mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:45:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA  (Prebrano 105250 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« : sreda, 30.07.2003 : 10:52:56 »

pred mnogimi leti ko sem kupila svojega prvega psa briketov nismo poznali. zato smo hrano pripravljali doma. potem so prišli briketi in konzervice in tako se je tudi pasja prehrana spremenila za nas lastnike pa bistveno poenostavila.
vse večji pa je zopet trend kuhane hrane. nabavila sem si razne recepte in tako začela kuhat. tako za vikend na štedilniku vre in multipraktik dela s polno paro. in kaj je rezultat? babe pojejo z velikim veseljem. vedno pa imajo na voljo tudi brikete. sem pa ravno včeraj ugotovila da bom morala obrisat prah iz sklede z briketi.
bom pa v kratkem dala oglas: PRODAM VREČO BRIKETOV MALO RABLJENO  Grin
kuhana hrana je sigurno zdrava če je pravilno pripravljena, toda glede na tempo življenja ki ga imamo ni ravno praktična. pa tudi na razstave ne morem za nekaj dni vzet s sabo zmrznjenih lončkov.
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #1 : sreda, 30.07.2003 : 12:26:39 »

Pri nas se pravkar na stedilniku kuha pasja kosta za nekaj dni. Wink Cheesy Cheesy

Sama sem se za to moznost odlocila predvsem iz zdravstvenih razlogov. Najprej zato, ker je imela ena od psic kronicne glivicne infekcije in so zato pogosto vzrok zitarice, predvsem psenica. No, po 4 mesecih je stanje z usesi fantasticno. Vmes se ji je najprej iz enega, potem pa se iz drugega dobesedno vlilo. Smo zbrisali in to je to. Drugi razlog je bila nagnjenost pasem k ledvicnim obolenjem. Pac ne zelim vec tvegati z vso svinjarijo, ki gre v pasjo hrano. Sploh po raziskovanju in ugotovitvi, da v blizino Slovenije ne pride niti ena od za moje pojme zadovoljivih briketiranih hran.

Preden sem novost vpeljala, sem seveda, panicna, kot sem, precej raziskovala, brala in zaslisevala ljudi, ki psom kuhajo ze dlje. Kot vse je tudi mene najbolj skrbelo, ali bodo dobili vse, kar potrebujejo, v primernih kolicinah in razmerjih. Z nekaj raziskovanja in novo pridobljenega znanja, tudi to kar gre.

Eko, to so nasi kuhalni zacetki. Ce koga zanima kaksno branje s podrocja prehrane in podobnih zadev, pa naj kar pocinglja. Sem v zadnjih dneh ze veckrat rekla, da moji pogledi na skrb za psa ne bojo nikdar vec taki, kot so bili.

Lp in dober tek, Mojca
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #2 : sreda, 30.07.2003 : 12:41:14 »

Tudi jaz sem začela s kuhanjem hrane iz zdravstvenih razlogov. Manjši problem je, ko pri treh psih samo en je kuhano hrano. Ali ste vedeli da kar 30% psov ne "prenaša" industrijsko pripravljene hrane???Mene je ta podatek šokiral. Dlaka se je pri psički izboljšala in stanje se je umirilo. Paziti moraš samo na dodatek vitaminov in esencialnih maščob, kar pa je tudi odvisno od vrste kuhane hrane.

lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3 : sreda, 30.07.2003 : 13:58:56 »

Trenutno se tudi pri nas ze 14 dni samo kuha (oz. daje surovo hrano). Psici itak vse pojesta brez problemov, najbolj pa sem vesela, da ze vec 14 dni  ni bilo treba praznit analnih vreck pri Kaji. Prej smo to poceli na tri dni (pravzaprav veterinar, ker se jaz temu izogibam). Pred enim mesecem je dobila zadnjo dozo antibiotikov, potem smo ji pred tremi tedni se enkrat scistili vrecke (gnoja ni bilo opaziti) in od takrat je v redu. Ker se je vnetje ze nekajkrat ponovilo, mi je veterinarka predlagala operacijo in ce sem se kuhano hrano (ocitno so iztrebki trsi in bolj redno cistijo vrecke) temu izognila sem vesela. Bomo pa kuhali do konca zivljenja.
Malo me samo skrbi, ker grem za nekaj dni na morje in jo bom morala hranit z briketi (tasca pac ni navdusena, da se v njenih piskrih kuhajo pasje zadeve Grin).
Sem za izmenjavo receptov, pasjih seveda! Wink lp
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 30.07.2003 : 14:07:36 »

Se eno potencialno kuharsko bitje se javlja  Wink. Taron ze od vsega zacetka je malo mesano (surova in kuhana zelenjava, kuhano meso idr. stvari). Edini manjsi problemcek je-Nuki ne zna kuhat, vsaj ne kaksnih kompliciranih zadev. Kaksen bolj enostaven recept bi pa se kako prav prisel.  Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #5 : petek, 31.10.2003 : 15:50:18 »

No jaz imam pa mogoce malo bolj nenavaden problem in sicer moj pes veliko raje je brikete kot kuhano hrano.No zacelo se je tako,da sem mu zacela dajati kuhano hrano nad katero je bil sprva(prve tri dni)navdusen,nato pa je zacel vihati svoj pasji nosek,ko sem mu ponudila brikete jih je z veseljem pojedel.Nakar se spet spravim kuhati hrano (in tisti dan sem imela se poseben inspiracijski navdih Grin),lepo zelenjavo,meso,nekaj makaronov,..itd. dam niti poskusit ni hotel...
Zdaj veliko raje poje brikete kot kuhano hrano.Tega res ne razumem Huh Roll Eyes Undecided

lp,pia
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #6 : petek, 31.10.2003 : 17:05:42 »

Hojla, pa smo spet tu. Mi tudi kuhamo nasim pesjanckom. Vedno makarone, riz, kamor zakuhamo kak mesek in obilico zelenjave (ogromno zelene, korencka, cesna, buck, pora...). Imam pa dve tezavici in bi vas prosila, ce ima kdo kaksne primerne recepte: nas Redik mora vzdrzevati tezo zaradi hude displazije (kar nam nekako s kuhano hrano ne uspeva), malcek Darcek ima pa ocitno hudo obcutljivo prebavo (driskari po vseh briketih in po kar precejsnjem delu kuhane hrane).  Ima morda kdo kake 'dieteticne recepte'? Hvala in lep dan, Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #7 : petek, 31.10.2003 : 21:08:09 »

Ola, Neza! Smiley

Za Rdeckota bi se jaz kratko malo spravila preracunati, koliko kalorij dobi in potem na to prilagajala hrano. Ce hoces kaksne slastne 'lahke' receptke, pocakaj, da Yo Strombecka prestudira, jaz bom pa po ostalih se malo pobrskala. V vsakem primeru bi bilo pa fino vsaj priblizno pogruntati, koliko Redick kuri na dan.

DarkoBarko pa se mi zdi enu majckenu bolj kompliciran. Bos morala kaj vec povedati o njegovih prehranjevalnih navadah od prvih poskusov papcanja naprej, to je vse od zacetka odstavljanja.

Pocohaj irski posastki,
Mojca
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #8 : petek, 31.10.2003 : 21:59:01 »

daisy in kaja- bi mi lahko posredovale vsaj nekaj receptov(pasjih)? Wink

Tudi jaz uporabljam doma pripravljeno hrano, saj je v briketih veliko slabih stvari.

LP

                                          jessy
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #9 : nedelja, 02.11.2003 : 10:39:24 »


Živjo, Agnes:

Naši psi že več kot leto dni živijo izključno od surove oz. domače hrane, edino stvari, ki se ne dajo pojesti surove, kuhamo. No, da ne bom lagala, naša psica še vedno bolj uživa ob kuhani hrani, zato ji večino stvari popečem, da dobi meso skorjico, notri pa je še surovo-krvavo, pes pa prisega na "surovino".

1. prevelika teža: 70% mesa, samo ostalo neredilne priloge, ne pa "nekaj meska" kot si napisala. Kakšni makaroni neki!-kvečjemu kosmiči,  in podobno. Pa zelenjava, sadje, oreščki, oljčno, ribje olje,...
za preprečitev problemov z okostjem, displazijo in podobno:
- priporočljivo, predvsem še v razvoju psa, je dodajanje čim več mišičnega mesa in jeter, C ( bio C, zelje,...), A ( korenček )in D ( ribe, ribje olje ) vitamina

2. driska: k hrani dodaj žlico, dve kostnega žaganja  ali pa posnemaj proizvajalce briket, ki v njih dodajajo pepel, pa dodaj psu kakšno tableto oglja, dokler se mu prebava ne normalizira

Dela je veliko, se pa izplača!

Upam, da bodo nasveti kaj koristili, LP
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #10 : nedelja, 02.11.2003 : 11:58:24 »

Hojla, Mefisto. Hvala za nasvete. Res je, malo nerodno sem se izrazila.  Sad Vedno je bilo v kuhani hrani pri nas pol mesa, ostalo polovico pa makaroni ali riz in zelenjava. Ko je bil se mlad, je pojedel ogromno skute in popil zelo veliko mleka, se vedno mu pa dajemo kdaj kake ribe iz konzerve, ko je bil mladicek, je pa sploh obozeval ribe in suh kruh.  Bom poskusila se s kosmici, ceprav gospod hudo frkajo smrcek nad njimi. Hvala in lp, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #11 : nedelja, 02.11.2003 : 12:29:42 »

Ojla.

Moj mladicek visavski terier je zdaj star 2 mesece.pa me zanima, kaj mu naj skuham in posebej kaj mu naj dam od zelenjave (korenja kao ne bi smel jest, ker obarva dlako). pridite na dan z recepti ali idejami  Roll Eyes
Logiran
musher
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« Odgovor #12 : nedelja, 02.11.2003 : 12:37:38 »


2. driska: k hrani dodaj žlico, dve kostnega žaganja  ali pa posnemaj proizvajalce briket, ki v njih dodajajo pepel, pa dodaj psu kakšno tableto oglja, dokler se mu prebava ne normalizira


 Cheesy Grin Cheesy Grin Ob tem sem se pa res od srca nasmejal. Proizvajalci dodajajo pepel za preprečevanje driske  Grin Cheesy Grin  Pepel je v vsaki hrani, ne samo tovarniško pripravljeni. To je tisti del hrane, ki ob sežigu ne zgori in to so predvsem minerali - makro in mikroelementi, ki se nahajajo tako v osnovnih hranilih kot v različnih vitaminsko mineralnih mešanicah, ki jih pač vsak proizvajalec po svojem receptu dodaja pripravljenim hranam, da bi zadovoljil pasje dnevne potrebe po vitaminih in mineralih. Pepel na listi sestavin so torej vsi minerali skupaj (za razdelitev koliko je česa glej kemično analizo), ne pa dodan pepel iz zažganih drv. Tudi od šnicla, če ga "pozabiš" v pečici in ga do konca skuriš, nekaj ostane in to nikakor ni pepel, ki bi ga mesar dodal mesu za preprečevanje driske.
Obstaja pa hrana, ki ji za preprečevanje driske dodajajo Farmatan (kostanjev tanin), kar lahko samo govori o "kvaliteti" osnovnih sestavin hrane Undecided
Pa brez zamere. Upam, da nisem bil preveč žaljiv, oz. podcenjevalen, ampak to je samo en dokaz več o tem, koliko se lastniki psov spoznamo na prehrano naših ljubljenčkov in kako lahko konkuriramo proizvajalcem KVALITETNE HRANE, kjer se z recepturo leta in leta ukvarjajo cele ekipe strokovnjakov s tega področja.

LP
Aleš
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #13 : nedelja, 02.11.2003 : 14:10:19 »



Užaljena? Saj zato pa je Forum, da vsak pove oz. zagovarja svoje.

Sicer pa ti zagotavljam, da vem kaj sem napisala, predvsem pa sem napisala razumljivo vsem, ne samo tistim, ki so pred meseci "sodelovali" v tvoji in vonFurensed ( najbrž sem malo narobe napisala?) diskusiji na temo: jaz pa več vem in se bolj strokovno izražam.

Pa brez zamere. Upam, da nisem bil preveč žaljiva Grin

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 03.11.2003 : 11:02:20 »

Ce vas zanima kuhanje, toplo priporocam naslednji link: http://dir.groups.yahoo.com/dir/Science/Biology/Animals/Mammals/Dogs/Diet_and_Nutrition?show_groups=1

Med moje favorite trenutno spadajo K9Kidney Diet, Totally Home cooking, K9Kitchen, K9Nutrition in Alternative K9Nutrition.

Ce koga zanimajo briketi, je tudi nekaj takih list.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines