mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 14:59:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Aarash
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aarash  (Prebrano 18674 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #30 : sreda, 06.04.2011 : 07:05:04 »

Ja, ampak ne za prav dolgo. Danes se je komaj pobral, hodi v krogih, drisko ima, ker je jest začel. Drugega kot AD-ja noče, to je pa premočno zanj...
Logiran

Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #31 : sreda, 06.04.2011 : 08:25:17 »

Revež ...Sad
Kaj pa kakšna dietna kuhana hrana? Hrti imajo občutljivo prebavo in premočna hrana ponavadi izzove driske.
V kolikor je mogoče naj ga pregleda veterinar, ki se spozna na specifiko hrtov, na krvno sliko  pri hrtih in tudi posebnosti njihovega srca. Na kliniki v okviru vet. fakultete zelo dobro poznajo hrte. Če kaj rabiš sporoči prosim.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #32 : sreda, 06.04.2011 : 08:35:26 »

Ja, vem. Še enkrat: pes je shiran, po kapi, z bulo na prsnem košu, zjutraj z veliko težavo vstane, ima težave s hrbtenico, kašlja tako kot tisti z metastazami v pljučih. Če bi bil vsaj kakšno leto mlajši, potem bi morda imelo kak smisel, tako ga pa ne vidim.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #33 : sreda, 06.04.2011 : 08:40:50 »

Pravzaprav je tole cela frustracija. Vidim, da so tendence po tem, da se psa začne sestavljat skupaj z resnim pristopom, posegi in stroški. A mi lahko nekdo pove, zakaj? Osebno nimam, menda veste, nobenih težav s sestavljanjem hendikepiranih, bolnih, shiranih, starih... če ob tem lahko vidim vsaj v prihodnosti kvaliteto življenja. Tule je ne, zakaj jo nekateri ja? Res me zanima.
Logiran

takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #34 : sreda, 06.04.2011 : 08:41:17 »

Ne, Smetka, sem hotela že včeraj zvečer napisati, da jaz v tem ne vidim smisla, pa naj se sliši grozno ali ne. Revež je, trpi, mislim da ne ve več zakaj gre... Največ kar lahko narediš zanj je, da ga pospremiš na mavrico. SEm z vama v mislih  Kiss
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #35 : sreda, 06.04.2011 : 08:45:18 »

Seveda, to je povsem razumljivo in ne vidim razloga, da če mu ni več pomoči, da se ta žalostna agonija nadaljuje še naprej. Trpi pes, trpiš ti in tvoji sodelavci, trpimo vsi, ki spremljamo to temo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #36 : sreda, 06.04.2011 : 08:57:35 »

Oni so drugače narejeni, za smrt se ne bi "odločili" nikoli, ker delujejo nagonsko. Aarash se počuti bistveno bolje kot ob prihodu, jasno da. Ima vodo, hrano, zdravila, postrižen je, ne smrdi... in zna biti, da bi ob faks oskrbi šlo z vsemi spremljajočimi težavami še morda nekaj mesecev... ampak ne vem, zakaj. 
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #37 : sreda, 06.04.2011 : 08:59:48 »

... ampak ne vem, zakaj.

... zato ker je nečemu bolj podoben, kot drugi? Tega tudi jaz ne štekam....
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #38 : sreda, 06.04.2011 : 09:08:40 »

Seveda, to je povsem razumljivo in ne vidim razloga, da če mu ni več pomoči, da se ta žalostna agonija nadaljuje še naprej. Trpi pes, trpiš ti in tvoji sodelavci, trpimo vsi, ki spremljamo to temo.
Če me kdo ni razumel citiram še enkrat zgoraj. Jasno je, da nima smisla nadaljevati trpljenja in mu podaljševati muk še za nekaj mesecev samo zato, ker je hrt.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #39 : sreda, 06.04.2011 : 09:51:01 »

Ja no, kaj pa je s tem narobe? jaz imam posebno piko za polarce, en drug jo ima pa za hrte recimo. Kar ne pomeni, da so druge živali manj pomembne. Pomeni , da meni polarci pridejo bolj do živega kot hrti, pri tistih, ki jim posebej lepo sedejo hrti, je pa obratno.
Kako zgleda Aarash v živo in koliko trpi ne vem. Na posnetku ni videti tako zelo slabo. Ne vem zakaj ga kdo, ki so mu hrti posebej pri srcu ne bi posvojil in poskusil sestaviti? Kar tako, da bo še kakšen mesec dlje visel v zavetišču pa seveda nima smisla.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #40 : sreda, 06.04.2011 : 10:10:26 »

S "pikami" najbrž ni nič narobe. Očitno gre za drugačno videnje njegovega stanja. Večino časa je tak kot takrat, ko sem ga zjutraj posnela. Ob vplivih iz okolice "oživi" za nekaj minut, pa še takrat ima čedalje večje težave - ko se razburi, so krogi čedalje manjši in nazadnje se vrti koli svoje osi in bi padel, če ga ne bi podpirali. Jaz še vedno ne vidim smisla, niti "pikastega" ne.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #41 : sreda, 06.04.2011 : 10:20:03 »

Potem res nima nobenega smisla. Posnetki znajo biti varljivi. Če odštejemo zvozlano dlako, so naše tastare po kapi zgledale precej slabše.
Logiran
tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #42 : sreda, 06.04.2011 : 10:26:22 »

Večina ljudi, ki je kdaj imela kakšno žival, je slej ko prej prišla do trenutka težke odločitve. Undecided Na nas, ki imamo razum je, da pretehtamo koliko žival trpi in kakšno uslugo ji bomo z zadnjim korakom naredili. Sad In verjamem, da Smetka bolj kot kdorkoli od nas zna pretehtati. Iz lastnih izkušenj vem, kako zelo je to hudo Cry, ampak ko pomislim, da sem mogoče svojim ljubljencem prihranila nadaljnje trpljenje, mi je lažje. sram
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #43 : sreda, 06.04.2011 : 11:13:45 »

Hudič je, ker nakateri take odločitve raje naprtijo drugim.
Logiran
tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #44 : sreda, 06.04.2011 : 11:37:31 »

Hudič je, ker nakateri take odločitve raje naprtijo drugim.
To imaš pa popolnoma prav! Angry
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Aarash
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines