mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 04:15:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Psička si liže tačke
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psička si liže tačke  (Prebrano 12031 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« : ponedeljek, 22.08.2005 : 16:14:06 »

Pri nas imamo pa problem.Naša psička si skos liže rane in sta se ji naredili že dve rani(ena na 1.levi tački,2. pa na zadnji desni na blazinici).
Zanima me če ima kdo s to težavo izkušnje in zanima me če kdo ve kako to težavo ospraviti.
Zanima me tudi ali je to povezano s psiho ali pa je kaj drugega.

hvala za odgovore.

lp
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #1 : ponedeljek, 22.08.2005 : 20:31:51 »

Za lizanje ran ti, da veterinar tisti kroznik al kako se rece, ko se da okoli glave in se ne more vec lizati.
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 22.08.2005 : 22:22:16 »

Weimi ne razumem prav dobro. Najprej si napisala da si liže rane potem pa da si je zlizala tako da so rane.
Lizanje nepoškodovane kože je lahko znak psihične motnje. Če to pes stalno počne pride najprej do zadebelitve kože na tem mestu, zaradi vlage in bakterij pride do vnetja kože. Potem pa pes liže ko se to celi in je vse skupaj pravzaprav en začaran krog.
Prekinemo ga tako, da namestimo psu ovratnik, če je že rana jo seveda očistimo, sterilno povijemo - seveda je najboljše da to naredi veterinar.
Če pa si je lizala blazinico je lahko kakšna manjša ureznina in se liže, ko se celi in jo srbi.
Druga možnost je, da je pod kožo zašel klasek trave.
Vzrok za lizanje so lahko tudi glivice.
Na vsak način ti svetujem obisk veterinarja.
Lp K
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #3 : nedelja, 04.09.2005 : 11:05:57 »

Tudi jaz sem pri svojem kužku opazila ranice na vseh 4 tačkah. Mislim da gre za alergijo na travo (cvetnni prah). Namazala sem s plivaseptom in vse se lepo suši. Probaj še ti.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #4 : torek, 13.05.2008 : 09:48:05 »

Tudi naš Don si liže tačke tako zelo, da mu je odpadla dlaka na tistem mestu in ima kožo vneto. Pravijo, da ima ločitveno stisko, saj to počne kadar nas ni doma. Po informacija, ki smo jih dobili, plastični talar okrog glave ne bi pomagal, saj večno ga ne more imeti, čim bi mu ga sneli pa bi se spet lotil tačk. Pomirjevala imajo več hujših stranskih učinkov kot koristi, zato tudi ne pridejo v poštev, saj je to dolgoročna zadeva. Mazali smo z jodom, pa je kljub temu lizal, povijali smo tačke, pa je obveze vedno zgrizel in potegnil dol, tako da si je kožo še bolj posnel.
Končno nam je veterinar dal sprej DERMAVET, ki je močnega vonja, kot po želiščih. Dvakrat ali trikrat dnevno našpricamo mesto na tačkah, kjer si je zlizal do kože in od takrat dalje ne liže več. Končno mu je ponovno zrastla dlaka in čim ga vidim, da spet poskuša lizat, spet nekajkrat pošpricam. Ker je nekaterim psom špricanje zelo zoprno, se lahko pospreja vatko in mu namaže tačke, samo na mestu brez dlake. Potrebno je paziti, da mu NE špricamo v oči in gobček. Prvič po 3.letih je našemu Donu ponovno zrastla dlaka na tačkah in smo prav zadovoljni, ker nam je veterinar pravilno svetoval.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #5 : torek, 13.05.2008 : 09:51:28 »

Da ne pozabim, če je mesto brez dlake že vneto je le to potrebno najprej pozdraviti. Šele ko vnetje mine se prične špricati z DERMAVET sprejem. Za tisti čas, ko zdravimo vnetje pa je talar okrog glave priporočljiv, sicer se vnetje ne bo pozdravilo.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #6 : torek, 13.05.2008 : 10:03:27 »

Dobra info, LISA Wink

Naš je začel tačke lizat po napadu psa, sicer nam je uspelo prekiniti to z povoji, Bepantenom in 100% kontrolo (nikoli ni sam), ampak za sprej pa nisem vedela.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #7 : torek, 13.05.2008 : 11:04:34 »

Ta sprej baje ni dolgo na tržišču. Veterinar je zelo zadovoljen, ko vidi, da zares deluje, mi pa še bolj, saj smo se 3.leta ubadali s tem  brezuspešno Smiley . Sedaj nima nobenega mesta brez dlake.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #8 : petek, 26.06.2009 : 19:16:35 »

Moj samojed si tudi občasno liže tačke in veterinar pravi da je to alergija. Dobil je en antibiotik in neko kremo za mazat. Včasih mu speremo tudi z jodom, me pa zanima ali obstajajo kakšni testi, da se ugotovi na kaj bi bil alergičen. Zamenjali smo že nekaj vrst briketov, pa si še vedno občasno liže sprednji tački.
Logiran
liny
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #9 : torek, 23.11.2010 : 21:22:49 »

hay vsem  Smiley
tudi naša maltežanka si liže tačke...in zadnji dve taci vse do koder seže -do repa...dlako ima zelo grdo...po striženju ji še sploh ni uspela zrasti. kaj bi bilo to?
je lahko polna žleza?
je to napad bolh?
je razvajenost'
vse to so mi sosede govorile..
kaj pa mislite vi?  Sad

liny
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #10 : torek, 23.11.2010 : 21:32:41 »

Bolhe bi menda že opazili. Če redno uporabljate ampule proti zunanjim zajedalcem, je to manj verjetno. Za ocenjevanje stopnje razvajenosti vaše psičke si napisala premalo o vas, vaših odnosih, redu v hiši,... Paraanalne žleze... morda tudi. Pojdita do veterinarja in bo preveril.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #11 : četrtek, 25.11.2010 : 14:31:27 »

Pelji jo k veterinarju. Zadnje tace si zaradi psihičnih težav veliko redkeje grizejo kot sprednje. Lahko so žleze, lahko so bolhe (in sploh ni nujno da kakšno vidiš na psu, niti niso ampule 100% če imate v bližini netretirane mačke ali ježe, od katerih pes stalno dobiva bolhe. Te sicer pocrkajo, če ima pes gor ampulo, ampak preden se stegnejo psa še malo popikajo - in če je občutljiv na pike, lahko en sam pik naredi celo štalo). Lahko je tudi kakšna alergija, presnovna motnja.....ali katera koli druga težava s kožo.
Logiran
liny
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #12 : sreda, 08.12.2010 : 20:55:08 »

hvala za odgovore...

malo sem se še pozanimala okoli...
vendar smo se odločili za obisk veterinarja..
liny  Smiley
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 16.01.2011 : 17:25:31 »

Pa izbira pravilnega šampona in balzama tut ful pomaga ... Čeprav  potem bi se verjetno grizla tudi drugje ... Vseeno, za info Wink
Logiran
ArcaneWater
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #14 : torek, 19.07.2011 : 09:50:50 »

Torej imamo maltežanko, vseskozi si je lizala tačko kar je motilo večino edino mene, danes pri frizerju pa sem to omenil tudi frizerki nakar je vidla da ima tukaj zatečeno in da naj to mažemo s kremo trenutno. Ampak ker je seveda že skoraj obsedena s tem takoj ko namažemo ona poliže in ni nobenga učinka in spet naprej liže. Kaj bi naredil da si nebi lizala? Probal sem z malo sešito nogavičko sam tam ampak ona je to z veseljem spravla dol in na koncu še skrila. Mogoče kakšne povojček?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #15 : torek, 19.07.2011 : 09:58:31 »

Psico peljite k veterinarju, ki bo pogledal v cem je tezava in predpisal primerno terapijo in po potrebi zascitni ovratnik.

Dvomim, da bodo razne maze pomagale pri odpravi vzroka za oteklino ...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #16 : torek, 19.07.2011 : 10:03:43 »

Mi smo tačko namazali, dali čez gazo in povili s povojem (ki je bil malo raztegljiv). Ker je začela zadevo cufat, smo popolnoma oblepili (tudi široko levo in desno od povoja, da povoj ni lezel dol) s tistim belim širokim flajštrom od Tosame (mislim da se reče Mikropore) na modrem stojalu in je izgledalo kot da ima gips. Ko smo šli pokazat k vetu, nam je dal pa za domov tisti ˝povoj˝, ki je kar samolepilen in s katerim psom zadeve povijajo oni.
Vsekakor pa pojdite pokazat k vetu, mi smo predolgo pacali in ko je že en teden izgledalo OK in sem mislila, da se je zadeva sanirala, je psica postala ful nervozna in ko sem podrgnila po prizadetem predelu, je koža na področju velikosti manjšega kovanca dobesedno razpadla, notri pa je bilo vse vneto in zagnojeno.
Ker pa pri ˝mokrih˝ zadevah ni preveč dobro, da se grejejo in pacajo pod povojem, morda res dobite ovratnik - mi ga nismo, ker je antibiotik ful hitro in dobro prijel.
Logiran
ArcaneWater
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #17 : torek, 19.07.2011 : 11:06:51 »

Ni tak da bi bilo zelo zatečeno, kolikor so veterinarji rekl so rekl da je možna alergija, ali da išče pozornost al pa da je nervozna, in da naj dokler ni veliko probamo kar z kremo.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #18 : torek, 19.07.2011 : 11:28:00 »

Nabavite si satelit (plastični ovratnik) in ko ji namažete, ji ga dajte gor, da se bo krema lahko vpila.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Psička si liže tačke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines