mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:07:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tina
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tina  (Prebrano 37066 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
all
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


WWW
« Odgovor #90 : torek, 24.05.2011 : 11:23:18 »

Drugega je odpeljala nekam, kjer ves čas ukrepamo zaradi slabe oskrbe psov, zato sem jo včeraj prosila, če gre lahko, preden bo pes vpisan na novega lastnika in bo spet cela štala, iskat tudi njega in ga pripelje v zavetišče.

Vem, da se ne gre za Špiclo ampak vseeno. Tako se poudarja že 2 dni, da preverjajo kam dajo pse. Sodeč po tem bolj slabo preverijo. :/
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #91 : torek, 24.05.2011 : 11:27:04 »

Citat
LanaBella
: Lanabela
Nisem pisala samo o konkretnem primeru ampak je mišljeno reševanje psov iz juga na splošno. Hvala čast bogu da nisem direktno vpletena in upam, da tudi nikoli ne bom. Pač pa vidim, slišim in znam brati...in občasno znam celo iz naštetega potegniti kakšen preprost  zaključek.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #92 : torek, 24.05.2011 : 11:29:37 »

Saj verjetno nihče ni mislil, da so psico "vrgli v kontejner" tisti, ki so organizirali uvoz.

O, a ti si pa optimist?  

Enivej, jaz v tisti nihče res nisem ziher.  Smiley

Namen je bil da bo tam čez noč. Imam prav? Se opravičujem, nisem zasledila da je bila še isti dan prepeljana. Pa saj to nima bistvene veze. Važno je, da je tu, morala pa bi biti drugje.

Ugovor o udomljenju sam potpisala u Karlovcu, i jučer sam pse dovela u Ljubljanu,...


Tisti juče se po datumu sodeč ujema s temle:

V kontejnerju za smeti najdena mlada psička, shirana.


in temle:

Psico je namesto posvojitve pripeljala direkt v zavetišče kot najdeno, ...


Veze ima pač toliko, ker osebne interpretacije, ki niti niso v skladu z dejstvi, po nepotrebnem burijo domišljijo.


Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #93 : torek, 24.05.2011 : 11:32:45 »

Meni ni jasno, zakaj je potrebno pri psih, ki (v nasprotju s tistimi brezdomci, ki so še na cesti) imajo to "srečo" da so jih vsaj spravili v sosednji državi v zavetišče, tako histerično poudarjati te grožnje z evtanazijo in na vso moč "trkati na vest" ljudi, češ še XY dni ima življenja itd. In verjamem, da se takole "reševanje pred smrtjo" prav na hitro zgodi predvsem zaradi te čustvene poante. In potem? Kot je že Lanabela zgoraj napisala, evforija ob "zmagi nad smrtjo" izzveni, ostane ubogi pes in začasni ali stalni namestitelj - z vsemi težavami, ki jih taka posvojitev na hitro prinese s sabo. In ne samo to - razmere, zaradi katerih je ta ubogi revež v tisti XY državi sploh pristal na cesti, v zavetišču ali v kakem začasnem domu, verjetno ostajajo iste ... zavetišča spet polna, ceste polne in konvoji "rešenih" lahko na ta način trajajo v nedogled. Do kdaj? Ne bi bilo bolj pametno silne rešiteljske vneme usmeriti v osveščanje ljudi o nujnosti preprečevanja nezaželenih novih legel, S/K brezdomnih živali oz. podporo sorodnim društvom, ki se v sosednjih državah trudijo reševati to problematiko?
Kam se bo vozilo živali, ko bo pri nas zmanjkalo "ljubečih in sočutnih" posvojiteljev?

Saj se še dobro spomnimo Facebookovske silne nuje po "reševanju" nekaj psov iz Reškega šinteraja lansko leto, pa potem ugibanj in zgražanj nad sumi, da so psi poniknili neznano kam v tretji državi ... a je tega res treba?

Kam se bi "reševalo" živali iz naših zavetišč, če bi se vsa odločila javno "odštevati" ure do dneva, ko jim po zakonu uradni veterinar lahko izda odločbo za evtanazijo?
Ali je živali v Zavetišču Horjul morda manj "nujno" posvojiti, ker se jim namesto odštevanja, dnevi bivanja gor prištevajo - in se pri nekaterih merijo že v letih?
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #94 : torek, 24.05.2011 : 11:34:43 »

Hvala čast bogu da nisem direktno vpletena in upam, da tudi nikoli ne bom.


Se opravičavam, ampak se mi zdi, da bog pri tem nima veliko zraven....   Tongue 
Logiran
all
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


WWW
« Odgovor #95 : torek, 24.05.2011 : 11:37:57 »

Ne bi bilo bolj pametno silne rešiteljske vneme usmeriti v osveščanje ljudi o nujnosti preprečevanja nezaželenih novih legel, S/K brezdomnih živali oz. podporo sorodnim društvom, ki se v sosednjih državah trudijo reševati to problematiko?
Kam se bo vozilo živali, ko bo pri nas zmanjkalo "ljubečih in sočutnih" posvojiteljev?

Afro
Logiran
rozika
novinec
*
Sporočil: 42


WWW
« Odgovor #96 : torek, 24.05.2011 : 11:45:08 »

Sleepy smo končali, ok? Wink
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #97 : torek, 24.05.2011 : 11:51:16 »

MamaF, zadela si žebljico na glavico. Afro  Špicla, resnično upam, da se na koncu za tebe najboljše izteče. Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #98 : torek, 24.05.2011 : 11:57:44 »

Sleepy, se mi ne da za besede obešat, res ne.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #99 : torek, 24.05.2011 : 12:08:00 »

Glede na to,da ne spremljam teh "reševalnih akcij" na FB me zanima, če enake akcije potekajo tudi za pse/mačke v naših zavetiščih (ciljam na zavetišča, ki živali po izteku 30 dni ne financirajo iz lastnih sredstev oz. donacij).

Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #100 : torek, 24.05.2011 : 12:23:40 »

Glede na to,da ne spremljam teh "reševalnih akcij" na FB me zanima, če enake akcije potekajo tudi za pse/mačke v naših zavetiščih (ciljam na zavetišča, ki živali po izteku 30 dni ne financirajo iz lastnih sredstev oz. donacij).


Nisem zasledila česa podobnega. Se deli povezave do strani zavetišč, ki oglašujejo na FB svoje živali, ma o "nujnosti" posvojitev zaradi grozečih evtanazij ni zaslediti (ali pa tudi jaz ne opazim vsega).

Pa da ne bo kdo spet narobe zastopil (kot se na FB pogosto dogaja, če "kao" deliš živali na "naše" in "tuje") - mene sploh ne briga komu želi posameznik pomagati, ali je to otrok v Nepalu ali v Komnu na Krasu, ali živalim V Celju, Ljubljani ali Sarajevu ali pa na Kitajskem ... bistvo pomoči je po mojem, da se problem rešuje, kjer je nastal, ne pa da se ga preklada od človeka do človeka, od države do države - sploh če so ta "problem" živali, živa bitja!


Saj se še dobro spomnimo Facebookovske silne nuje po "reševanju" nekaj psov iz Reškega šinteraja lansko leto, pa potem ugibanj in zgražanj nad sumi, da so psi poniknili neznano kam v tretji državi ... a je tega res treba?
Da ne bo slučajno kakega dlakocepljenja, se popravljam, mišljena je bila Pula.

Špicli oz. Tini pa čimprej skok na rdeči kavč Kiss potem pa k pravemu človeku Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #101 : torek, 24.05.2011 : 12:31:05 »

Meni ni jasno, zakaj je potrebno pri psih, ki (v nasprotju s tistimi brezdomci, ki so še na cesti) imajo to "srečo" da so jih vsaj spravili v sosednji državi v zavetišče, tako histerično poudarjati te grožnje z evtanazijo in na vso moč "trkati na vest" ljudi, češ še XY dni ima življenja itd. In verjamem, da se takole "reševanje pred smrtjo" prav na hitro zgodi predvsem zaradi te čustvene poante. In potem? Kot je že Lanabela zgoraj napisala, evforija ob "zmagi nad smrtjo" izzveni, ostane ubogi pes in začasni ali stalni namestitelj - z vsemi težavami, ki jih taka posvojitev na hitro prinese s sabo.

tako !!!!
ampak tudi če se to dela, je zadevo treba speljati do konca tako kot je treba.
improvizacija, podajanje takole na smrt prestrašene živali iz rok v roke, oddajanje ljudem, pri katerih živijo živali v slabih pogojih, ... je neprimerno.
jaz imam tudi prešvercanega hrvata, ki ga ni noben maral oz. jaz nisem nikomur dovolj zaupala, da bi mu ga dala, zato sem ga obdržala.
za ohranitev mirnih živcev pa raje nisem nikoli seštela, koliko me je v prvih mesecih koštalo, da smo ga spravili k sebi. kljub temu še vedno je in verjetno tudi vedno bo precej rahlega zdravja, tako da bodo vetsi verjetno kar upoštevanja vreden izdatek v proračunu tudi v bodoče.  
/joke on/ bom šla pa v nebesa, lepo mi je pri duši in imam pa izjemno zadoščenje kajti živalca je resnično skromna in večno hvaležna /joke off/. lubček sladki mali grize, praska, stalno nekaj zahteva in se zmišljuje ter pritožuje nad svojo karmo in nad mano.

za malo pasjo punčko zaradi katere se je razvila ta zgodba, pa res držim pesti in upam, da jo čaka lepše življenje na kavču.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #102 : torek, 24.05.2011 : 12:32:06 »

Glede na to,da ne spremljam teh "reševalnih akcij" na FB me zanima, če enake akcije potekajo tudi za pse/mačke v naših zavetiščih (ciljam na zavetišča, ki živali po izteku 30 dni ne financirajo iz lastnih sredstev oz. donacij).


Praviloma ne. Sploh pa ne za mačke. Zanimivo, kajne?
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #103 : torek, 24.05.2011 : 12:35:26 »

Mene pa resno zanima po katerem ključu se aktivisti odločajo, katerega psa se "reši"?
V istem času, ko se je te pse vozilo sem, so bili zaradi izteka "roka"evtanazirani psi pri nas, drugje po Hrvaški, Bih,ipd.....
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #104 : torek, 24.05.2011 : 12:36:12 »

Po srčku, king-roy.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines