mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 05:39:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Zelo mehko blato-obupujemo
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zelo mehko blato-obupujemo  (Prebrano 6779 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mirjam78
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : sobota, 17.10.2015 : 18:48:51 »

Pomoč prosim!

Naš 9 mesečni Švicar ima težave s prebavo, že od začetka. Načeloma je na briketih Biomill in občasno mu damo surove požiralnike, sklepne kosti. Kadar dobi brikete je po nekem nenapisanem pravilu pogosto prebava mehka. Ni čisto tekoče, vendar je zelo mehko. Poskusili smo tudi z Britt, vendar ni neke razlike. Vmes smo imeli vzorec Hillsa, enako. Zdaj smo prešli na Boscha, jagnjetina in riz, na njej je že kak teden, vendar je kakec se vedno precej mehak

Ali ima kdo preverjen recept za prehrano po kateri je "kakec" normalne strukture?

Hvala, Mirjam
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 17.10.2015 : 20:11:20 »

V prvi vrsti se obrnite na vzreditelja-s čim hrani svoje pse in kaj se obnese, kaj se ne.

Lahko je težava v zajedavcih (pse do 6. meseca se na vsake 4 tedne razglisti, zatem pa na 3-4 mesece). Opcija je seveda tudi kaka alergija (pršice v briketih, koruza, piščanec, riž, puran, žitarice).  Včasih je lahko problem prevelika količina hrane, prevelik vnos beljakovin, OH...Skratka mnogo možnosti.

Skupaj z vzrediteljem in veterinarjem ugotovite VZROK.

Kot prva pomoč pri spacenemu kupu dreka pa se pri nas najbolje obnese Sikapur gel za želodec. Moji 32-33kg psici ga dam konkretno jedilno žlico 2x dnevno, do izboljšanja.

Kosti pa zaenkrat ne dajat, dokler se prebava ne uravna-dajejo se nasplošno surove, mestnante, kako stegno, goleno... Pa priboljške ukinit!
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2 : sobota, 17.10.2015 : 21:05:30 »

Psi so individualna bitja in ni nujno, da kar odgovarja mojemu psu, bo odgovarjalo tvojemu.

Da boste našli prave brikete, ne smete menjati vsak teden, ker se mora mikroflora v prebavilih navadit na novo hrano.
Vedno je treba stare in nove brikete počasi mešati in nato postopoma zamenjati.

Kot je že Binas napisala, pa vprašat vzreditelja, s čim je on hranil ter skrbeti za antiparazitike.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #3 : nedelja, 18.10.2015 : 12:21:00 »

veliki švicarski planšarski pes?

Naš prvi švicar je imel eno obdobje precej mehko blato. Nič ni pomagalo, karkoli smo naredili. Je pa to sčasoma izvenelo (recimo v roku enega leta). Nam so takrat rekli, naj mu iz prehrane umaknemo maščobo.
Maček je imel tudi precej mehko blato, ko je prišel k nam. Rešili smo to težavo s prehodom na light brikete (na njih je bil sigurno eno leto). Sedaj lahko brez težav dobiva tudi navadne.
Logiran
mirjam78
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 18.10.2015 : 13:28:27 »

Ja, veliki svicarski plansarski pes

Hec je v tem, ker je imel ze vzreditelj tezave z njegovo mehko prebavo. Tudi oddajo smo premaknili naprej za 1 teden, ker je ravno pred zadnjim cepljenjem dobil drisko. Tako da tudi on ni vedel kaj je krivo.
Domacin sem tudi prepovedala dajanje cesarkoli razen briketov ker sicer se zaradi dodatkov vrtimo v zacaranem krogu.

Bom mu dala se Sikapur.

Hvala
Logiran
Koly
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #5 : torek, 10.11.2015 : 13:06:18 »

Tudi jaz mislim, da nekaj v hrani - briketih ne prebavlja dobro. Potrebno je sistematsko izločati določene dejavnike in opazovati spremembe. Je pa tako kot je že napisano, to dolgotrajen proces in rezultati niso vidni v tednu dni. Dlako ima pa ok?
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #6 : torek, 10.11.2015 : 21:11:15 »

Sicer bi bila najboljša rešitev uravnotežena surova prehrana Cool, če pa že vztrajate na briketih kupite kako bolj kakovostno znamko. Glede na to kako dolgo se že vleče omenjena težava je potrebno vse skupaj rešit čim prej (posvetujte se z veterinarjem), da pes ne bo imel posledic celo življenje (česar pa si verjetno ne želite). Ali ste izključili parazite (npr. Giardijo Roll Eyes)? Če ja, bi bilo glede na težave vredno razmislit o monoproteinskih briketih brez ogljikovih hidratov ali za cca. 2 meseca celo dietne brikete (take namenjene psom z alergijami-seveda certificirane in ne take kot jih najdemo v "navadnih trgovinah")... Pomagal bi dodatek probiotikov in enteroZOO, ki za razliko od Sikapurja deluje selektivno, veže bakterije in toksine, zaščiti črevesno sluznico, itd. Seveda pa bi ga bilo potrebno dodajat minimalno 1 mesec (če ga ne dobite pa je tudi Sikapur bolje kot nič). Švicarji so načeloma glede prehrane zelo neobčutljivi, prave kante za smeti z železnimi želodci  Wink. Je pa izrednega pomena, kako so mladiči hranjeni v leglu-kar pa je že druga zgodba.  Wink
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Zelo mehko blato-obupujemo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines