatinca in nemško ptičarko doma, ki je sicer bila posvojena dve leti stara in strašno begosumna, a je danes bistveno manj. Sicer je ne spuščam, bi jo pa marsikje že lahko, med delom na poligonu in Rally tekmah samoumnevno, v določenih okoliščinah (voda+race) pa niti slučajno Grin
Čeprav je bila posvojena kot "le" za družbo, se je izkazalo da je strašno delovnega značaja, izredno rada sodeluje in se uči.
V primerjavi ti lahko zato zagotovo rečem, da se značajsko in vedenjsko, kar je pa še bolj pomebmno zate, nagonsko precej razlikuje od dalmatinca in bi jo, če bi jo dobila od malega, bistveno lažje naučila na (skoraj Wink ) popoln odpoklic. Sicer tudi z dalmatincem nimam nekih težav glede tega, sem pa bila vedno malo bolj vztrajna od njega Wink
Z Neli sem se po posvojitvi udeleželia začetnega lovskega tečaja, čeprav ni bila mladič, ampak želela sem jo razumeti, kako ptičar funkcionira Smiley Bila je res super izkušnja, videti jo kako se ji nagoni vklopijo in njen odziv usmeriti v njeno pravilno delo, namensko nalogo ptičarja, namesto da brezglavo leti.
Zato lahko le priporočam obisk lovskega, sploh pod vodsvtom A. Strajnar, vsekakor pa navadni tečaj ne bo škodil, če se pa odločiš za oboje, boš imela tako širok pogled na psa/ptičarja, da skorajda ne more iti nič narobe Smiley
Logiran

nezakn
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #2 : torek, 03.09.2013 : 22:12:25 »

Hvala za nasvete.
Bila sem že odločena za lovski tečaj, tam nekje pri 5ih mesecih(nikjer nisem zasledila kdaj je dobro da gredo tja, pi kakšni starosti), samo sem bla včeraj pri dedku(bivši lovec) in me je malo prestrašil, da ji bom samo vzbudila nagon. zato zdaj nisem sigurna... ker mislim, da on tudi veliko stvari ve(bivši vzreditelj nemskih terierjev in lovec), samo je pša res da je že v letih in včasih mu kaj ni za verjeti ker govori vse povprek...
Za šolo bom še malo premislila, bila sem že 3krat, na socializaciji, odpoklicu, druženju že veliko delave... Stara je 3 mesece, hitro učljiva, edino pri odpoklicu bodo po mojem mnenju živčki Smiley zato bi rada čim prej začela še s šolanjem in z ljudmi, ki poznajo te pse. Zelo ti hvala za pomoč..!
Zanima me samo še nekaj. Agility. Nisem še z nobenim do zdaj probala in me res zanima. Sicer je zdaj še res prehitro, samo me zanima kdaj in kje v Ljubljani so kakšni treningi, da prideve z Niki malo naokoli?  Smiley
hvala in lep večer
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3 : torek, 03.09.2013 : 23:07:41 »

Mogoce je dobro da lociva lovskega od pticarskega tecaja. Sorry, ker sem te malo zavedla. Z Neli sva ble v tecaju za pticarje in tega ti tudi priporocam. Lovski nagon itak ima in ga je pomoje vsekakor bolje pravilno poznati in usmeriti, kot pa pustiti da se sam oblikuje. Glede na to kaj je osnovna naloga pticarja, raziskovanje terena skupaj z lovcem, stoja na prepelico recimo in cakanje da pristopi lovec itn ... ti je to lako samo v pomoc pri obvladovanju lovskga nagona Smiley

Glede agilitija, vem za vsaj dve vizli ki super teceta agi Smiley zal nismo iz lj konca, tako da ti ne morem svetovati kam na tecaj Wink
Logiran

nezakn
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 04.09.2013 : 09:05:05 »

Res ti hvala za vse odgovore in pomoč. Ja glede tega šolanja ne vem veliko, tako da hvala. Vsekakor če se to ločuje, bi šla tja, kjer se ukvarjajo z to vrsto ki jo imam...Smiley Hvala za info v prejšnem mailu, bom kontaktirala osebo in malo povprašala. Ja na agility bom pa definitivno šla, komaj čakam, da se z malo naučive kakšnih trikov na poligonu...obema bo v veselje Smiley  Samo zanima me še, če kaj veš pri koliko mesecih je najbolje, da se greve šolat?
Hvala še enkrat !!
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #5 : sreda, 04.09.2013 : 15:59:52 »

Glede agilityja vem, kje ta predstavnika vižle trenirata. Ena vižlica v enem izmed Lj. klubov. 14.9. bo agility tekma v KD Fido Hrušica in nezakn, če vas res zanima ta pasji šport, pridite pogledati skupaj z vašjo pasjo mrcinico. Kar se šole kdaj iti, pa prej bolje je. No to je moje mnenje.
Logiran
n00b
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 05.09.2013 : 16:46:54 »

Jaz imam pticarja. Weimaranca. Star je dve leti in tri mesece.
In ne razumem tega. Omislis si lovskega psa potem te pa skrbi nagon?  Huh  Ja hvala k**** da ga ima! Pri pticarjih je ravno to tako zelo fascinantno. Skozi lovsko solanje se pa skupaj naucita ta nagon pravilno usmerit in obvadat.
Midva greva brez problema na polje, v gozd, kamorkoli prakticno, in vem, da lahko psa na daljavo ustavim, odlozim ali odpoklicem, ce se slucajno odloci potegnit za zajcem ali srno. Nikoli ne izgine iz mojega vidnega polja in nikoli ne gre predalec stran. Mogoce je samo moj pes tak, ampak nikoli mu ni bilo v interesu "izginit" in vedno cekira kje sem. Ko najde vonj, preveri kje sem, skoraj vprasa za dovoljenje, preden nadaljuje.
Meni je grozno, ko si nekdo kupi lovskega psa in potem ta nagon agresivno zatira namesto da ga oblikuje in usmerja. A ni skoda? Moj pesjan je najbolj srecen ko lahko dela. Ali je to prinasanje, delo na polju, krvna sled... Karkoli.
Ja, pojdita v lovski tecaj, opravita kaksno preizkusnjo. Je fino Smiley Pes bo vesel, ti pa tudi.
Solat se zacnita cim prej Smiley Mladi psi so kot spuzve. Vec kot naredita zdaj, lazje bo ko bo starejsa.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 05.09.2013 : 17:14:23 »

Afro Smiley
Logiran

nezakn
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 05.09.2013 : 19:38:22 »

Hvala še enkrat za vse nasvete in ja, šolala ga bom. Kot sem že omenila, samo zanima me kaj je najbolje oz. najbol primerno za psa...lep večer
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #9 : četrtek, 05.09.2013 : 21:02:49 »

Odlicno napisano! Taksno je tudi moje mnenje.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: LOVSKI TEČAJ ALI PASJA ŠOLA? (madžarska vižla) ODPOKLIC
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines