mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:45:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Povešena koža na desni strani glave
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Povešena koža na desni strani glave  (Prebrano 5249 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
c00kie
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : sobota, 23.07.2011 : 16:57:25 »

Pozdravljeni,

Doma imamo dobrih 8 let starega mešanca med labradorcem in ovčarjem. Pred 2 dnevoma sem opazil, da se mu je zelo povesila koža na desnem delu glave. Najbolj se opazi povešen uhelj, povešena koža pod očesom in na desni strani gobca, kjer mu koža tako visi, da ne more kontrolirati sline, ki mu teče iz gobca. Zato izgleda, kot da se prekomerno slini, ampak dejansko je težava v povešeni čobi. Drugače nima nobenih drugih bolezenskih siptomov, normalno se prehranjuje in rad gre na sprehod, tudi obnašanje je nespremenjeno. Edino kar imam občutek, da se nekoliko hitreje "zadiha", ampak je mogoče to zaradi višjih temperatur, ker na jutranjem sprehodu ni tako opazno.

To se je že zgodilo pred cca. pol leta, ampak ne v takšnem obsegu. Zadeva pa se je popravila v cca. 14 dneh.

Zanima me ali ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe? Je mogoče, da ima težave z živci na desnem delu glave? Ali je mogoče, da bi ga kap?

Za vaše odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 23.07.2011 : 17:42:44 »

Meni res ni jasno, zakaj o tako resnih stvareh ljudje sprašujete po forumih, namesto da nemudoma odpeljali žival k veterinarju butnglavc. Čas pa teče.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #2 : sobota, 23.07.2011 : 21:20:01 »

Ja, mogoče ga je kap. Mogoče je še kaj drugega. A če bi se komu iz človeškega dela družine to zgodilo, bi tudi zgolj spraševali na forumu?
Takoj k veterinarju.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 23.07.2011 : 21:29:54 »

Mene takale vprašanja sploh ne presenečajo več. Žal. V vseh letih jih je bilo ogromno tukaj objavljenih, še več pa jih imam na mailih. Kaj naredijo potem, ko dobijo odgovor, da se strokovnjakom za taka vprašanja reče veterinar in ne internet, pa ne vem. Le redki še karkoli napišejo nazaj.

Se pa vedno spomnim tegale: KLIK
Štos je, da na tam postavljena vprašanja ni bilo mogoče pričakovati kakšnih odgovorov ali nasvetov prej kot v nekaj dneh. Kaj ljudje razmišljajo ob tem, ko čakajo na odgovor, nimam pojma. Za tole bokserko z linka ne vem, kako se je takrat izteklo. Upam, da bo vsaj c00kie peljal psa k veterinarju in morda potem še tukaj javil, kaj pomenijo simptomi, ki jih ima njegov pes. In upam, da ni nič nevarnega.
Logiran

c00kie
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #4 : torek, 26.07.2011 : 17:20:05 »

Pozdravljeni,

Hvala za izčrpne odgovore. Očitno je ta forum poln jasnovidnih uporabnikov.

Naj povem, da smo s psom bili pri veterinarju, ampak so mnenja, da ni nič hujšega. Kap izključujejo, ker ni nobenih drugih težav. Pravijo, da je največ verjetnosti za težave povezane z živci, zaradi česar je povešena koža.
Njihov nasvet je bil, da psa čimveč opazujemo in se v primeru poslabšanja ponovno vrnemo na pregled.

LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : torek, 26.07.2011 : 17:51:06 »

Torej, kaj pravzaprav pričakuješ od nas? Da se postavimo nad veterinarje, pa to kar preko interneta, brez da bi kdo sploh psa videl ali karkoli drugega, razen zgornjega tvojega zapisa, vedel o njem?

Če meniš, da je s psom kaj narobe in z mnenjem enega veterinarja nisi zadovoljen, pojdi po drugo mnenje k drugemu veterinarju. Ker nisi napisal, ali si imel psa v veterinarski postaji (to je skoraj v vsakem mal večjem kraju, večinoma pa se veterinarji tam ukvarjajo z živino in drobnico, hišne živali pa so kot stranke pri njih bolj redke), ali pa si bil z njim v specializirani ambulanti za male živali, ti bom napisala samo še tole - pojdi v specializirano ambulanto za male živali.
Logiran

Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 27.07.2011 : 10:56:25 »

Mi smo imeli doma podoben primer, ki se je v dveh letih razširil na obe strani glave, gobec, pes je začel težko požirat, na koncu mu je popolnoma odpovedal zadnji del od križa naprej. Nočem te strašit in upam, da imate pri vas drugačen primer, ampak ne pusti se zlahka odgnat. Jaz sem dve leti in pol tečnarla od enega veta do drugega in so naredil en kup testov, ugotovil pa nič. Večina jih ni tega "še nikoli videla". Seveda ne, če pa ljudje ne vztrajajo.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Povešena koža na desni strani glave
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines