mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 05:00:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: "umor" mačke
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: "umor" mačke  (Prebrano 24346 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #75 : sobota, 09.07.2011 : 13:11:13 »

Policija ne podaja kazenske ovadbe, tisti, ki za kaznivo dejanje ve, ga.

O ja, v določenih primerih policija MORA podati kazensko ovadbo.
(Mislim pa, da tu ne gre za tak primer.)
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #76 : sobota, 09.07.2011 : 14:10:46 »


ne vem no, vse prevečkrat sem že videla, kako so ljudje krivce za svojo nesrečo (ki so jo povzročili sami) iskali v tistih, s katerimi so bili skregani.


Ja, sem tudi sama videla že dosti takih primerov, zato je po mojem mnenju to eden izmed razlogov zakaj ni policija takoj skočila v luft, ko so ji povedali, da naj bi mačka umoril sosed. Policija obravnava toliko podobnih primerov, torej medsosedskih sporov, da če bi vsakega posebej preiskovali potem bi imeli veliko dela že samo s tem. Ne vem no, glede na to, da je mačka zunanja se mi zdi pa da je lahko veliko dejavnikov, zakaj je mačka umrla.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #77 : sobota, 09.07.2011 : 16:48:17 »

O ja, v doloèenih primerih policija MORA podati kazensko ovadbo.
(Mislim pa, da tu ne gre za tak primer.)

Ja no, pravnik res ravno nisem in se s pravom ukvarjam kadar in kolikor se pač moram, pa gledam na stvar iz ozko praktičnega in konkretnega vidika. Ja, jasno da morajo uradno kazensko ovadbo vložit tudi državni organi, če gre za kazniva dejanja, ki se preganjajo po uradni dolžnosti, morajo pa jasno za tako dejanje vedet. Torej jih mora o kaznivem dejanju še vedno nekdo obvestit oz. ga naznanit, če zanj ne zvejo kako drugače. O teh postopkih nimam ravno pojma. Jaz sem pisala o kazenskih ovadbah državljanov. Vložitev kazenske ovadbe tudi še ni zagotovilo, da se bo pregon storilca tudi izvajal. Nadaljni postopki so namreč v pristojnosti državnega tožilca, ki ovadbo lahko tudi zavrže, ker recimo ugotovi, da ni šlo za kaznivo dejanje. Je pa to pravno sredstvo, ki se ga sme in da uporabit, če vemo za storjeno kaznivo dejanje.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #78 : sobota, 09.07.2011 : 17:28:42 »

Kakšne so pa možnosti, da se je poškodovan muc nekako privlekel do domačega praga in tam poginil? Jaz poznam primere, ko so mačke, ne glede na to kako zdelane so bile nekako uspele priti do doma..potem pa odvisno.

Se mi pa zdi Biba, da se ti veliko bolj obremenjuješ s celotno zadevo kot lastnica sama..vsak vidim samo tebe pisati tukaj, nje ne. Ali si morda vendarle ti lastnica?
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #79 : sobota, 09.07.2011 : 18:03:36 »

torej, da malce osvetlim preteklost...prejšnji maček je bil tako notranji kot zunanji.....ko je izginil se je znanka pač odločila, da naslednji bo notranji in to je to......preden je uspela nabaviti mreže se je izmuznil, kar sama priznava...

zgodovina s sosedom je dolgotrajna in polna nasilja in da, izjavo, da maček ne bo dolgo živel je vzela kot grožnjo in je zaradi tega mačka imela samo za notranjega.....

ker ga sama ni videla z mačko ga direktno ne more in ne sme obtožiti...

bom odkrito napisala, da zna biti tudi tale moja znanka na trenutke konflikta in si določene stvari včasih preveč k srcu vzame, ampak glede na spisek vseh prijav na policiji bi jim pa vseeno mogoče lahko malček alarmi zabrneli....verjamem, da policija v tem primeru dejansko ne more ukrepati, ampak vseeno malček čudna reakcija.....

tema mi sicer ni dala vseh odgovorov, ki sem jih želela, skasirala sem kar precej zgražanja pa niti za moje živali ne gre  .....
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #80 : sobota, 09.07.2011 : 18:06:37 »

Ja, sem tudi sama videla že dosti takih primerov, zato je po mojem mnenju to eden izmed razlogov zakaj ni policija takoj skočila v luft, ko so ji povedali, da naj bi mačka umoril sosed. Policija obravnava toliko podobnih primerov, torej medsosedskih sporov, da če bi vsakega posebej preiskovali potem bi imeli veliko dela že samo s tem. Ne vem no, glede na to, da je mačka zunanja se mi zdi pa da je lahko veliko dejavnikov, zakaj je mačka umrla.
se strinjam, ampak ob polnoči, ko te nekdo kliče, da ima nastavavljeno na prag stanovanja v bloku mrtvo mačko in je na robu živčnega zloma, ti pa zaradi oddaljenosti ne moreš niti do nje, da bi jo vsaj spremljala na policijo....kaj naj?...vprašam na forum in skasiram ploho kritik.....
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #81 : sobota, 09.07.2011 : 18:14:23 »

Kakšne so pa možnosti, da se je poškodovan muc nekako privlekel do domačega praga in tam poginil? Jaz poznam primere, ko so mačke, ne glede na to kako zdelane so bile nekako uspele priti do doma..potem pa odvisno.

Se mi pa zdi Biba, da se ti veliko bolj obremenjuješ s celotno zadevo kot lastnica sama..vsak vidim samo tebe pisati tukaj, nje ne. Ali si morda vendarle ti lastnica?

nič bat moja mačka je živa in zdrava,
lastnica sem ne piše, ker verjameš ali ne nima interneta.....mačka, še posebej ranjena si bolj težko sama odpre vrata bloga.....

ja, reagiram malček besno, predvsem zaradi kritik, ki ste jih uspele spisati in jih zaradi njene neodgovornosti obesiti meni osebno....boh pomagi, če te nekdo napade pač ugrizneš nazaj, četudi je bil namen vprašanja kaj in kako naj postopa policija v takšnem primeru............
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #82 : nedelja, 10.07.2011 : 00:11:04 »



tema mi sicer ni dala vseh odgovorov, ki sem jih želela, skasirala sem kar precej zgražanja pa niti za moje živali ne gre .....

Kako nisi dobila odgovorov? Še celo več možnosti, ki smo ti jih napisale, ti zdaj iz glave lahko naštejem. Mogoče bi bilo dobro, če prebereš, kar napišemo.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: "umor" mačke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines