mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:13:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA  (Prebrano 105264 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #345 : ponedeljek, 18.04.2016 : 12:25:45 »

Predelano meso so npr. razne salame, šunke, prekajene stvari. Delikatesne zadeve v glavnem. Kuhano meso ne spada pod predelano meso. Pod "kuhanje na visoki temperaturi" pa spada recimo cvrtje, pečenje (na žaru, v pečici na visoki temperaturi).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #346 : ponedeljek, 18.04.2016 : 12:33:31 »

Binas, je možno, da na surovi/kuhani hrani dobiva manj kalorij kot na briketih. Računaj da je pri surovi/kuhani hrani cca 70% vode, pri briketih pa mislim da okrog 10% ali manj. A se mogoče spomniš koliko je bilo vsega, v teži mislim (kuhanih/surovih zadev)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #347 : ponedeljek, 18.04.2016 : 12:42:16 »

Aham aham. Zdaj do grama natančno ni, je pa precej natančno. V enem dnevu 60g piščančjih jetrc, 60g piščančjega vratu in 300g plečeta in 180g špinače/bučke/korenja (nekaj dni špinača, nekaj dni bučke, nekaj dni korenje). Zdaj nimam več svinjine, imam pa še nekaj piščančjih vratov, bedra, jetrca, dobim danes ugodno prsa, bedra in sardele. Delam na tem, da dobim goveja pljuča in srce.

In pa kak dan je dobila piščančje bedro, s kožo, surovo. S kostjo vred je bilo 1 bedro 200g. 1 bedro na dan, več ne.

Vmes je pa še vedno kdaj dobila brikete.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #348 : ponedeljek, 18.04.2016 : 13:23:37 »

Predelano meso so npr. razne salame, šunke, prekajene stvari. Delikatesne zadeve v glavnem. Kuhano meso ne spada pod predelano meso. Pod "kuhanje na visoki temperaturi" pa spada recimo cvrtje, pečenje (na žaru, v pečici na visoki temperaturi).
aha, super. sedaj mi je že bolj jasno Wink
hrenovke dobi samo za šolanje. Če že dobiva meso, ga kupim v trgovini in potem skuham (oz. popečem na 3/4-odvisno od mesa oz. organov).
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #349 : ponedeljek, 18.04.2016 : 16:56:04 »

Uhhh za treninge imam jaz mleto meso. Ali zmeljem doma (kar sploh fajn, če bi dobila 10kg naenkrat, ker je čiščenje flajš mašina vsakič). Sem si kupila tisto tubo za stiskanje pri nagrajevanju (kot ima cleanrun) in sem zadovoljna. Mogoče se lotim sušenja kakih pljuč piščančjih prsi.
Hrenovke pa so čisto preveč začinjene in noter je vsegaboga.

V glavnem sem pristaš dela z osnovno hrano tisti mali % priboljškov pa za ekstra dobro in zahtevno reč.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #350 : torek, 19.04.2016 : 08:08:07 »

V enem dnevu 60g piščančjih jetrc, 60g piščančjega vratu in 300g plečeta in 180g špinače/bučke/korenja (nekaj dni špinača, nekaj dni bučke, nekaj dni korenje).

In pa kak dan je dobila piščančje bedro, s kožo, surovo. S kostjo vred je bilo 1 bedro 200g. 1 bedro na dan, več ne.


Saj samo približno. Takole na hitro sem iz tega zgoraj jaz dobila okrog 1000kcal (ključno z 1 bedrom), ampak sem res nahitro tako da ni rečeno da je prav (+ veliko je odvisno tudi od tega ali je npr. bedro s kožo ali brez, kako mastno je pleče).

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #351 : torek, 19.04.2016 : 09:01:18 »

Aham. Saj mi je bilo čudno to moje preračunavanje KCAL. Bom probala najt kako bolj verodostojno zadevo.
Zdaj dobiva bedra in prsa brez kože, malo zmanjšani količini. Pleče tako nimam več in ga tudi ne mislim več kupit.

Aja recimo kadar je dobila bedro, je bil to 1 obrok.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #352 : torek, 19.04.2016 : 09:07:39 »

Aja, se pravi ali 1 bedro na dan ali pa tisto našteto (jetra, pišč. vrat, pleče, zelenjava)? Ne vse skupaj v enem dnevu (pa magari v več obrokih)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #353 : torek, 19.04.2016 : 09:12:47 »

Ja, tako ja. Ne vse skupaj v enem dnevu. Magari je dobila več obrokov. Ni pa dobila tistih 600g + še 1 bedro.

1 bedro je bilo kot 1 obrok. Recimo za zajtrk. Potem pa za večerjo še nekaj špinače, nekaj jetrc in plečeta. Tako recimo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #354 : torek, 19.04.2016 : 09:16:25 »

Aaa, ok, jaz sem računala kot da je dobila vse skupaj v enem dnevu. Potem je pa manj, seveda.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #355 : četrtek, 21.04.2016 : 08:09:59 »

Imam opcijo od sosedov dobit svinska pljuča, srce. Nanook ali kdo drug, je to tudi bolj nizkomaščobno, nizko kalorično?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #356 : četrtek, 21.04.2016 : 08:25:30 »

Pljuča definitivno, srce pa odvisno koliko maščobe se gor drži (pač odrežeš).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #357 : četrtek, 21.04.2016 : 08:38:33 »

Okej hvala.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #358 : četrtek, 05.05.2016 : 08:55:29 »

A mi lahko nekdo prosim sestavi vzorec jedilnika Cheesy
Psica ima 9 let, sterilizirana, bolj ne aktivna kot ja. Ima 1.5 ure lahkotneg,a počasnega gibanja dnevno  in mogoče 5 šprintov za žogo. Njena idealna teža je med 31-32 kg, trenutno ima 33kg.

Sedaj smo ugotovili, da dobi dnevno 600g (pretežno mesa, občasno kakšno žlico zelenjave-korenček, šparglji...). Dobiva tudi l-carnitin in inflamex ter cortaflex prašek. Po teh izračunih s tabelo na cenim.se dobi dveno 845 kcal...Očitno še vedno preveč. Maščobo (kožo in očitne mastne delce, odrežem). Bi morala delat hmm pečenko v pečici, da se maščoba stran odcedi. Tist,a ki s prostim očesom ni ravno vidna?


Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #359 : četrtek, 05.05.2016 : 17:25:17 »

Ima bolj rahle kolke, ampak kaj vama pa drugače preprečuje, da bi bili bolj aktivni? v uri in pol dnevno se da marsikaj drugega naredit kot le počasno gibanje.
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines