mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 17:49:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža+muca  (Prebrano 67287 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
muca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99


« Odgovor #15 : četrtek, 12.06.2003 : 07:22:45 »

Tudi pri nas se muce (5) in psi razumejo vendar ne od vsega zacetka. Muco sem nasla, ko sem imela Kalo 7 mescev, stara je bila priblizno 2,5 let. Ko sem ji pokazala muco so ji zacele teci sline, tako, da so na tleh nastale luze. Muco sem tako "kazala" vec kot en mesec. Muci sem vedno dala za povohati roko, da se je navadila na vonj psice. Počasi sem Kali dopovedala, da je muca nasa in je ne sme ubiti ali preganjati. Sedaj se dobro razumeta in tudi z ostalimi macki ni bilo tezav,
kala mi je celo pomagala enega od njih vzrediti (higiena).
Tuje macke pa bi se vedno preganjala ce bi ji dovolila.
Sedaj na muce navajam drugo psicko na enak nacin.

LP

Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #16 : petek, 13.06.2003 : 16:14:49 »

Hoj!

Macki in psi.... ni problema! Pri nas smo imeli najprej macka, ki je bil skoraj na pol divji (nekdo ga je premajhnega pustil pred hiso in ni znal niti plezt na drevo, niti prest), pa cez nekaj let kuzka, po se cez kasno leto se enaga muca. Nobenih problemov, so bili prava banda! Ce je prisel kasen tuj muc na vrt, so se vsi trije druzno zapodili v njega. Ali pa ce je bil en muc "v tezavah" sta takoj pridirjala se ostala dva na pomoc. Grin Potem sta muca umrla in smo vzeli dva druga, majhna muca -> isto! Nobenih problemov. So pa vsi macki poznali "domacega" psa, pred drugimi so bezali. Zdej nam je umrl kuza in smo k odraslima (kastriranima) mackoma prinesli kuzka mladicka, pa so meli par uvajalnih dni, pa je spet vse ok. Ce se hoce kuza igrat po pasje, pa macka nista za to, mu dasta klofuto (brez krempljev!), pa je mir.
Kar vzami mucka, pa kastriraj ga dovolj zgodaj, da se ne bo potepal, pa tudi s cesto ne bo tezav! Pa veliko veselja!  Wink
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #17 : ponedeljek, 16.06.2003 : 21:15:28 »

Tole slikco sem objavla že pri goldijih, pa vseeno:
Ta zlat je Timi (oz. Tim Boltvinski), ta črna pa njegova Buča, ko je bila še majhna. Vsakič ko se Timi vrne domov, najprej umije mačko od ušes do repa. Kadar ni razpoložena za to, jo s taco nežno pritisne ob tla in opravi svoje delo.
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #18 : torek, 17.06.2003 : 12:20:51 »

Smiley Smiley ijoooooooooooooooj kaj sta srckana. Pri nas sicer se nismo tako prijatli, se pa nekako poskusamo igrat. Samo kompromisa se ni ali se bomo igrali po pasje, po macje ali nekako vmes.  Wink
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #19 : torek, 17.06.2003 : 12:32:17 »


pri nas dobimo mucka jutri...vam sporocim kako bo to izpadlo Smiley

sicer pa vse ganjajo macke dokler se te ne ustavijo in pljunejo/zapihajo.....potem vidis tri zelo sokirane frise k se poberejo stran cimprej Smiley
drugace pa zadnje case na sprehodu srecujemo muco, ki zivi z enim kokrom in ta muca se nasih cisto nic ne boji in pusti da prisibajo k njej, vmes pa ona mirno lezi raztegnjena na tleh  Shocked
jasn se moje hitr navelicajo take nezanimive muce in grejo po svoje...zadnje case pa nas ta muca vedno pricaka in skoci iz grmovja ko pridemo mimo. Potem pa to zgleda tako, da se gre drgniti ob eno mojo, pa po vratu pa pod trebuhom pa...ja no si lahko predstavljate kako zacudenje je sele to  Grin
Vceri pa muce ni bilo tam in so vse tri kot blesave letale naokol in kr jokcale malo k sm jih odvlekla naprej  Roll Eyes

torje ja jutri je pri nas dan - d, ko dobijo moja sceneta svojega lastnega mackona...

Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #20 : sreda, 18.06.2003 : 01:10:14 »

Citat
muca se nasih cisto nic ne boji in pusti da prisibajo k njej, vmes pa ona mirno lezi raztegnjena na tleh  

Podobno je bilo, ko sem bila na sprehodu samo z Oxo. Bili sva na travniku, ko sem tam zagledala muco. Pa sva sel tja in jaz sem mislila, da bo muca seveda zbezala, jaz pa bom preverila Oxino ubogljivost Grin Grin
Pa se muc ni nikamor pramaknil. Jaz pa Shocked Cheesy!
Zanimivo! Nepoznani muc in pes skupaj na travniku... To sem se 'nasmejala'
Wink
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #21 : četrtek, 19.06.2003 : 11:31:09 »


No mackon Neo je prisel k hisi vceri zvecer...za zacetek je spljuval in spihal vse tri boge revice...iz svojega boksa ven  Grin
Nato se mu se cel vecer ni upala nobena priblizati na vec kot 2m, ena si ga pa niti pogledat ne upa   Roll Eyes

Sicer pa je zacel dane szjutraj koncno raziskovat po hisi, odkril kje ima wc itd. Jasno smo psice preventivno poslali na vrt, pol sem pa ze sla tko da nevem kak so se zadeve odvijale  Smiley No ja bomo vidl cez par ur, ko bom spet doma Wink
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #22 : četrtek, 19.06.2003 : 12:52:41 »

Sirtaki,
to je pa ful dobro, da jih je muc malo pokomandiral. Je že na začetku zastavil temelje za nadaljne odnose  Grin.
Takega mucka bi tudi jaz rabila, da bi mojega pesjana malo pokomandiral Grin Grin Grin.... ker sedaj se pa prav izživlja nad ubogim muckom in se počuti kot gazda v hiši...
Logiran
mikica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #23 : sreda, 02.07.2003 : 16:53:56 »

Ojej, napaka.... Roll Eyes

Vse mi je izginilo..... Cry

No, takole. Pa pojdimo še enkrat od začetka.

Jutri dobim psa mladička. Problem? Niti ne, če ne bi doma že imela dveh "tigrov"------->beri mačkonov, ki sta zelo vase zaverovana, ljubosumna, predvsem pa TAGLAVNA na svojem teritoriju.

Mačkona sta sicer v hiši, pesjanar pa bo zunaj, pa vseeno.... rada bi jih navadila na neko sožitje. Tudi nasploh si ne želim, da bi moj pes lovil mačke zunaj, saj sem nekako v vasi, kjer je pri vsaki hiši vsaj en mačkon.

Kaj bi torej bilo najboljše? Mladička že takoj na začetku dati skupaj z mačkami, da se spoznajo (naj vas potolažim, da mačkona nimata ostrih krempeljcev  Grin), naj vztrajam, naj pustim če se ne marajo se ne marajo... Kako?

Vesela bom vsake vaše izkušnje..... še posebno pozitivne. Cheesy

Lp, Mikica.
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #24 : sobota, 05.07.2003 : 13:47:31 »

Mladička že takoj seznani z mačkicami. Najbrž bo njihova prva reakcija pihanje, kar pa še ne pomeni, da se ne bodo spoprijateljile z njim. Pazi le na to, da mladička ne bodo opraskale. Čez čas se bodo navadili eden na drugega. Pri nas je tako, da ena mačka nima pretirano proti Tari, medtem pa ji druga že na daleč pokaže naj se je izogiba. Tako nimamo problemov, saj mačka hitro pokaže psu, če ji kaj ni všeč.  Smiley

Lp
Logiran
mikica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #25 : sobota, 05.07.2003 : 13:57:42 »

Tara, hvala za odgovor. Sedaj je mladiček že pri meni doma in smo že prvi dan imeli učno uro.  Smiley Moji stanovanjski muci sta ga sprejeli s pihanjem, bližje si ne upata niti mački niti pes, zunanji muci pa so malo bolj trdi oreh. En mladi muc je psičko že opraskal s krempeljci in psica je sedaj jezna in se bojim, da jih bo začela preganjati. Tega si pa ne želim, saj je psica rottweiller.  :-/

Tam, kjer je psička odraščala, so bili mački in psi v sožitju, zato se naša želi igrati z njimi, moje mačke pa je ne sprejmejo. Upam, da jo bom (psičko) lahko naučila, da ne bo uganjala kakšnih neprijetnosti ker je pri nas naletela na negativen odziv mačkonk.  Cry

Lp, Mikica.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #26 : četrtek, 10.07.2003 : 20:50:49 »

Moj Miki in Bela sta se cist spoprijateljila!!!  Cheesy Cheesy Cheesy
Skoraj nisem mogal vrerjet ko sem vidla kak se miki coha ob Belo in prede, Bela pa mu pere uhice  Grin. In ta preobrat se je zgodil sedaj ko Mikija ni bilo kar lep cas doma - je bil na vikendu in smo ga sedaj pripeljali domov. Sem mislila da bo sedaj mal slabse in je ne bo ravno Miki prenasal, pa se je zgodilo ravno obratno.
Slikce za dokaz (cist "frisne" - danasnje) - prav cas sta si vzela - jaz pa tut da sem slikala  Grin:







P.S. Na zadnji slikici se prav vidi - skoraj ze slisi kak Miki zadovoljno prede  Cheesy
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #27 : petek, 11.07.2003 : 11:02:45 »

Ko sem še živela pri starših je naši, zdaj 10-letni NO, delala družbo polperzijka. NO smo navadili, da je lepo delala z njo, mucko pa tudi, da ni pihala in praskala naše pasje dame. Najboljše je bilo, ko je imela NO čas gonitve. Večkrat smo šli na vikend in tam je bila NO ves čas spuščena. In enkrat lahko ugibate zakaj smo bili tako brez skrbi in jo pustili prosto tekat okrog....Muca je bila tako "huda", da je prepodila z ozemlja vse pse, ki so prišli osvajat našo psičko Wink! Zdaj sva se z NO odselili na svoje in večkrat gremo na obisk k staršem (in muci). Muci je zelo, zelo dolgčas po psički (veliko bolj kot psički po muci). Morali bi videti kaj vse počne macika, ko jih obiščemo (pleza po psički, se valja pod njo, jo liže, umiva, itd. itd.). V glavnem, če človek pomaga ustvarit sožitje med muco in kužkom, se zna splesti čudovito partnerstvo,prijateljstvo,.. med t.i. "naravnima sovražnikoma"!!! LP
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #28 : petek, 11.07.2003 : 21:16:36 »

Jaz mam doma en posnetek, ki bi ga morali vsi videt - moja sestrična ima mopse in mačke. Moja mama je snemala tigrasto muco, ki umiva enega od mopsov - prelizala ga je sistematično od ušes do repa. Mopsi se obrača in nastavlja, da ne bi muca kaj spustila. Za crknit smešno.
Pa še to - prvič, ko smo imeli psa in mačka skupaj, sem bila še čisto majhna (prb. 5 let). Mačkon je bil star kakšnih 7 let, dolgodlak gospod, ki je vedel, da je kralj našega stanovanja. Kuža, mešanec z NO, je bil star kakšna 2 meseca, ko je prišel k nam. Nikoli ni bilo problema - drugače dominanten, velik in močan pes je vedno priznaval mačkovo premoč.

Lp!
5ra
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #29 : nedelja, 07.12.2003 : 09:16:43 »

Ja, zelo je odvisno od pasme.
Naša labradorka je pomorila ogromno mačkov. Huh, pravi mačkomorilec.
Medtem kot beauceron jih tudi ne prenaša zaradi svoje neizmerne DOMINANCE  Wink, tako da se zažene za njimi in jih odrine z gobčkom.

Imajo pa sosedi po 14 mačk, ki se rade zadržujejo na našem dvorišču.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines