mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:20:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: obcutljiva koza na tackah
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: obcutljiva koza na tackah  (Prebrano 28886 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #30 : sreda, 06.07.2005 : 08:16:05 »

Moja Žiža je pa predvčerajšnjim začela šepati na levo sprednjo tačko. Seveda sem taco celo pretipala. Nič ni kazalo, da bi jo kaj bolelo. Videti tudi nič ni bilo nikjer. Včeraj zvečer pa še enkrat pogledam in najdem klopa med prsti. Sem se namučila kot hudič, da se klopa ven dobila. Očitno je bil tam že do ponedeljka (torej en cel dan  Angry - jaz pa nisem nič videla - sem jezna sama nase, da vam povedat ne morem). Potem ko sem klopa končno zbezala ven z glavo vred, je bila koža rdeča. Razkužila sem ji z jodom. Žiža pa si rano vztrajno poskuša lizati - če ne prej ji bo to uspelo sedaj, ko sem v službi. Pa še tako kot je vreme - sam dež in luže povsod... Bojim se, da se ji bo vnelo. Kaj narediti?
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #31 : sreda, 06.07.2005 : 08:20:59 »

sebi: na vsak nacin prepreci lizanje, s tem si bo samo poskodovala kozo. Ce si je tacas ze lizala, fino scisti, razkuzi potem pa nogavicko na tacko (tako tacka diha pa pri miru si jo bo pustilo). Z nogavicko vztrajaj kar nekaj dni oz. toliko da bo pustila pri miru.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #32 : sreda, 06.07.2005 : 08:22:56 »

Ko sem doma ni problema - lahko preprečim lizanje. Bolj je problem ko sem v službi, Žiža pa je sama 8 ur. Takrat si bo sigurno snela nogavico...
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #33 : sreda, 06.07.2005 : 08:36:22 »

Sebi, vzemi mikropor ali kakšen podoben medicinski "selotejp" in prilepi štumfko na tačko (začneš na zgornji tretjini štumfke in greš navzgor po nogici, verjetno bo ene 10 cm traku dovolj)  Wink Vzemi pa tak trak, ki ne bo strgal dlake, ko ga boš dol potegnila...
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #34 : sreda, 06.07.2005 : 08:41:40 »

kaj pa če bi ji z elastičnim povojem povila taco?
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #35 : sreda, 06.07.2005 : 08:51:15 »

Optimistka  Wink Ne, hec.... Povoj si bo sigurno zvlekla dol pa še debel je in koža ne more dihat. Še prilepljeno nogavičko si Buba včasih zvleče dol- ampak olje, da se ukvarja s trakcem in štumfko, kot da bi si lizala tačko  Wink Kar ostani pri štumfki, preverjeno je najbolj učinkovita rešitev...
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #36 : sreda, 06.07.2005 : 08:53:00 »

ok Tina, hvala. Saj upam, da bo v redu oz. da si ne bo danes ko je sama doma preveč lizala tačke.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #37 : petek, 16.06.2006 : 15:19:14 »

Ali kdo uporablja kremo elastopad tudi zdaj in ne samo pozimi? In zakaj oz. ali je potrebno? Ali jo psi ne poližejo?
Logiran
Maggie and Co.
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #38 : petek, 30.06.2006 : 14:56:23 »

Hey! Imava 15 mesecev staro psičko. Zdaj se ji na levi tački lušči koža Sad. Ali je to normalno?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #39 : sreda, 05.07.2006 : 11:33:54 »

naceloma to ni normalno Roll Eyes ce napises kaj vec - kje an taci, kako veliko je mesto, ali je brez dlake, jo srbi, ... bomo pa mogoce lahko kaj bolj pomagali
Logiran
Maggie and Co.
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #40 : četrtek, 06.07.2006 : 11:10:55 »

Oprosti za nejasno vprašanje! Koža se ji je luščila na podplatu. Zdaj je že v redu.
Logiran
žaba
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #41 : torek, 26.02.2008 : 11:35:48 »

jst imam pa angleškega buldoga in se mu na vsake toliko časa pojavijo rdeče bulice med prstki, ki se napihnejo in potem počijo. Iz njih pa teče kri in gnoj. U bistvu ga nič ne boli, razen na začetku, ko ima vse napihnjeno. Ko mu pa poči je pa vse ok! bila sem že neštetokrat pri veterinarju in niso nikoli ugotovili kaj je. No, zdaj sem mu je spet spustilo, s tem, da je ponavadi imel samo na sprednjih tačkah, zdaj se mu je bulica naredila še na zadnji!!!! Mažem mu z jodom, sam se mi zdi da nič ne pomaga.
Sem prebrala vse odgovore nazaj in dobila preveč informacij, zato sem zdaj zmedena s čim naj mu mažem??? pa kolikokrat na dan??? pa kje kupim te zadeve???
včeraj sem mu namazala z cinkovo pasto.
Logiran
italijancek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #42 : torek, 26.02.2008 : 14:21:40 »

žaba,
nisem uspela prebrati celotne teme. sem le preletela in opazila, da so povečini svetovana mazila za celjenje ranic zaradi vnete kože.
naš kuža je imel velike težave s celjenje rane na konici ušesa. veterinarji so mu predpisali ne vem kakšne žavbe vse (razne antibiotične kreme) in ni nič pomagalo, tako da je to uho krvavelo in bilo v krastah kar 5 mesecev  Huh
prijateljica mi je vsetovala naj uporabim mazilo Bepanthen plus in rezultati celjenja so se pojavili že po nekaj dnevih. v roku 10 dni je bilo uho popolnoma zaceljeno. mazilo je primerno tudi za infekcije kože, tako da bi pomoje pomagalo tudi v vašem primeru. seveda pa je fino, če rano večkrat očistiš z jodom, da se prej posuši in razkuži. večkrat na dan nanesi bepanthen plus. naš kuža je kremico včasih tudi malce polizal, a mu ni škodila, čeprav ima le 5 kg.
ko so me pri veterinarju čez čas vprašali kako se je uho zacelilo in ali so njihove kreme pomagale, so na moj komentar, da je pomagala le omenjena krema, rekli 'no, saj na koncu, če res ne bi nič pomagalo, bi jo tudi mi predpisali'  Roll Eyes
veliko sreče!

p.s. nimam pa izkušenj z raznimi naravnimi mazili kot so različni čebelji produkti, ki se priporočajo v temi
Logiran
žaba
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #43 : torek, 26.02.2008 : 21:06:46 »

Najlepša hvala za odgovor, italijancek!! bom poskusila z bepanthenom in bom poročala o rezultatih! če ima še kdo kakšen predlog ali podobno izkušnjo, kar na plan z njimi.. Smiley
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #44 : torek, 26.02.2008 : 23:44:04 »

Tudi jaz priporočam Bepanthen, ker dobro razkužuje ampak psa ne peče po nanosu ker ne vsebuje alkohola. Dobro tudi celi v rekordnem času.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: obcutljiva koza na tackah
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines