mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:56:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Bora
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bora  (Prebrano 7848 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : nedelja, 17.07.2011 : 19:58:35 »

3,5 -4 mesece, bo velika.

Logiran

popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 17.07.2011 : 22:32:31 »

 ljubezen
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 08.08.2011 : 08:12:35 »

Sterilizirana, čipirana, cepljena, prijazna, išče dom oz. začasno namestitev do oddaje.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #3 : nedelja, 14.08.2011 : 20:00:17 »

S sestro Doro...







K
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #4 : nedelja, 14.08.2011 : 20:04:12 »

Hej, kakšni lepotici Cheesy, kaj pa še tidve čakata?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 14.08.2011 : 20:08:50 »

Če se ne bo našel nihče, ki bi jo čim prej posvojil in čim prej omogočil operacijo obeh kolkov, potem bo Bora pri nas počakala na dan, ko ne bo več mogla vstati. Se bojim, da se bo to zgodilo kmalu.
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #6 : nedelja, 14.08.2011 : 21:47:00 »

Katero stopnjo displazije pa ima?
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 14.08.2011 : 22:06:33 »

Če se ne bo našel nihče, ki bi jo čim prej posvojil in čim prej omogočil operacijo obeh kolkov, potem bo Bora pri nas počakala na dan, ko ne bo več mogla vstati. Se bojim, da se bo to zgodilo kmalu.

Ja in verjetno je res optimistično pričakovati, da jo bo jutri nehče posvojil in takoj peljal na operacijo  sram

Tukaj sta čas in starost psičke res odločilna, pa takšna lepa punca je  KissCry

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 15.08.2011 : 07:59:46 »

Na enem E, na drugem D.
Lepa, pa zlata. In starost je res odločilnega pomena, pa to, da nekdo zagotovi 2500 in več evrov tudi.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #9 : ponedeljek, 15.08.2011 : 08:09:09 »

Res je fejst babnca, taka za imet prec.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 15.08.2011 : 08:17:54 »

Problem niso le zadnje, ampak tudi prve tace. Spodrsava, pa ne hodi po prstih, ampak praktično po sklepu.
Podobna situacija je bila pri Riu. Za operirat bi bile vse 4 tace, lastnikom smo povedali, živ je bil še 3 mesece po odhodu v nov dom. Ko je šel od nas, je bilo precej bolje za videt, kot je Bora zdaj.

Če ima kdo torej boljšo idejo...

Če se ne bo našel nihče, ki bi jo čim prej posvojil in čim prej omogočil operacijo obeh kolkov, potem bo Bora pri nas počakala na dan, ko ne bo več mogla vstati. Se bojim, da se bo to zgodilo kmalu.
Logiran

čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 15.08.2011 : 09:48:00 »

Problem niso le zadnje, ampak tudi prve tace. Spodrsava, pa ne hodi po prstih, ampak praktično po sklepu.

Če ima kdo torej boljšo idejo...

Torej, se preklemansko mudi tej mladenki   Shockedljubezen

Jana, a tudi ti misliš, da je čas, da zavihamo rokave in obrnemo žepe?  pevka Wink

(prispevam enkopadveničli za Borino operacijo  Smiley)
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 15.08.2011 : 12:31:52 »

A bodo kakšne licitacije za tole pupo (se lotim takoj malat). Bora in Smetka, držta se Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #13 : ponedeljek, 15.08.2011 : 12:48:41 »

Kaj pa pravijo veti, kakšne so potem možnosti za rehabilitacijo in nadaljnje življenje?
O displaziji ne vem prav nič Sad, mi ni bilo treba, hvalanevemkomu že
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 15.08.2011 : 18:37:31 »

Tudi jaz nisem strokovnjakinja, a sem pri dveh začasnikih imela kar nekaj opravka s podobnimi težavami, zato smo
bili že precejkrat pri znanem stricu v Topolšici  super.

Vsekakor, čim prej, tem bolje, nekako je najboljša prognoza dokler se rast kosti ne konča in se ne naredijo
trajne poškodbe. Če se prav spomnim, je trenutna Borina starost ugodna in šteje vsak dan, ne samo zaradi
bolečin, ki jih psička sigurno že zdaj prestaja, predvsem zaradi končnega uspeha.
 
Je pa sama procedura dolgotrajna, ker se operira vsako tačko posebej, o ceni pa je nekaj že napisala Smetka,
a mislim, da iz previdnosti manj kot bo dejansko stalo, sploh, če gre za vse štiri tačke  Huh. Bora bo verjetno
res nujno potrebovala tudi začasni dom, kjer se ji bodo/bi lahko 100% posvečali.

Takšno pasje življenje kot čaka Boro brez posegov, pa ni življenje  Lips Sealed
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #15 : torek, 16.08.2011 : 12:16:04 »

Če se ne bo našel nihče, ki bi jo čim prej posvojil in čim prej omogočil operacijo obeh kolkov, potem bo Bora pri nas počakala na dan, ko ne bo več mogla vstati.

Takšna je moja odločitev. Veterinarsko mnenje je deljeno. Eni bi, drugi ne bi.
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #16 : torek, 16.08.2011 : 14:15:56 »

Kaj pa za prve noge pravijo?
Po pravici povedano mi v zvezi z displazijo ni nič več jasno v zadnjih letih, ker moj border z D/D kolki skače in teče kot raketa po agilityu in za freesbbyi že dobrih 6 let, pa ne zgleda da bi mu kaj falilo. Tako da samo zaradi zadnjih bo najbrž še mnoga leta vstajala.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #17 : torek, 16.08.2011 : 15:05:27 »

deteljica, ti si videla tvojega borderja, v zavetišču so jih videli vsaj žblj-krat toliko. In verjetno že vedo, kaj govorijo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #18 : torek, 16.08.2011 : 15:07:08 »

Da bi jih bilo potrebno slikat, jasno. Izgleda ne dobro, spodrsava, če pa ne, pa hodi praktično po prvem sklepu in ne po prstih. Jo bom posnela za lažjo predstavo. Gibanje si itak sama omejuje na toliko, kot zmore.

Saj, če ne bi bila tako velika in težka že sedaj, bi ji bilo lažje xy let, tako pa se že zdaj komaj pobere.
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #19 : torek, 16.08.2011 : 17:52:50 »

Ja, hudič je s tole displazijo kot pravi Deteljica. Poznam samca Dogo Argentino ki je bil pri šestih mesecih prvič poslikan..rezultat enak kot pri Bori, mnenje veterinarja da bo imel v prihodnosti težave. Danes je star mislim da dobrih 6 let in ima težave. Lastnik se za operacijo iz meni neznanega razloga ni odločil, bo pa, ko bojo težave prehude uspavan.

Potem pa poznam enega drugega samca ki je bil poslikan pri letu dni starosti..D. Lastnik šokiran, pes je bil ful aktiven in z ničemer ni pokazal nobenih problemov. Nabavil mu je kondroitin glukozamin in ga šopal s tem..zdaj pa nevem kaj je bilo narobe pri prvem slikanju, še morebitnem napačnem pozicioniranju ne verjamem ob tako drastični spremembi ampak pri treh letih ga je za foro ponovno poslikal da bi videl kakšno je stanje in kolki so izpadli popolnoma ok. Pes ni ne namenjen ne uporabljan za vzrejo tako da verjamem tej zgodbi iz prve roke.

Kup psov je ki nimajo briljantnih kolkov in celo življenje živijo aktivno, normalno.
Samo tale psička ima težave že kot mladič in to nikakor ni lepa prognoza.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #20 : sreda, 17.08.2011 : 08:21:10 »

Nisem hotla rečt,da podcenjujem težave s kolki, ampak da ni nujno vzrok  vseh težav displazija- možno, da je problem bolj v prvih nogah kot zadnjih in da bi bilo mogoče iz tega razloga smiselno reševat najprej prve noge s posegi. Ker prvi del nosi pri psu 70 - 80 % teže. Po "svojem" primeru pa ugotavljam, da stanje kolkov ni odvisno izključno od tega kar kaže slika. Očitno so tu še drugi faktorji, ki se nanašajo na mehka tkiva, moč vezi v stanju budnosti in gibanja in način gibanja, ter jih slika ne pokaže.
Vsekakor je smiselno operirat kolke , če ima mladič težave , ker nekateri posegi so učinkoviti le v mladosti. Obenem pa kolikor vem za menjavo kolka zaumetnega ali amputacijo glavice pri lažjih psih ni nikoli prepozno, da se le polotiš preden mišice povsem atrofirajo in pes še prenaša narkozo (ta komentar se nanša na pripombo o uspavanju starejšega psa zaradi slabih kolkov)
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #21 : sreda, 17.08.2011 : 08:38:35 »

Točno tako... z velikim veseljem jo oddam posvojitelju, ki bi dal tole vse čez skupaj z njo.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #22 : sobota, 20.08.2011 : 13:01:13 »




Logiran

čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #23 : sobota, 20.08.2011 : 22:41:01 »

 ljubezen Kiss
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #24 : sobota, 20.08.2011 : 22:52:02 »

Ful je luštna s temi mimobežečimi uhlji Smiley
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #25 : sobota, 03.09.2011 : 22:33:03 »







Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #26 : četrtek, 08.09.2011 : 08:56:14 »

Bora v nedeljo odhaja v nov dom.
Logiran

Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Bora
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines