mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:52:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Vasko
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vasko  (Prebrano 12020 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
guju
rad pišem
****
Sporočil: 308


« Odgovor #15 : ponedeljek, 07.03.2011 : 12:17:49 »

Simoniti še gre, samo da ne bo Polič  Cheesy Roll Eyes
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #16 : ponedeljek, 07.03.2011 : 17:40:09 »

Ja, taisti Simoniti, pa bivši kulturni minister brez olike. Cheesy

Tole pa drži kot pribito - bivši g. minister v Tivoliju redno pljuva po tleh.  Roll Eyes   bruham  Ga moram enkrat prav posnet...
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #17 : ponedeljek, 07.03.2011 : 22:43:51 »

FŽ, kaj boš pa zdaj, ko se bodo užaljeni Vaskoti usuli??

Klub užaljenih Vaskotov Shocked!
Evo, to je pa tko, če preveč govoriš Lips Sealed. Najprej pričakujem tožbo ali dve za razžalitve, pol pa naprej...
Kljub vsemu moram priznat, da je tole vsaj glede na dva našteta primerka sigurno najlepši Vasko kar jih poznam Roll Eyes.

Leksikon imen pa pravi:
Vasilij je ime, ki smo ga dobili od Rusov, izhaja pa iz grškega Basileios, ki pomeni 'kraljev, kraljevski'.
Ruska ženska oblika imena je 'Vaska', ki se je posplošila v pomenih 'deček, kurir, ..., maček '.
Maček s takim imenom nastopa med drugim tudi v basni Krilova 'Maček in kuhar', po kateri je nastal ruski rek 'Maček posluša in je dalje'.
Maček je namreč v basni v odsotnosti kuharja sunil kokoš. Kuhar ga je po odkritju namesto kazni začel prepričevati, kako grdo je to. Vaska je to poslušal in mirno jedel dalje...

Zaključek - Smetkina poimenovanja so plod študij in raziskav, tako da tudi kadar pomiluješ ubogega Zdravkota/Vinkota ali Hildegardo... je treba prvič pazit, ker gotovo obstaja dobra znanstvena razlaga za dotično poimenovanje, drugič pa je sigurno vsaj trem mamam od forumovk ime Hildegarda, nadaljnih par pa bo užaljenih na tihem, ker (zlomka) imajo skrivne ljubimce s točno takšnimi imeni .

FŽ bo torej od zdaj naprej rajši tih, samo še pripomnila bi, da reveža sv. Volbenk in Valburga še nista dobila nobene živali za čuvat. Bi bil že kar cajt Grin.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #18 : ponedeljek, 07.03.2011 : 22:48:38 »

Klub užaljenih Vaskotov Shocked!
Evo, to je pa tko, če preveč govoriš Lips Sealed. Najprej pričakujem tožbo ali dve za razžalitve, pol pa naprej...
Kljub vsemu moram priznat, da je tole vsaj glede na dva našteta primerka sigurno najlepši Vasko kar jih poznam Roll Eyes.

Leksikon imen pa pravi:
Vasilij je ime, ki smo ga dobili od Rusov, izhaja pa iz grškega Basileios, ki pomeni 'kraljev, kraljevski'.
Ruska ženska oblika imena je 'Vaska', ki se je posplošila v pomenih 'deček, kurir, ..., maček '.
Maček s takim imenom nastopa med drugim tudi v basni Krilova 'Maček in kuhar', po kateri je nastal ruski rek 'Maček posluša in je dalje'.
Maček je namreč v basni v odsotnosti kuharja sunil kokoš. Kuhar ga je po odkritju namesto kazni začel prepričevati, kako grdo je to. Vaska je to poslušal in mirno jedel dalje...

Zaključek - Smetkina poimenovanja so plod študij in raziskav, tako da tudi kadar pomiluješ ubogega Zdravkota/Vinkota ali Hildegardo... je treba prvič pazit, ker gotovo obstaja dobra znanstvena razlaga za dotično poimenovanje, drugič pa je sigurno vsaj trem mamam od forumovk ime Hildegarda, nadaljnih par pa bo užaljenih na tihem, ker (zlomka) imajo skrivne ljubimce s točno takšnimi imeni .

FŽ bo torej od zdaj naprej rajši tih, samo še pripomnila bi, da reveža sv. Volbenk in Valburga še nista dobila nobene živali za čuvat. Bi bil že kar cajt Grin.

Si upam potiho pričakovati, da bodo v prihajajoči pomladi iz Horjula v stalen dom odšli tudi Vol, Benk, Val in Burga  Tongue
Logiran
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #19 : ponedeljek, 07.03.2011 : 23:34:12 »

FŽ, nič bat, mi te bomo ta teden dobesedno pohamsali: danes smo imeli za kosilo fižolovo župco, pa je ostala še za jutri. Otroci jutri jejo v šoli, in glej ga zlomka, v šoli bo za kosilo fižolova župca. Torej bo domača spet v sredo, v četrtek pa jejo pri babici in je rekla, da bo naredila fižolovo župco....
A misliš da je to vse samo zaradi Vaskota?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #20 : torek, 08.03.2011 : 07:49:01 »

  Jo, kako sem se nasmejala temlem raglabljanjem....
Vasko, poglej koliko dobrih in smeha polnih misli je samo zate!  Kiss
Hitro se pozdravi in takoj v nov dom!
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #21 : torek, 08.03.2011 : 08:31:58 »

 
Ve ste čisto vtrgane. Jaz bi rabla še podnapise za svoje domneve. Imam občutek, da sem se znašla sredi viharja in izgubila kompas...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #22 : torek, 08.03.2011 : 08:38:47 »

Od enega kolega dedku je bilo ime Nace. In ta gospod se ni, ampak res ni pogovarjal z mano, ko je ugotovil, da je mojemu psu ime Nace, tako močno je bil užaljen. Evo, toliko o klubu užaljenih...
Vasko, res si revež s tem imenom, se strinjam s FŽ, ampak saj bo kmalu bolje, ko se boš pozdravil jim bož že dal vetra Kiss
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #23 : torek, 08.03.2011 : 11:12:51 »

Moj je želel imeti sina Naceta. Kolegica je imela mačka Naceta, kolega pa kozla Naceta. Pa je moj otrok pravtako Nace. Grin
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #24 : torek, 08.03.2011 : 21:19:40 »

A tisti Simoniti iz Filofaksa....
Pred leti je predaval tudi v Mb.
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #25 : torek, 22.03.2011 : 22:15:24 »

I, the superior falot Cheesy Vasko, iščem dom Smiley



Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #26 : sreda, 30.03.2011 : 10:16:14 »

"Jaz sem nooooor..." Evil



Ime ga je definitivno zaznamovalo

Foto: nutella


"Kaaaj si reklaaa?"  Shocked Angry



"Da si drzneš mene tkolele zmerjat, ti bom že dal vetra" Evil



Angelc

Foto: nutella
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #27 : četrtek, 31.03.2011 : 19:55:26 »

Jao Soul, tokrat si pa prekosila samo sebe!  Grin Grin Grin
Ubogi Vasko! Išče nov dom, saj je tukaj delajo norca iz njega...

 Grin ostržka
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #28 : četrtek, 31.03.2011 : 20:34:14 »

Niti malo ne, pravzaprav se on dela norca iz vseh nas. Ta pa je budala, res  butnglavc. Če si kdo želi mačka, ki bo vse sklatil, zavese potrgal, za vogalom čakal, kdaj se bo kje kakšno slastno bedrce pokazalo, da bo lahko zagrizel vanj, razbrcal in strgal in uničil vse, kar se uničit sploh da in nasploh živel od živcev tistega, ki bo z njim sobival, dobrodošel  Evil.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #29 : četrtek, 31.03.2011 : 20:35:35 »

šnapi me je v bistvu fejst nategnila. Je rekla, da je mucek ubogi bolančkan nedolžen prijaznčkan. Na, evo  Evil Evil.
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Vasko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines