mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 21:19:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tina
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tina  (Prebrano 37127 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rozika
novinec
*
Sporočil: 42


WWW
« Odgovor #120 : torek, 24.05.2011 : 15:10:08 »

Lepo prosim za posnetek. Bi zelo zelo prav prišel, povem lahko samo da ne gre za osebne zamere ampak uradne stvari. Hvala!
Logiran
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #121 : torek, 24.05.2011 : 15:11:02 »

Smetka Kiss Kiss
to samo zato, da so te stran od računalnika spravli!

Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #122 : torek, 24.05.2011 : 15:20:56 »

Zainteresirano javnost obveščam, da smo imeli inšpekcijski nadzor z začetkom ob 12.40 in koncem ob 15.10.

V tri pisane marjetice  Smiley.

Eh... 
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #123 : torek, 24.05.2011 : 15:32:27 »

 Shocked ja fajn no Lips Sealed...
A drugače se morajo teli strici kaj napovedat al se kar prikažejo?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #124 : torek, 24.05.2011 : 15:34:40 »

rozika, s tvojimi in njihovimi uradnimi zadevami nimam nič.
Zapis pa najdeš recimo tule, 31. oktober 2010 ob 20:36.
Logiran

sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #125 : torek, 24.05.2011 : 15:37:26 »

Zainteresirano javnost obveščam, da smo imeli inšpekcijski nadzor z začetkom ob 12.40 in koncem ob 15.10.

V tri pisane marjetice  Smiley.
Jst bi vsakemu inšpektorju v roke potisnila tri mačje bebice pa flaše z mlekom. Pa masirajo naj, ker ti nimaš časa. Bi se prec pobral.
Logiran
DarthLady
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #126 : torek, 24.05.2011 : 15:44:47 »


Mene pa osebno zanima, ali ste kdaj gospe/gospodične iz Horjula, ki imaste verjetno veliko več izkušenj kot AA, stopile do njih in jim to svoje mnenje, izkušnje, nasvete, ipd. delile z njimi? (Pa na malo bolj diplomatski način, kot tukaj nakatere odgovarjate... Pa brez zamere.)

Če ste, pol se opravičeno sprašujete o tem kaj in kako počnejo stvari. Če pa temu ni tako, bi pa jim lahko mariskaj svetovale in mogoče bi se stvari zboljšale. Če ne, je potem njihova stvar in se posledično lahko greste kaj one ne počnejo OK in kako bi stvari morale potekati.

Pa to je samo dobronamerno vprašanje, ker se mi zdi, da bi jim dejansko lahko pomagale in jih usmerile na pravo pot.

Lp, Nina.
Logiran
rozika
novinec
*
Sporočil: 42


WWW
« Odgovor #127 : torek, 24.05.2011 : 15:49:34 »

Jana, hvala!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #128 : torek, 24.05.2011 : 16:05:12 »

Mene pa osebno zanima, ali ste kdaj gospe/gospodične iz Horjula, ki imaste verjetno veliko več izkušenj kot AA, stopile do njih in jim to svoje mnenje, izkušnje, nasvete, ipd. delile z njimi? (Pa na malo bolj diplomatski način, kot tukaj nakatere odgovarjate... Pa brez zamere.)

Če ste, pol se opravičeno sprašujete o tem kaj in kako počnejo stvari. Če pa temu ni tako, bi pa jim lahko mariskaj svetovale in mogoče bi se stvari zboljšale. Če ne, je potem njihova stvar in se posledično lahko greste kaj one ne počnejo OK in kako bi stvari morale potekati.

Pa to je samo dobronamerno vprašanje, ker se mi zdi, da bi jim dejansko lahko pomagale in jih usmerile na pravo pot.

Lp, Nina.

Nič zamere, bi pa grozno rada, da tem gospem - gospodičnam, ki naj bi delile vse to daš ime. Ker kolikor jaz vem, je tole forum, na katerem lahko vsak registriran uporabnik napiše v katero koli temo kar želi. Rada bi, da torej poveš, od koga konkretno se kaj pričakuje, ker je v nasprotnem primeru spet vse kar nekaj.
Logiran

DarthLady
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #129 : torek, 24.05.2011 : 16:08:50 »

OK, mišljene ste bile vse, ki pač delate v zavetišču (od prostovoljk, do vas)... Torej vse, ki poznate problematiko in znate svetovat kako in kaj.
Logiran
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #130 : torek, 24.05.2011 : 16:11:18 »

DarthLady,
jaz mislim drugače.
Nimam pojma kdo so AA, danes prvič berem o njih. Zato je tole moje mišljenje namenjeno na splošno in ne točno za AA in gospe/gospodične iz Horjula.

Predno bi se lotila projekta, bi se sama zelo dobro pozanimala kako in kaj. In potem bi delala po svojih najboljših močeh. Sama bi iskala potrditve svojih odločitev in dejanj pri strokovnjakih, niti pod razno ne bi čakala, da mi kdo pride povedat da delam - ne narobe, ampak ne čisto prav.

In če ne bi iskala pomoči strokovnjakov, tega ne bi počela zato, ker bi bila prepričana v svoj prav. In gladko bi zaloputnila vrata pred nosom tistemu, ki bi se drznil sam od sebe pozvonit pri meni in mi pamet solit. Ker bi pač delala tako kot najbolje vem in znam.
Pa bi vsi mi mislili dobronamerno.

Jana, kdaj bo tema v smeteh?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #131 : torek, 24.05.2011 : 16:12:41 »

Če pa temu ni tako, bi pa jim lahko mariskaj svetovale in mogoče bi se stvari zboljšale. Če ne, je potem njihova stvar in se posledično lahko greste kaj one ne počnejo OK in kako bi stvari morale potekati.

Lp, Nina.
Kaj lahko in kaj je kdo dolžan početi v zvezi z zavrženimi/najdenimi živalmi v Republiki Sloveniji ureja Zakon o zaščiti živali. Zakon je treba spoštovati in se zavedati vseh posledic njegovih kršitev.
Med drugim zakon ureja tudi, kdo je zakonsko pristojen za prevoze, sprejem, zdravstveno oskrbo, oddajo in registriranje brezdomnih živali v naši državi in kdo tega ne more početi.

Torej - kaj je prav in kaj ni, si ne moremo izmišljevati ne jaz (ki me BTW s Horjulom ne veže nič razen izjemnega spoštovanja vseh gor delujočih in en posvojenec), ne ti, ne "moje" kinološko društvo, ne skupina prostovoljcev, niti ne vodja katerega koli zavetišča.

Zakon o zaščiti živali je tisti, ki v naši državi govori o tem, kaj je na tem področju prav in kaj ne, in "usmeri na pravo pot" se lahko brez obotavljanja vsak, ki ga prebere in spoštuje.

Kaj je dolžnost zaposlenih v zavetiščih prav tako ureja zakonodaja (leti na tvoje "gospe in gospodične iz Horjula", ki naj bi "angelčkom" kazale pravo pot) - in med členi pravilnika vsekakor ni "prosvetljevanja nadobudnih rešiteljev".
Logiran

Unikatne tablice in portretki
DarthLady
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #132 : torek, 24.05.2011 : 16:15:31 »

Ok, potem smo pač različni...sem pa še vedno mnenja, glede na to da vse delate za dobrobit živali, da bi si lahko med seboj pomagale (če vam je res vsem za dobro živali)...ne razumem pač takšnega razmišljanja.
Nisem sicer mislila, da bi morale it "trkat na vrata", ampak glede na to kar se je zgodilo, bi lahko (namesto kritiziranja- ki sicer je na mestu) povedale svoje mnenje, kaj se vam zdi narobe in potem je na njih, da to sprejmejo in vzamejo kot dobro namerno...ali pa pač ne, tako kot večina ljudi...

LP!
Logiran
DarthLady
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #133 : torek, 24.05.2011 : 16:19:36 »

Kaj lahko in kaj je kdo dolžan početi v zvezi z zavrženimi/najdenimi živalmi v Republiki Sloveniji ureja Zakon o zaščiti živali. Zakon je treba spoštovati in se zavedati vseh posledic njegovih kršitev.
Med drugim zakon ureja tudi, kdo je zakonsko pristojen za prevoze, sprejem, zdravstveno oskrbo, oddajo in registriranje brezdomnih živali v naši državi in kdo tega ne more početi.

Torej - kaj je prav in kaj ni, si ne moremo izmišljevati ne jaz (ki me BTW s Horjulom ne veže nič razen izjemnega spoštovanja vseh gor delujočih in en posvojenec), ne ti, ne "moje" kinološko društvo, ne skupina prostovoljcev, niti ne vodja katerega koli zavetišča.

Zakon o zaščiti živali je tisti, ki v naši državi govori o tem, kaj je na tem področju prav in kaj ne, in "usmeri na pravo pot" se lahko brez obotavljanja vsak, ki ga prebere in spoštuje.

Kaj je dolžnost zaposlenih v zavetiščih prav tako ureja zakonodaja (leti na tvoje "gospe in gospodične iz Horjula", ki naj bi "angelčkom" kazale pravo pot) - in med členi pravilnika vsekakor ni "prosvetljevanja nadobudnih rešiteljev".


No, pa vemo, da se vsega iz zakona ne da izvedeti... eh, imamo pač čist drugačen pogled na to Smiley ubistvu sem to napisala bolj v smislu vprašanja in pa moje "vizije" kako bi lahko bilo in čisto nič drugega...

Lp.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #134 : torek, 24.05.2011 : 16:38:37 »

DarthLady, ne vem ali se malo hecaš ali kaj - ampak ... če si ti začetnik na nekem področju, se ti ne zdi logično, da boš TI stopila do - recimo temu tako- tistega, ki ima več znanja in izkušenj ali
boš čakala, da bodo ti z izkušnjami našli tebe?

In - zavetišče je zavetišče. Zavetišče ni nek "svetovalni servis". Tale forum je poln nasvetov, kdor jih želi dobiti, jih najde že tule dovolj.
Kdor rabi prijateljski nasvet, zanj vpraša. Kdor rabi strokovni nasvet, bo pač vprašal strokovnjake, ki se s tistim področjem ukvarjajo. A je tako težko vprašat, preden se zaženeš v neko akcijo?

Kdorkoli si želi pomagati povečati število posvojitev iz zavetišč, lahko nekaj naredi takoj in zdaj. Poglej recimo na spletno stran Horjula, Gmajnic ali kogar pač hočeš, sprintaj nekaj  plakatov, ki oglašujejo živali, ki so na voljo za posvojitev in začni deliti te letake. Res, da se zna zgoditi te ne bo pri tem delu nihče videl, da ti nihče ti ne bo rekel "o, angelska punca, pravkar si rešila življenje, ..." da ne bo nihče kaj posebej "lajkal" tvojega početja, a za živali boš nekaj naredila (lahko pa preprosto zbiraš star parir in izkupiček od prodaje nakažeš na račun kakega društva)... saj to je point pomoči živalim ali ne?

@Jana, se opravičujem ze smetenje, ma ... saj upam, da bo tema kmalu v "arhivu".

No, pa vemo, da se vsega iz zakona ne da izvedeti... eh, imamo pač čist drugačen pogled na to Smiley ubistvu sem to napisala bolj v smislu vprašanja in pa moje "vizije" kako bi lahko bilo in čisto nič drugega...

Lp.
Česar "se iz zakona ne da izvedeti", si tudi sami ne moremo kar po svoje tolmačiti. Se kliče pa na VURS in se vpraša. Iz zakona pa je jasno razvidno, kakšna je odgovornost lastnika - skrbnika živali. In Tina - Špikla lastnika očitno ima. Torej?
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines