mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:31:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Nevarni sprehodi pri mladih psih?
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nevarni sprehodi pri mladih psih?  (Prebrano 20852 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #30 : ponedeljek, 10.10.2005 : 13:31:34 »

Pretirano pomeni, da se mladica vodi na take sprehode kot odraslega psa, na tezavne terene, kjer mora preskakovati jarke, tekati po strmini navzgor ali navzdol, ipd. Pri mladicu nemskega ovcarja so sprehodi seveda dobrodosli, samo naj se razdalje in zahtevnost terena postopno zvisujejo. Gibanje mora biti, najbolje veckrat dnevno na krajsih razdaljah za zacetek. Seveda lahko hodi tudi po strmejsem terenu navzgor ali navzdol, vendar naj ne divja, v strmini mu ne mecite predmetov, na takem terenu (se posebno, ce je spolzko) se z njim ne lovite. Za to starost so dovolj sprehodi na ravninskih ali rahlo nagnjenih podlagah, pes naj bo prost, da bo hitrost gibanja sam prilagajal. Ko si bo okrepil misice in bo okostje ze dovolj razvito, boste zahtevnost stopnjevali.
Logiran
BostjanK
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #31 : ponedeljek, 10.10.2005 : 14:04:27 »

Hvala za odgovora.
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #32 : ponedeljek, 10.10.2005 : 14:18:11 »

Mi smo našo NO najprej(5, 6 meseev) vozili na 20-30min sprehode, zdaj, ko pa je stara 8 mesecev, so pa sprehodi dolgi okrog 40-45min.  
Res je, da pretirano sprehajanje in skakanje ni dobro, ko je pes še mladiček.  Tako kot je Dani napisala;).

lp,
ella
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #33 : ponedeljek, 10.10.2005 : 17:44:13 »

Casovna dolzina sprehoda se ne nakazuje zahtevnosti. Lahko ste z njim zunaj 45 minut, a se bo "sprehod" odvijal bolj na mestu ali pa na cca 200 m razdalje, lahko pa v tem casu naredite intenziven sprehod v razdalji nekaj kilometrov. Zato sam cas se ne pomeni nicesar, vazno je, kaksen je oblika. Ali gre bolj za hojo po polzje, ali gre za pocasno neprekinjeno hojo, ali gre za hitro hojo, ali za neprekinjen tek ipd. To in konfiguracija terena ter podlaga v povezavi s casom so dejavniki, ki dolocajo intenziteto sprehoda. Pa seveda tudi igre, ki se odvijajo med sprehodom, morebitno ucenje, ponavljanje vaj, itd.
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #34 : ponedeljek, 10.10.2005 : 18:48:06 »

No jaz sem šla včeraj z Eto na sprehod za eno uro ampak je zgledalo takole: najprej sva normalno hodile, na vsake toliko tudi tekle,  potem sva med hojo vadile pozornost....Ko sva prišle do ene klopce, sva ponovile osnovne ukaze, pa vse tisto kar se učimo v pasji šoli in nazaj spet normalna hoje,pa kdaj pa kdaj tek. Wink Res je, da čas ni tako pomemben, ampak vseeno ni dobro da mladiča(popravite me če se motim) pelješ na dvourni normalno aktiven(hoja) sprehod. Wink

lp
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #35 : torek, 11.10.2005 : 06:52:02 »

Dveurni normalno aktiven sprehod je za mladicka se prenaporen. Lahko je dve uri zunaj, toda med hojo morajo biti pocitki.
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #36 : torek, 11.10.2005 : 13:40:07 »

Točno tako Wink
Aja, pa pazite, da do prb. 6 mesecev čimmanj hodi po stopnicah Wink Kasneje, bo pa(vsaj NO) itak pretežak, da bi ga nesli.

lp
Logiran
nezakn
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #37 : četrtek, 22.08.2013 : 18:22:34 »

Zdravo!
Upam, da mi kdo odpiše, ker na to temo ni bilo že dolgo časa nič govora...upam, da kaj nisem izpustila.
Imam psičko staro 3mesece (vižla). Stanujem v stanovanju kjer je še ena psička stara 2 leti, zelo prijazna. Lepo se igra z mojo malo kepo, samo me še vseeno skrbi, da toliko igre(cca 2x 15min) ni dobro za tako mladega psa. Kajti druga psička ima 20kg in e srednje velikosti...
Zanima me vaše mnenje. Naj jo umirim raje že po 5ih minutah in igra parkrat na dan, naj se sploh še ne podi? več kot to sigurno ne sme, zanima me če je preveč, kajti želim si, da zraste v zdravo psico, ki bo imela še na pretek tekaških let.
Hvala že vnaprej za odgovore.
lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #38 : četrtek, 22.08.2013 : 22:53:25 »

Ni tak problem v dolžini igre kot v načinu in podlagi na kateri se igrata. Če je igra zelo groba in se starejša psica z vso težo meče in zaletava v mladičko, če je podlaga drseča ali pa taka z luknjami ali nevarnimi objekti v katere se lahko zaleti... To je kar se tiče fizičnega dela...

Večji problem bi znal biti "psihični". Pa ne čisto dobesedno.  Wink Pazi na to, da bo na koncu dneva bolj zabavna igra in sodelovanje s tabo kot pa z drugimi psi.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #39 : petek, 23.08.2013 : 01:09:17 »

Tele stvari se vseno prevec napihuje, jasno se tudi mladic mora gibati in gibanje je zdravo. Kot tudi sprehodi. Seveda ga pa ne bos gonil da tece relacije ob kolesu, niti pustil da se odrasel pes pregrobo igra z njim.
Ce bi bili psi dejansko tako zelo obcutljivi bi morali do enega leta starosti ziveti bolj kot ne v kletki, sicer bi jim kar kolke ven metalo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #40 : petek, 23.08.2013 : 03:51:23 »

Vižle so kar "dobro narejene" in jim malo bolj groba igra ne škodi. Edino na to je treba paziti, da se težji pes ne zaganja od strani in podira mladiča. Pa na tem je treba delat, da se mladiča lahko odpokliče iz igre (torej da ne postane toliko obseden z igro, da ga drugo ne zanima)
Logiran
nezakn
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #41 : nedelja, 25.08.2013 : 13:30:24 »

Hvala za odgovore.
Ja za podlago gledam, da je cim manj drseca, odpoklic pa tudi že trenirava, ker to me najbolj skrbi pri njej(ima kar nagon, nos skoz v pripravljenosti). Imela sem 14 let dalmatinko in me je edino to motilo, da se včasih ni odzvala na klic, tako da zdaj to že pridno treniramo.
Lep preostanek vikenda...
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Nevarni sprehodi pri mladih psih?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines