mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:18:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Leto netopirja
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Leto netopirja  (Prebrano 4811 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« : ponedeljek, 28.02.2011 : 11:27:37 »

Hm, ne vem, če je to pravo mesto, ampak nekje moram tole objavit, ker gre za moje sostanovalce, ki spadajo skoraj že v kategorijo domačih živali naše bajte (psi, mačke in ježi so sicer čisto dovolj, ampak tile nič ne vprašajo, se kar naselijo v stilu "evo nas, tu smo"  Wink ):

http://www.yearofthebat.org/_webedit/uploaded-files/All%20Files/bat%20flyer%20ENGLISH%20PRINT.pdf

Lepi lepi lepi  Kiss, premalo poznani in cenjeni in predvsem nič bat - še nikoli nobeden mi ni zletel v lase  Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 28.02.2011 : 11:33:46 »

 Kiss
Eden je hotel pri nas prespat zimo pa se je po enem tednu premislil, ker je bila mačja gostiteljica preveč vsiljiva in ga sklatla v letu. Na srečo berz ugriza in poškodb.

Pri nas pa pomeni najprej spalnica mojih, pol pa dnevna. Ne razumem pa, da ga šunder ni nič motil. Le mačje zanimanje je bilo preveč...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #2 : ponedeljek, 28.02.2011 : 11:39:17 »

Pri nas gnezdijo med žlebom in streho in so se že začeli prebujati, sodeč po kravalu  Roll Eyes V začetku poletja pa tam nekje do sredine julija imam največ dela z mladimi, ki velikokrat padejo s strehe - na srečo jih v večini primerov pride mama iskat, ko se zmrači. Enkrat smo tole v živo videli - ko je mali na njenem hrbtu zletel nazaj domov  Kiss Nekje imam fotko mladiča, ko najdem jo obesim sem.
Se pa žal ne konča vedno dobro, predvsem s tistimi malimi, ki niso še niti malo odlakani.
Logiran
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #3 : ponedeljek, 28.02.2011 : 11:53:22 »

Tudi pri nas smo imeli  družino. Lansko poletje se je eden odločil gnezditi  v naši vrtni mareli, ki je bila zaprta. Smo videli drekce po tleh in smo pustil marelo zaprto celo poletje - ki je itak bilo bolj deževno.
Potem pa so sosedovi naštimali dva zunanja mačka in ni več ne kosov, ne netopirjev, ne rib v ribniku.. Angry Angry Angry
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #4 : ponedeljek, 28.02.2011 : 11:58:52 »

BTW - netopirji so pri nas (in drugod v Evropi) ogrožena vrsta. Kaj več info je dostopnih tudi na http://www.sdpvn-drustvo.si/
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Leto netopirja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines