mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:35:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Skrivanje tablet v hrano
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Skrivanje tablet v hrano  (Prebrano 11414 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Katarinčica
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« : nedelja, 13.02.2011 : 21:20:07 »

ŽIVJO!
Naš kužek je pa postal kar preveč pameten, se mi zdi.
Kadarkoli mu moramo dat tablet, ga noče pojesti  Angry
Smo tableto že zdrobil na koščke, pa ni šlo. Smo tableto zdrobil IN zmešal v jajčka pa nič. Smo tabletko zdrobil in dal v skuto pa SPET nič. Smo tabletko zavil v salamo, pa pršut, pa sir.....NOČE POJEST TE PREKLETE TABLETKE  Evil
Smo se tut že tako razjezil da smo psičku tabletko porinli u usta, pa je samo počakal da smo šli stran in jo pljunil na tla.

Smo tudi vprašal veterinarja če obstaja kakšen gel, pa ni nič - pojest mora tabletko.
A ma kdo kakšno idejo kako naj kužata prepričamo da pogoltne tabletko (proti notranjim zajedavcem)?

Hvala za odgovore Smiley
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #1 : nedelja, 13.02.2011 : 21:31:57 »

Namažeš jo s pašteto/margarino (nečim, da bo lažje spolzelo po grlu) in mu porineš čim globlje v gobček - zadaj, čisto pri žrelu. Pri nas je pomagalo (sicer pri enih drugih tabletih (antibiotikih), ki ji res niso dišali).
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #2 : nedelja, 13.02.2011 : 21:37:38 »

Uh, dobro da jaz nimam takih težav, ker moram našemu Boniju dati dvakrat dnevno po tri tablete. No, jaz mu jih zavijem v salamo ampak tako da on tega ne gleda pa jih vedno z veseljem poje.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #3 : nedelja, 13.02.2011 : 21:49:11 »

Prejšnji psici tableti niso dišali in sem jih zakamuflirala v košček salame, mesa,... Zdajšnja psica pa je itak požrešna in tudi tableti niso problem. 1x se je sicer zgodilo, da je komplicirala - takrat sem ji enostavno odprla gobec, tablet položila na jezik (kolikor daleč sem lahko), zaprla gobec in ji ga držala zaprtega (z glavo navzgor), dokler ga ni pogoltnila (da spodbudiš goltanje, lahko psa masiraš po požiralniku v smeri od gobca proti vratu). Za nagrado je potem seveda dobila poslastico.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #4 : nedelja, 13.02.2011 : 22:49:45 »

Jaz s prstom porinem kar direktno v grlo, pa je.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #5 : ponedeljek, 14.02.2011 : 09:13:18 »

Jaz tudi, deluje tiktak Smiley
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 14.02.2011 : 09:18:56 »

Jaz pa odrežem en debel kos Polike in potem noter "vstavim" tableto. Pogoltne pa mi kar cel kos naenkrat, tako da niti ne opazi, da je blo nekaj noter, hehe
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #7 : ponedeljek, 14.02.2011 : 09:28:31 »

Uff, jaz sem imela z Nikom enake probleme. Jaz sem kupila aplikator za tablete- ga verjetno dobiš tudi pri veterinarju, drugače ga ima ena spletna trgovina, pogooglaj Wink Daš v kot neko injekcijo vodo in na koncu tablet, odpreš gobec, porineš not in stisneš, da s curkom vode vred tablet not zleti. Gobec zapreš, dvigneš glavo in drgneš tako kot je napisala Speedy. Ko se pes oblizne, boš vedela, da je tablet pogoltnil (v vsaj 90% to drži) Wink
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #8 : ponedeljek, 14.02.2011 : 09:32:51 »

Mi pri Et odpremo, porinemo globoko not, zapremo in to je to (ali pa dam v topljen sir, če ga glih imam pri roki).
Milenco masiram po grlu in malo držim zaprt gobček, da zleze dol.
Pici je treba pa pihnit v obraz, da potem avtomatsko pogoltne.

Pri psih pa dela po mojih izkušnjah res še najboljše skrivanje tablet v zdenka sirček, ker se prav nič ne voha pa še lepo spolzi dol.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #9 : ponedeljek, 14.02.2011 : 10:16:07 »

Moje padejo samo na suho salamo  Roll Eyes - fine gospe. Poli, sirčki in vse ostalo ne pali - sir se poje, tableto najdem na tleh. Suha salama je pa zakon!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #10 : ponedeljek, 14.02.2011 : 11:12:42 »

Najlažje je, če pes zna loviti priboljške v zraku (če mu jih vržeš). Tableta v hrenovko, vržeš psu (prej mora narediti še kak trikec, da si vse skupaj zasluži), pa niti opazi ne, da jeta priboljšek malo nenavaden.
Gre, če imaš "požrešnega" psa.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #11 : ponedeljek, 14.02.2011 : 11:18:06 »

Pici je treba pa pihnit v obraz, da potem avtomatsko pogoltne.
Hehe, ta je pa dobra. Grin
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 14.02.2011 : 11:34:51 »

Z Yinom mi načeloma nimamo težav, samo tista polovička Zantela ali Dehinela je običajno malo bljak. Takrat jo damo pač kolikor goloboko lahko in držimo gobec zaprt. Masiranje pri nas niti ni potrebno, ker pogoltne. Malo huje je pri mačkah .... pri dveh jim dajem z aplikatorjem, ker se mi zdi, da je najmanj stresno zame in zanje Smiley

Še način, kako je ti izgledalo v enem zavetišču ... mačku je asistentka (ne vem kaj je bila resnično) odprla gobec, veterinar je tableto vrgel not, tam s cca 20 cm razdalje (najbrž, da je poletela dovolj globoko) in nato usta zalil s fiziološko Smiley Bolj smešnega načina še nisem videla, je pa verjetno posledica prostoživečk Wink
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #13 : ponedeljek, 14.02.2011 : 12:15:30 »

Mi tudi dajemo tablete v zdenka sirček, ker se "zalepijo" in jih ne more izpljunit.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 14.02.2011 : 12:19:09 »

Mi tudi dajemo tablete v zdenka sirček, ker se "zalepijo" in jih ne more izpljunit.
Samo, če bi jaz to nardila, potem bi mi izplunli ven, sirček okoli tabletke polizali, tableta pa bi ostala nedotaknjena. Ker mala ga ne pogoltne ampak liže  Roll Eyes
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #15 : ponedeljek, 14.02.2011 : 12:40:45 »

Učinkovita varianta je, da daš psu košček salame, sira brez tablete, še enega brez, potem mum uturiš košček s tableto in hitro ponudiš nov košček brez tablete. Če je malo požeruščka, bo šla tableta v želodec, ne da bi vedel.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 14.02.2011 : 12:53:24 »

Aha sem se spomnila še ene stvari. Drobljenje tablet je večinoma (ne vedno)  še manj učinkovito od dajanja cele tablete ali polovičke, ker jih nočejo pojesti zato, ker so običajno slabega okusa. V prahu zmešano v recimo jajce tako pokvari okus celotne količine hrane, in tega potem nikakor ne more pojesti v enem grižljaju
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #17 : ponedeljek, 14.02.2011 : 12:54:23 »

Pri nas pa uporabljamo  samo komando "Odpri"!Brez nepotrebnega odvečnega pregovarjanja.So se vsi tako lepo navadili,da s tem nimam nobenih problemov.
Tjaša
Logiran
Katarinčica
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #18 : ponedeljek, 14.02.2011 : 16:09:05 »

hvala hvala usem Cheesy hahahahaha bomo probal use, nekej se bo že najdlu da bo mali hodičk pogoutnu Tongue
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #19 : torek, 15.02.2011 : 09:54:35 »

Drobljene res ni najboljša vaarianta, saj so tablete večinoma grenke in se okusa prevzame todi hrana, kamor jih želiš zakamuflirati.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #20 : petek, 18.02.2011 : 20:21:51 »

Učinkovita varianta je, da daš psu košček salame, sira brez tablete, še enega brez, potem mum uturiš košček s tableto in hitro ponudiš nov košček brez tablete. Če je malo požeruščka, bo šla tableta v želodec, ne da bi vedel.

Tako delam tudi jaz, zavijem pa v debel kos poli salame, ali pa v sir. V bistvu tablet zarinem v salamo ali sir.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #21 : ponedeljek, 21.02.2011 : 09:15:44 »

Pri nas jemo tablete dvakrat dnevno. Najprej smo jih skrivali v okrogle posladke (pasje). Potem pa smo ugotovili, da je cenejša, bolj zdrava in predvsem privlačnejša hrana za skrivanje sir. Tak, bolj mehek. In, isto kot pravi takoda, enega brez, pa potem enga polnega in takoj za njim že čaka eden prazen (da hitro pogoltne, ker vidi, da bo še  Tongue Evil), če so slučajno tablete nagravžnega okusa (kakšni antibiotiki). Tabletke za ščitnico so pa itak majhne...
Zdaj sploh ne rabim gledat na uro, ker že sama pride in me na posladek spomni....  Tongue Wink
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Skrivanje tablet v hrano
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines