mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:21:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: 3 sesni
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: 3 sesni  (Prebrano 9394 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #15 : sreda, 25.05.2011 : 16:59:13 »

Tole so v bistvu musja jajceca. Iz njih se pa res z nadsvetlobno hitrostjo (manj kot en dan) izelzejo nagravzne (no, meni pac so) crvicaste bele licinke.
Ce poleti pustis kaksno meso zunaj, je takoj "nasrano". Prav tako palijo na poskodovane in obnemogle zivali, ki se ne morejo same scistit, tudi, ce je rana na nedosegljivem mestu, jih naslednji dan ze lahko ven vleces. Saj smo veckrat to videli tudi ze v horjulskem delu foruma.
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #16 : četrtek, 26.05.2011 : 08:14:44 »

Ojej, se pravi jih lahko dobesedno zive pojejo v 2-3 dneh (ce ne poginejo prej zaradi podhladitve/stradanja).
Kej takega se nisem dozivela, verjetno zato ker smo mladice vedno dobili "lepo zapakirane v skatli" pred kaksno stacuno ali kaj podobnega, stare 1-2 tedna. Samo enkrat sem jih dobila stare mogoce max en dan, zapuscene kar nekje na enem vrtu. To je bil edini primer kjer je bilo ocitno da niso bili zapusceni s clovesko pomocjo pac pa jih je mogla macka kar pustit tam, ker niso bili niti umiti pa se vsa packarija od kotitve je bla zraven.

Kaksna ideja kaj se je zgodilo z mamo muco?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 26.05.2011 : 08:21:35 »

Pojma nimam. Tudi mesto najdbe je čudno za zapustitev, bi prej rekla, da jih je mama pustila.
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #18 : petek, 27.05.2011 : 21:08:48 »

Mi smo ze pred casom dobili eno psicko, katere oko je izgledalo kot da ga prerasca zivo meso in da je obrnjeno navzven. Za ocesom so bili musji crvi in vet je moral operirati. Po tem je bilo oko normalno. Je pa res nagravzno in muhe izkoristijo vsako ranico na zivali, da izlezejo licinke.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #19 : petek, 27.05.2011 : 21:11:06 »

Tole so v bistvu musja jajceca. Iz njih se pa res z nadsvetlobno hitrostjo (manj kot en dan) izelzejo nagravzne (no, meni pac so) crvicaste bele licinke.
Ce poleti pustis kaksno meso zunaj, je takoj "nasrano". Prav tako palijo na poskodovane in obnemogle zivali, ki se ne morejo same scistit, tudi, ce je rana na nedosegljivem mestu, jih naslednji dan ze lahko ven vleces. Saj smo veckrat to videli tudi ze v horjulskem delu foruma.
Pri nas poleti tako navalijo, da sem trebuh psice po operaciji preden sem jo peljala ven oblekla v najlonke plus hlacke. Ekspresno hitre so.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #20 : petek, 03.06.2011 : 19:27:58 »











Logiran

pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #21 : sobota, 04.06.2011 : 09:52:17 »

Lepi, mali pupeki. Jeziček na 1. slikici  Cheesy.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #22 : sobota, 04.06.2011 : 19:06:51 »

Cukrčki luškani, srečno  Kiss

Jaz se spomnim ježka iz otroštva...me pokliče sosedov fant, naj pridem pogledat ježka ki ga ima, in opazim, da ga živega jedo črvi (saj jaz sem takrat tako mislila, najbrž so bila mušja jajčeca...). Ne spomnim se, kaj se je zgodilo z njim.
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #23 : nedelja, 05.06.2011 : 17:09:58 »

sicer malo off topic, pa vendar.....enkrat sem imela v stanovanju mesarsko muho, ki sem jo speštala v zaveso...iz njenega zadka so se pojavile žive ličinke in ne jajčeca.....zavesa je romala v pranje, jaz pa sem dobesedno skrivala hrano (sadje in vse kar je bilo običajno na pultu še kakšno leto...še sedaj ko vidim mesarsko muho kaj hitro poskrbim, da jo odstranim iz hiše v takšni ali drugačni obliki -beri: živo ali mrtvo)..

Tako da ja.....tile mjavkoti so bili lahko že po par urah prekriti z gomazečimi ličinkami.....
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: 3 sesni
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines