mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 10:19:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Nezaželjen naskok na sprehodu mimoidočega samčka na psičko
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nezaželjen naskok na sprehodu mimoidočega samčka na psičko  (Prebrano 19512 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #15 : četrtek, 01.04.2010 : 09:23:07 »

Ja, če jo bodo sterilizirali, psica ne bo mogla biti nikoli več breja.

Jaz pa sem razumela, da blankab zanima, če je možna še kakšna druga prekinitev nezaželene brejosti kot pa sterilizacija. Če je psička rodovniška, bi verjetno rada pustila možnost za rodovniško leglo? Če pa je nerodovniška, ti bo tako ali tako večina svetovala sterilizacijo. Glede še drugih načinov prekinitve brejosti pa se pozanimaj pri veterinarju, ko boš šla na ultrazvok.
Logiran
Harley Queen
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 01.04.2010 : 09:35:18 »

Hm, če je psička rodovniška, bi tudi mene zanimalo, če se da brejost prekiniti kako drugače in ne samo s sterilizacijo...Jaz bi kar takoj poklicala veterinarja in povprašala! Mogoče pa se da že takoj kaj narediti-preventivno?
Logiran
blankab
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 01.04.2010 : 10:09:10 »

Pozdravček!Ravno kar sem klicala našega veterinarja in mi je svetoval naj čez 20dni pridem mimo, pa bomo pogledali na ultrazvoku kaj točno je. Rekel je,da obstajajo še tiste urgentne kontracepcijske injekcije,ki jih psička dobi 3., 5. in 7. dan po gonitvi,amapak jih on osebno odsvetuje, ker pozna veliko primerov, ko je kasneje prišlo pri psički za zelo resno in boleče gnojno vnetje maternice.

Bea: Ja,točno tako kot si napisala. Ker imam rodovniško psičko imam veliko željo,da bi enkrat imeli leglo.

Hvala vam vsem za pomoč in mnenja. Vam bomo javili kako je bilo na ultrazvoku, upam da brez presenečenj v trebuščku. Wink

Lep dan vsem! Wink
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #18 : četrtek, 01.04.2010 : 10:21:04 »

Blankab, upam, da boš vsaj za drugič vedela, da moraš res pazit psico, ne samo med gonitvijo, ampak tudi nekoliko prej in kasneje, skratka, ko diši drugim psom. To pomeni, da sploh ne pustiš samcem, da jo vohajo, če pa že pridejo do nje in planirajo kakšne podvige, njegovi skrbniki ga pa ne primejo, boš morala to narediti sama (oziroma v tvojem primeru lahko psico tudi dvigneš). Ne vidim razloga, da bi se dogajali upsi, če se jih da komot preprečit.
Logiran
Harley Queen
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #19 : četrtek, 01.04.2010 : 10:22:27 »

No, torej, če jaz prav razumem, se da brejost prekiniti z injekcijami, ki se vsekakor zelo odsvetujejo, ali pa s sterilizacijo...blankab, glede na to, da si želite imeti nekoč leglo "po vseh reglcih", verjetno v primeru, da je psička res breja ne boste delali sterilizacije in boste imeli torej leglo mešančkov. V tem primeru svetujem, da res zelo pazite, komu jih boste oddali, da jih oddate s pogodbo, da bodo kastrirani/sterilizirani pravočasno, da bodo zanje ustrezno skrbeli..., da tudi kasneje še kaj preverite, kako jim gre v novih domovih...skratka, nekako se ne bojim, da vi ne bi skrbeli zanje kot za najbolj zaželeno rodovniško leglo, problem je v tem, ker je mešančke zelo težko oddati v res dobre domove (enostavno jih je preveč, dobrih domov pa premalo) in jih lahko čaka zelo žalostna usoda-na žalost se mi zdi, da rodovniške mladiče kupujejo večinoma "pametni" ljudje, mešance pa si omislijo tako zelo pametni in dobri ljudje kot tudi največji kreteni pod soncem!
No, ampak upamo na najboljše, ne? Torej, da se ni zgodilo nič in da psička ne bo ostala breja!
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #20 : četrtek, 01.04.2010 : 10:29:10 »

na žalost se mi zdi, da rodovniške mladiče kupujejo večinoma "pametni" ljudje, mešance pa si omislijo tako zelo pametni in dobri ljudje kot tudi največji kreteni pod soncem!
butnglavc stop

rodovniške mladiče kupujejo večinoma "pametni" ljudje Lips Sealed Shocked
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #21 : četrtek, 01.04.2010 : 10:29:50 »

rodovniške mladiče kupujejo večinoma "pametni" ljudje, mešance pa si omislijo tako zelo pametni in dobri ljudje kot tudi največji kreteni pod soncem!

Mislim...
Logiran
Harley Queen
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #22 : četrtek, 01.04.2010 : 10:49:22 »

No, sem vedela, da ne bo okej Cheesy. Da pojasnim: če nekdo premišljeno kupuje psa z rodovnikom, lahko domnevamo, da se je že nekaj pozanimal o pasmah o potrebah psa, o svojih možnostih ipd. Navsezadnje, če že v štartu ve, da obstajajo pasme in rodovniki lahko domnevamo, da je nekaj že prebral o vsem skupaj. In za rodovniškega mladiča je potrebno odšteti nekaj denarja, kar morda ustavi idiote (upam).
No, sem napisala tudi, da si mešance omislijo zelo normalni ljudje (in hvala bogu za take-samo takim se oddaja male kepice) ALI pa tudi idioti (ne mislim, da so ljudje, ki si omislijo mešanca zelo dobri IN kreteni hkrati  Grin), samo, da je smola, da so mešančki "lažje" dostopni-"dvoriščni" rejci talajo svoje mladiče kar prvemu, ki pride mimo, pa če ta kaj ve o psih ali ne, samo, da se jih znebijo...mešanci so večinoma zastonj in zato se marsikdo zelo na hitro odloči zanje, ker so tako luškani Lips Sealed... skratka, res ne mislim, da ste tisti, ki imate mešance bedaki Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed! Daleč od tega! Vas že skoraj dve leti berem na tem forumu in nimam takega mnenja o vas  Wink. Pasji rodovnik ne pomeni visokega IQ-ja pasjega lastnika Wink.  In tudi vem, da niso vsi, ki imajo rodovniške pse v redu ljudje, ampak kar priznajte, da kupujejo "čistokrvne" pse brez rodovnika večinoma ljudje, ki se prej ne pozanimajo kaj dosti in nato uletijo na ta forum in se čudijo... Pri rodovniškem psu je že dober vzreditelj neko sito, ki odloča, kam bo šel pes, mešance se pa prevečkrat oddaja samo zato, da se jih znebi. Pa tudi, če malo spomnim na tisto zlajnano-če pogledamo prepolna zavetišča-koliko je v njih mešancev in koliko rodovniških? TO sem imela v mislih-na žalost je za rodovniškega psa bolj verjetno, da bo končal pri skrbnem lastniku kot pa za mešanca, ki ga nepremišljeno nabavijo!
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #23 : četrtek, 01.04.2010 : 10:49:32 »

kaj.... itak da rodovniške kupijo pametni. Wink

Une brihte "ultra pametne buče " si pa omislijo čistokrvnega brez rodovnika- rodovnik je itak samo za rastave Roll Eyes Grin.
Nerodovniški... so pa še bolj pameten NAKUP. Ne bodo oni podpiral biznisa s tole pasjerejo Evil.


Logiran
Harley Queen
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 01.04.2010 : 10:51:38 »

ja, damayanti Wink nekaj takega Roll Eyes
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #25 : četrtek, 01.04.2010 : 11:30:46 »

No, sem vedela, da ne bo okej Cheesy. Da pojasnim: če nekdo premišljeno kupuje psa z rodovnikom, lahko domnevamo, da se je že nekaj pozanimal o pasmah o potrebah psa, o svojih možnostih ipd. Navsezadnje, če že v štartu ve, da obstajajo pasme in rodovniki lahko domnevamo, da je nekaj že prebral o vsem skupaj. In za rodovniškega mladiča je potrebno odšteti nekaj denarja, kar morda ustavi idiote (upam).
Dream on...
Ni bil moj prejšnji post usmerjen na tvoje pojmovanje ˝kupcev˝/lastnikov mešancev, ampak na domnevne kupce rodovniških psov. Smiley
Logiran
Harley Queen
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #26 : četrtek, 01.04.2010 : 12:03:46 »

Aja...okej...ja, na žalost imaš verjetno prav... nisem vzreditelj in sem imela občutek, da za rodovniške vseeno v večji meri kličejo ljudje, ki kaj vedo (očitno ni tako... Tongue). Ker npr. že cena rodovniških lahko zaustavi tiste, ki res nimajo pojma, kaj in zakaj hočejo kupovati nekaj ne ravno poceni...pri mešancih, ki so zastonj, pa kličejo mogoče v večji meri tudi ljudje, ki bi psa imeli zato, ker je dobra prilika, da dobijo nekaj zastonj, v bistvu pa nimajo pojma o psih.
Skratka, potrebno je torej povedati: psa (bilokakega Wink) je v bistvu težko oddati/prodati pravim ljudem, ker večinoma folk nima pojma, kaj kupuje oz. se niti ne pozanima kaj dosti. Torej je potrebno narediti dobro selekcijo med tistimi, ki kličejo za psa! Kar pa sploh ni lahko, ker je psov danes preveč, zato imeti eno ups ali pa načrtovano leglo sploh ni tako enostavno kot se mogoče sliši-morda z veseljem pravilno poskrbimo za psico in mladiče (imamo čas, znanje in finance), ko pa je treba male kepice oddati pa nastanejo problemi!
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #27 : četrtek, 01.04.2010 : 12:04:30 »

Pozdravèek!Ravno kar sem klicala našega veterinarja in mi je svetoval naj èez 20dni pridem mimo, pa bomo pogledali na ultrazvoku kaj toèno je. Rekel je,da obstajajo še tiste urgentne kontracepcijske injekcije,ki jih psièka dobi 3., 5. in 7. dan po gonitvi,amapak jih on osebno odsvetuje, ker pozna veliko primerov, ko je kasneje prišlo pri psièki za zelo resno in boleèe gnojno vnetje maternice.

Obstaja tudi manj skodljiv preparat Alizin za prekinitev brejosti. Aplicira se 2x, ca. 10 dni po naskoku. Ta ima veliko manj skodljivih ucinkov in ne povzroca tezav pri naslednjih gonitvah. Info o preparatu najdes tukaj http://www.noahcompendium.co.uk/Virbac_Limited/Alizin/-34901.html , samo ne vem, ce se dobi pri vas, vprasaj veta.
Logiran
blankab
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #28 : petek, 02.04.2010 : 09:35:26 »

Agnesana: Hvala lepa, za to pa še nisem slišala. A se dobi mogoče pri kašnem vetu v Sloveniji?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #29 : petek, 02.04.2010 : 10:46:04 »

Če bi še kdaj rada imela leglo, potem ga z hormonskimi prekinitvami brejosti ne lomi. 

Sicer tudi tiste "klasične" oblike (tiste, ki se jih da par dni po paritvi in tiste, ki se jih da kasneje) niso tako zelo nevarne, kot jamrajo veterinarji. Sploh če se k njim zatečemo samo enkrat in ne kar vsako gonitev.  Prve povzročijo podaljšanje ciklusa, tako da se oplojena jajčeca ne morejo vgnezditi. precej nezanesljive, psica vseeno lahko ostane breja. Paziti je treba na higijeno in na to, da ne bi slučajno psice naskočil še kakšen samec. Druge so pa zoprne za psico, ker povzročajo bruhanje in krče, gre pa za iste snovi, kot se uporabljajo za zdravljenje piometre. Noben veterinar pa ne bo šel preprecevat nidacije psici, ki se niti ni sparila "po regelcih".
Tista zadeva iz linka je očitno nova, glede na napisano tudi ni  ravno zanesljiva. Kar tako na pamet za vsak slučaj jo noben ne bo dal, pri že ugotovljeni brejosti imaš pa spet pravi splav, kar za psico prav gotovo ni ravno prijetno, pa na nadaljno plodnost tudi ne vpliva ravno blagodejno.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Nezaželjen naskok na sprehodu mimoidočega samčka na psičko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines