mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 08:18:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Odvzem/Bronka
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odvzem/Bronka  (Prebrano 10785 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : petek, 05.08.2011 : 19:52:47 »

Lastniku Tristine in Triste. Stara 3 mesece, bo manjše/srednje rasti.



Logiran

tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #1 : petek, 05.08.2011 : 21:09:40 »

 jezen butnglavc bruham jezen
Logiran
all
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


WWW
« Odgovor #2 : petek, 05.08.2011 : 21:32:05 »

Dobro, da jo imate. Ga bo pa treba zgleda res skoz na očeh imet.

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #3 : petek, 05.08.2011 : 22:57:48 »

Oh, sem se pa prestrašila, ko sem prebrala odvzem in vidla ta prvo slikco kjer ima zaprte učke, sem že mislila da je kaj narobe z njo sram.... no vse lepo ji želim in skrbnega ter odgovornega novega lastnika! Smiley

pa še  Kiss Kiss zanjo
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #4 : petek, 05.08.2011 : 22:59:17 »

Narobe je bilo predvčerajšnjim zvečer, ko je bila tepena in jo je za rep po luftu metal. Zdaj je okej.
Logiran

Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #5 : petek, 05.08.2011 : 23:04:30 »

Aja, oh nisem vedla. sram Sej se mi je zdelo da zelo prestrašena zgleda, samo da ji je zdaj ok pri vas. Vse dobro ji želim. Kiss Kiss

Samo me pa zanima kakšen psiho je ta, ne bom rekla 'človek' da jo je po luftu metal Shocked, no grozljivo res. Cry
Logiran
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #6 : petek, 05.08.2011 : 23:19:07 »

Narobe je bilo predvcerajšnjim zvecer, ko je bila tepena in jo je za rep po luftu metal.
Naj ga strela trešči, cepca, pa naj se mu one posuši.  jezen Pa naj sploh blizu kaki zivali ne hodi.  butnglavc
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #7 : sobota, 06.08.2011 : 07:40:52 »

Naj ga strela trešči, cepca, pa naj se mu one posuši.  jezen Pa naj sploh blizu kaki zivali ne hodi.  butnglavc
Ta prvo verjetno že drži, glede na to, da jih ima za štepanje  butnglavc, drugo pa je očitno pri nas zakonsko težje/ne izvedljivo  bruham
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8 : sobota, 06.08.2011 : 08:47:38 »

Tudi če bi bilo izvedljivo, ne bi prav nič pomagalo. So takšni, ki ne upoštevajo prav ničesar.
Logiran

SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #9 : sobota, 06.08.2011 : 09:07:44 »

Pa taka nežka zgleda ljubezen
Samo, da je pri vas  Kiss.
Logiran
Sapramiška
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #10 : sobota, 06.08.2011 : 09:27:32 »

joi ubogo pisce... brez kometarja  jezen ... vazno, da ste jo resili  veselje
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #11 : sobota, 06.08.2011 : 10:06:30 »

Narobe je bilo predvčerajšnjim zvečer, ko je bila tepena in jo je za rep po luftu metal. Zdaj je okej.
Shocked
ok, niti ne vem zakaj se čudim, ampak me take stvari vedno znova pretresejo in šokirajo jezen  ideje pa majo Shocked
še dobro, da se je ''izvedelo'', na kakršenkoli način že...
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #12 : sobota, 06.08.2011 : 11:04:15 »

Tudi če bi bilo izvedljivo, ne bi prav nič pomagalo. So takšni, ki ne upoštevajo prav ničesar.
jezen

Lubiki luškani pa  Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #13 : sobota, 06.08.2011 : 12:53:53 »

Mene pa zanima, kako lahko takemu psihokretenu sploh vzameš žival, da še tebi kaj ne naredi. V spremstvu policije?
Logiran
popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #14 : sobota, 06.08.2011 : 13:38:29 »

Tako kazen bi mu morali dati kretenu, da mu na misel nikoli več ne bi padla nobena žival ne v dobrem ne v slabem pomisleku nanjo. Revica še sreča, da ste jo rešili za lubiko Kiss :-pa veliko sreče za vas pa bravo bravo bravo
Logiran
popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #15 : sobota, 06.08.2011 : 13:42:00 »

Pa še to tako je lepa, da bi jo kar čez monitor najraje objela, če bi jo mogla. Take lepe poteze obraza ima lušna na kvadrat ljubezen ljubezen
Logiran
tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #16 : sobota, 06.08.2011 : 20:14:26 »

Mene pa čisto zares nekaj zanima: ali takega bolnika res ni mogoče na predlog socialne ali kake druge službe zapreti v zato primerno ustanovo? Ker to je bolnik, mi nihče ne bo rekel, da ne. In povrhu vsega kolikor sem razumela nevaren tudi za ljudi (mislim, da je bilo nekje omenjeno, da se ga bojijo tudi sosedje) ali pa se mogoče motim.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #17 : sobota, 06.08.2011 : 20:38:16 »

Ja kam bi ga pa ti zaprla? Za zapor mora biti človek najprej obsojen nekega konkretnega kaznivega dejanja. Za hospitalizacijo v kako psihiatrično ustanovo (če si slučajno to mislila) morajo biti tudi izpolnjeni mnogi pogoji, prisilna hospitalizacija ni kar tako, pa tudi če se nekoga hospitalizira, to ni neka "večna odstranitev", ampak samo za čas zdravljenja. Ker namen psihiatričnih ustanov je človeka rehabilitirat, ne odstranit. Al si imela v mislih kaj drugega?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #18 : sobota, 06.08.2011 : 20:48:23 »

Nasploh pa se zdravniki zelo, zelo izogibajo prisilnega zdravljenja, ker je to sicer v večini primerov neuspešno.
Logiran
tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #19 : sobota, 06.08.2011 : 20:51:55 »

Pa saj to je za zdraviti ali pač ne. Se opravičujem, če sem morda narobe razmišljala ampak za mene je to v vsakem primeru bolnik.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #20 : sobota, 06.08.2011 : 20:54:46 »

Bolnik mora biti za zdravljenje, razen če bo komu prej stisnil zanko za vrat.
Pa še to ga bi potem raje strpali v zapor.
Logiran
tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #21 : sobota, 06.08.2011 : 20:57:34 »

O.K., bom kar nehala. Sem hotela samo najboljše za vse te revice, ki verjetno še pridejo, ker predvidevam, da tega pri tem tipu ne bo konec. Konec smetenja teme z moje strani. predaja
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #22 : sobota, 06.08.2011 : 21:09:20 »

Lej, ne mislit, da ti težim. Stvar je taka, da če hočeš nekoga poslat na zdravljenje, je treba najprej postavit diagnozo. Za postavit diagnozo, mora človek prostovoljno k zdravniku. Prisilna hospitalizacija v psihiatrično ustanovo je po zadnji spremembi zakonodaje sicer mogoča, ampak pogoji in postopki, da se to izpelje, so zelo jasni in so ostri. Zato, da zaščitijo posameznika. Tako slabega kot dobrega, ker pač morajo veljati za vse enaka pravila. Nikogar ne moreš kar nekam zapreti. Še zapori so za čas prestajanja kazni in ne za večno.
Poleg tega da, kot je napisala sanco1a, zdravljenje ni uspešno, če bolnik ne želi sodelovati.
Verjamem, da želiš najboljše, a v takih situacijah ni tako preprosto. Če bi bilo, bi bil moški že kje drugje. Ker v vsem tem času se je v to zgodbo vključilo že toliko tako in drugače pristojnih, da če bi lahko naredili še kaj več, bi verjetno to že storili.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #23 : sobota, 06.08.2011 : 21:14:11 »

Prisilna hospitalizacija v psihiatrično ustanovo je po zadnji spremembi zakonodaje sicer mogoča, ampak pogoji in postopki, da se to izpelje, so zelo jasni in so ostri.

Na tem delamo že od sprejema Triste, tamale. Sodnik mora odločit na podlagi vseh mogočih reči; in običajno zavrnejo prisilno hospitalizacijo, ki je mogoča za 6 mesecev, potem pa jovo na novo... Do kakršnega koli konca teh zgodb z njegove strani je pa pač tako, da smo stalno na zvezi z ljudmi v Ilirski, ki jim ni vseeno za pse in nam ves čas sporočajo, kaj se dogaja - in ko je priložnost, vzamemo psa. Ta hip ima najbrž že novo, ki je tudi ne bomo/bodo pustili.
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #24 : sobota, 06.08.2011 : 21:51:22 »

OK, ta clovek je bolan. Ampak tisti, ki mu da psa ... Lips Sealed
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #25 : sobota, 06.08.2011 : 21:54:14 »

OK, ta clovek je bolan. Ampak tisti, ki mu da psa ... Lips Sealed

Tudi jaz sem na to najprej pomislila, na to da pse nekje, od nekoga dobi.  Lips Sealed
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #26 : sobota, 06.08.2011 : 22:30:06 »

Krade jih. Predzadnjega sem s policijo lovila po Ilirski, pripadal je pa veterinarski inšpektorici. Je seveda vrnjen, vrt pa najbrž od tedaj nekajkrat zaklenjen.
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #27 : nedelja, 07.08.2011 : 16:36:20 »

Tudi jaz sem na to najprej pomislila, na to da pse nekje, od nekoga dobi.  Lips Sealed
Pokliče na drugi konec Slovenije in dobi psa zastonj...  Angry
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #28 : ponedeljek, 08.08.2011 : 12:40:39 »

Sad  Enga Kiss za ta malo...
Logiran
brinko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 115


« Odgovor #29 : sobota, 13.08.2011 : 10:59:00 »

 butnglavc jezen bruham
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #30 : nedelja, 14.08.2011 : 20:21:41 »

Poprček popopran!





k
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #31 : torek, 23.08.2011 : 12:33:24 »

Psička je izjemno živahna. Najbolj bi ji ustrezal dom, kjer že imajo mlajšega, aktivnega psa, ki bi bil partner za igro. Potrebuje skrbnika, ki bo pripravljen precej časa aktivno namenjati njej, bo dosleden pri vzgoji in ve kaj pomeni dosledna uporaba povodca.
Logiran

Lučka ***
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #32 : sreda, 24.08.2011 : 10:24:54 »

 Včeraj dopoldne sem se peljala skozi Videm in oseba na kolesu dobesedno vleče za seboj kužka v tej vročini. Utgal se mi je fim,pa sem povedala svoje, a se psa nisem upala odvzeti,kjub nekaterim pooblastilom,ki jih imam.Ženska ga je potem vzela v košaro na kolesu,upam,da je preživel.Policist mi je obljubil,da bo šel pogledat.Norci,res sem jezna!
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #33 : sreda, 24.08.2011 : 11:31:39 »

Včeraj dopoldne sem se peljala skozi Videm in oseba na kolesu dobesedno vleče za seboj kužka v tej vročini. Utgal se mi je fim,pa sem povedala svoje, a se psa nisem upala odvzeti,kjub nekaterim pooblastilom,ki jih imam.Ženska ga je potem vzela v košaro na kolesu,upam,da je preživel.Policist mi je obljubil,da bo šel pogledat.Norci,res sem jezna!

Lučka, brez zamere, ampak kaj ima to s to psičko? Lepo, da si po svojih močeh pomagala pri ozaveščanju o odgovornem lastništvu, vendar je ta tema namenja podajanju informacij vezanih na točno določenega psa iz ZH in v tem primeru je to samo Bronka. Za razglabljanje o tematiki mučenja in neprimernega ravnanja raje odpri temo na mestu, ki je temu namenjeno. Smiley
Logiran
Lučka ***
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #34 : sreda, 24.08.2011 : 11:42:00 »

Oprosti, bom pazila na temo, stvar z Bronko me je šokirala,potem pa sem nehote povezala. Vsakič,ko kaj hudega napišem,vedno upam,da bo videl storilec,čeprav vem,da je malo možnosti.Včasih sem šla z grozo mimo, sedaj pa smatram, da lahko vplivam na potek dogodka oz da rešim živalco. Pa še primerno psičko za naš dom iščem.
Logiran
Energo
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #35 : četrtek, 25.08.2011 : 00:43:20 »

Lučka, posvojiti psa ni nevemkakšen večleten projekt. Če vsaj približno veš, kaj bi rada in kaj si zmožna obvladati ter zraven upoštevaš še nasvete skrbnikov zavetišča, lahko psa/psičko že jutri odpelješ domov in s tem dejansko narediš nekaj dobrega. Bojim pa se, da gre tukaj predvsem za veliko besed in malo dejanj.
Logiran
Lučka ***
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #36 : četrtek, 25.08.2011 : 16:05:23 »

Energo,ne poznava se in ne veš kaj in kako živali in jaz! posvojitev psa zame ni hec,ker ga nameravam potem tudi obdržati.Resda kompliciram ,a ko je pri meni pes pri hiši,tudi ostane in pri mojih 56 letih jih je bilo že nekaj-od mojega rojstva naprej! Tako je ravnal tudi moj oče. kadar napišem še kaj zraven poizkušam vzpodbuditi še koga, da sodeluje in prispeva,ljudje naj vidijo koliko je hudega in sedaj prispevajmo za Bronko.
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #37 : sobota, 03.09.2011 : 22:30:44 »



Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #38 : ponedeljek, 05.09.2011 : 12:33:05 »

V novem domu.
Logiran

Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Odvzem/Bronka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines