mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:34:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Odvzem/Bronka
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odvzem/Bronka  (Prebrano 10779 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #15 : sobota, 06.08.2011 : 13:42:00 »

Pa še to tako je lepa, da bi jo kar čez monitor najraje objela, če bi jo mogla. Take lepe poteze obraza ima lušna na kvadrat ljubezen ljubezen
Logiran
tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #16 : sobota, 06.08.2011 : 20:14:26 »

Mene pa čisto zares nekaj zanima: ali takega bolnika res ni mogoče na predlog socialne ali kake druge službe zapreti v zato primerno ustanovo? Ker to je bolnik, mi nihče ne bo rekel, da ne. In povrhu vsega kolikor sem razumela nevaren tudi za ljudi (mislim, da je bilo nekje omenjeno, da se ga bojijo tudi sosedje) ali pa se mogoče motim.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #17 : sobota, 06.08.2011 : 20:38:16 »

Ja kam bi ga pa ti zaprla? Za zapor mora biti človek najprej obsojen nekega konkretnega kaznivega dejanja. Za hospitalizacijo v kako psihiatrično ustanovo (če si slučajno to mislila) morajo biti tudi izpolnjeni mnogi pogoji, prisilna hospitalizacija ni kar tako, pa tudi če se nekoga hospitalizira, to ni neka "večna odstranitev", ampak samo za čas zdravljenja. Ker namen psihiatričnih ustanov je človeka rehabilitirat, ne odstranit. Al si imela v mislih kaj drugega?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #18 : sobota, 06.08.2011 : 20:48:23 »

Nasploh pa se zdravniki zelo, zelo izogibajo prisilnega zdravljenja, ker je to sicer v večini primerov neuspešno.
Logiran
tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #19 : sobota, 06.08.2011 : 20:51:55 »

Pa saj to je za zdraviti ali pač ne. Se opravičujem, če sem morda narobe razmišljala ampak za mene je to v vsakem primeru bolnik.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #20 : sobota, 06.08.2011 : 20:54:46 »

Bolnik mora biti za zdravljenje, razen če bo komu prej stisnil zanko za vrat.
Pa še to ga bi potem raje strpali v zapor.
Logiran
tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #21 : sobota, 06.08.2011 : 20:57:34 »

O.K., bom kar nehala. Sem hotela samo najboljše za vse te revice, ki verjetno še pridejo, ker predvidevam, da tega pri tem tipu ne bo konec. Konec smetenja teme z moje strani. predaja
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #22 : sobota, 06.08.2011 : 21:09:20 »

Lej, ne mislit, da ti težim. Stvar je taka, da če hočeš nekoga poslat na zdravljenje, je treba najprej postavit diagnozo. Za postavit diagnozo, mora človek prostovoljno k zdravniku. Prisilna hospitalizacija v psihiatrično ustanovo je po zadnji spremembi zakonodaje sicer mogoča, ampak pogoji in postopki, da se to izpelje, so zelo jasni in so ostri. Zato, da zaščitijo posameznika. Tako slabega kot dobrega, ker pač morajo veljati za vse enaka pravila. Nikogar ne moreš kar nekam zapreti. Še zapori so za čas prestajanja kazni in ne za večno.
Poleg tega da, kot je napisala sanco1a, zdravljenje ni uspešno, če bolnik ne želi sodelovati.
Verjamem, da želiš najboljše, a v takih situacijah ni tako preprosto. Če bi bilo, bi bil moški že kje drugje. Ker v vsem tem času se je v to zgodbo vključilo že toliko tako in drugače pristojnih, da če bi lahko naredili še kaj več, bi verjetno to že storili.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #23 : sobota, 06.08.2011 : 21:14:11 »

Prisilna hospitalizacija v psihiatrično ustanovo je po zadnji spremembi zakonodaje sicer mogoča, ampak pogoji in postopki, da se to izpelje, so zelo jasni in so ostri.

Na tem delamo že od sprejema Triste, tamale. Sodnik mora odločit na podlagi vseh mogočih reči; in običajno zavrnejo prisilno hospitalizacijo, ki je mogoča za 6 mesecev, potem pa jovo na novo... Do kakršnega koli konca teh zgodb z njegove strani je pa pač tako, da smo stalno na zvezi z ljudmi v Ilirski, ki jim ni vseeno za pse in nam ves čas sporočajo, kaj se dogaja - in ko je priložnost, vzamemo psa. Ta hip ima najbrž že novo, ki je tudi ne bomo/bodo pustili.
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #24 : sobota, 06.08.2011 : 21:51:22 »

OK, ta clovek je bolan. Ampak tisti, ki mu da psa ... Lips Sealed
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #25 : sobota, 06.08.2011 : 21:54:14 »

OK, ta clovek je bolan. Ampak tisti, ki mu da psa ... Lips Sealed

Tudi jaz sem na to najprej pomislila, na to da pse nekje, od nekoga dobi.  Lips Sealed
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #26 : sobota, 06.08.2011 : 22:30:06 »

Krade jih. Predzadnjega sem s policijo lovila po Ilirski, pripadal je pa veterinarski inšpektorici. Je seveda vrnjen, vrt pa najbrž od tedaj nekajkrat zaklenjen.
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #27 : nedelja, 07.08.2011 : 16:36:20 »

Tudi jaz sem na to najprej pomislila, na to da pse nekje, od nekoga dobi.  Lips Sealed
Pokliče na drugi konec Slovenije in dobi psa zastonj...  Angry
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #28 : ponedeljek, 08.08.2011 : 12:40:39 »

Sad  Enga Kiss za ta malo...
Logiran
brinko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 115


« Odgovor #29 : sobota, 13.08.2011 : 10:59:00 »

 butnglavc jezen bruham
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Odvzem/Bronka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines