mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:17:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Sprehodi mladičkov v mrzlem vremenu
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sprehodi mladičkov v mrzlem vremenu  (Prebrano 13272 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
JamesTheMan
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 03.12.2009 : 10:38:46 »

Pozdravljeni, imamo mladička pasme Mops, starega 3 mesece in jo zjutraj in zvečer, ko se shladi težko spravimo ven, sploh zdaj ko je vedno bolj mrzlo. Občasno se začne tresiti, tako da smo sprehode skrajšali, čez dan pa podaljšali. Ker se bliža zima, me zanimajo vaše izkušnje, predvsem s tem, ali je bolje psa oblečiti in s tem zaščititi pred mrazom. Ali ga je bolje postopoma navajati na hladnejše dni.

Hvala za odgovor!

lp
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #16 : četrtek, 03.12.2009 : 10:48:36 »

Glede na to, da je večina naših psov navajena toplih prostorov, nekatere kratkodlake lahko zunaj dejansko zebe. Saj se tudi mi oblečemo in obujemo, ko gremo iz stanovanja na nič stopinj; da o minus temperaturah ne govorim.  Poskusi s plaščkom - sploh za mladiča. Mogoče mu na začetku ne bo všeč; eni kar sedijo in se nočejo premaknit, zato ga moraš motivirati s priboljškom, z igračo, z navdušenim glasom ipd.  Potem pa se navadijo in plašček povežejo z nečim prijetnim.
Nič ni narobe, če greste zjutraj in zvečer samo na krajši sprehod, toliko da opravi potrebo; če se le čez dan bolj razmiga.
Pes tudi čuti, če se tebi ne da prav zelo ven - so zelo prebrisani in to hitro pogruntajo. Zato se vedno delaj navdušenega - češ, "zdaj bo pa žur, greva"! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #17 : četrtek, 03.12.2009 : 12:13:07 »

Naša je sicer dolgodlaka, ampak jo tudi včasih zebe. Jaz pred sprehodom odprem okno v sobi (zračit itak moramo), tako da se prostor postopoma ohladi in se vsaj malo privadi na prehod v mraz. Zunaj poskrbim, da je čimbolj aktivna, če pa jo res zebe, jo pa kar v bundo vtaknem in greva domov. Glede na to, da je tvoj kratkodlak, bi morda res poskusil s kakšnim plaščkom?
Logiran
JamesTheMan
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 03.12.2009 : 17:22:46 »

Hvala za odgovore, bomo poskusili s plaščkom, čeprav se komaj navaja na oprsnico tak da navdušena ziher ne bo, ker se že zdaj kislo drži ko jo privežemo. Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #19 : četrtek, 03.12.2009 : 18:09:29 »

Hvala za odgovore, bomo poskusili s plaščkom, čeprav se komaj navaja na oprsnico tak da navdušena ziher ne bo, ker se že zdaj kislo drži ko jo privežemo. Smiley

Mogoče ji bo pa celo všeč, če jo tako zebe?
No, bomo mi videli, kako se bo naša kisala, ko bo dobila oprsnico ali ovratnico  Grin Grin Grin
Logiran
Strelca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 87


« Odgovor #20 : četrtek, 17.12.2009 : 10:17:05 »

Danes je -4°C in se bojim da je to premrzlo za mojo psičko, ki je stara 7 tednov in je mešanček med maltežanom in višavskim terierjem.
Rada bi jo navadila da svojo potrebo opravi zunaj, vendar se mi zdi da je še prezgodaj zanjo? Prav tako kot sprehodi v tem mrazu? Ali se morda motim?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 17.12.2009 : 12:09:59 »

7 tednov in je že ločena od mame? Kako dolgo jo pa že imate? Je cepljena? Kako, da vas vzreditelj ni poučil o primernem ravnanju ob mrazu?

 Tu okrog so višavci zadnje dni, vsaj zgodaj zjutraj in zvečer, oblečeni, pa so odrasli ali vsaj odraščajoči, tako, da mogoče bi si tudi  omislili plašček, saj bo zima trajala še nekaj časa ...
Logiran
Strelca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 87


« Odgovor #22 : četrtek, 17.12.2009 : 12:24:00 »

se opravičujem, sem se malo zamotala.. psička bo v nedeljo stara 9 tednov imamo pa jo danes 5i dan
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Sprehodi mladičkov v mrzlem vremenu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines