mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 17:09:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Re: Vili
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Re: Vili  (Prebrano 4389 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lučka ***
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« : sobota, 13.08.2011 : 01:48:04 »

Vili,velikokrat gledam Tvoje slike,,želim Ti vse najboljše,če me kdo prehiti,sicer Te pri meni čaka dom,kakor sem že rekla,bom vložila prošnjo, do taktar pa upam, da Te bom lahko obiskovalaTudi z Nerčkom,saj bosta "brata" če nam je usojeno!
Logiran
Lučka ***
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 13.08.2011 : 01:55:26 »

Vili, ali bom izvedela še kaj o Tvojem značaju? Kako se bova razumela? prvič si me lepo sprejel,boš tudi vnaprej takšen?? se rad učiš hoditi ob nogi ali boš vlekel in bova vadila? Jokaš ko si sam? Jaz sem običajno veliko s Nerom,če ne jaz pa Gašer sprehajalec,toda vseeno drugi me opozarjajo,da zavetiški kužki včasih jokajo,ker so navajeni na družbo.Z Nerom bi bila namreč vsak v svoji sobi če bi jaz ali mož kam šla? Se bojiš medvedov? Pri nas jih je polno a tam koder se gibljejo smo vedno v avtu.Nero se jih je že navadil,tako da sedaj le neumno gleda.
Logiran
spely
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 93


« Odgovor #2 : sobota, 13.08.2011 : 09:22:05 »

Lučka tudi moj kuža včasih joka pa ni bil nikoli v zavetišču.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #3 : sobota, 13.08.2011 : 10:06:05 »

Vili, ali bom izvedela še kaj o Tvojem značaju? Kako se bova razumela? prvič si me lepo sprejel,boš tudi vnaprej takšen?? se rad učiš hoditi ob nogi ali boš vlekel in bova vadila? Jokaš ko si sam? Jaz sem običajno veliko s Nerom,če ne jaz pa Gašer sprehajalec,toda vseeno drugi me opozarjajo,da zavetiški kužki včasih jokajo,ker so navajeni na družbo.Z Nerom bi bila namreč vsak v svoji sobi če bi jaz ali mož kam šla? Se bojiš medvedov? Pri nas jih je polno a tam koder se gibljejo smo vedno v avtu.Nero se jih je že navadil,tako da sedaj le neumno gleda.

tel: 051 30 44 35 Polona; 041 71 37 32 Ada
uradne ure od 8.30 do 12.30 od ponedeljka do petka
http://www.zavetisce-horjul.net/ob_posvojitvi.php

Tja se postavi zgornja vprašanja Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #4 : sobota, 13.08.2011 : 10:25:21 »

Lučka, ne vem, ali se boji medvedov ali ne... vem pa, kakšen dom išče. Razen opozarjanja sicer nič ne naredi, mu pa ni všeč stik ne s psi ne s psicami v smislu sobivanja. Želim mu dom, v katerem ne bo rabil postati nekaj, kar ni. To, da je obvladljiv, je že okej; da pa ga bo kdor koli "silil" živeti z "bratom", ki niti ne mara drugih psov, pa pač ne bo šlo.
Včasih je dobro zaželet si kaj, kar je izvedljivo brez posledic za "udeležene".
Logiran

Lučka ***
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 14.08.2011 : 00:26:35 »

Smetka hvala, v nobenem primeru nebi silila živeti Vilija z nami, če smatrate,da se nebi navadil na Nera in mu bivanje z njim nebi bilo prijetno.Mož.Nero in jaz smo uigran tim,vedno pa odprt še za enega.Če me bo Vili odklonil,v prvem stiku me ni,ali pa bi ga odklonil Nero,potem bom morala poiskati drugega,ker si res želim velikega,kosmatega in predvsem psa,ki se bo dobro počutil.Če mislite,da se Vili nebo,potem kot pravim,bomo iskali drugega,ki si želi imeti"brata".Žalostna sem a razumem,najprej so tisti,ki jih imamo radi,potem smo na vrsti mi in v Vilija sem se dobesedno "zaljubila".Moža ga je videl le na sliki,pa mu je všeč. Seveda je tukaj tudi Nero in njegovo mnenje.Gašper,ki se ukvarja s psi,pravi,da bi mi on omagal,saj se z njegovo skupino Nero dobro razume.Ostajamo v kontaktu,pozdrav.
Logiran
Lučka ***
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 14.08.2011 : 00:31:25 »

Spely,moj Nero je natačno takšen kot Tvoj na sliki. No,nikoli ne joka ko je sam,ker ima sprehajalca in tistih 4-6 ur ko pa se zgodi,da je sam zdrži. Pred leti sem imela pekinezca,ta pa je jokal,dve uri sam,potem pa v jok...Meni je hudo če joka,živimo pa tako,da ga nihče nebi slišal.oz.bomo živeli.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #7 : nedelja, 14.08.2011 : 19:08:00 »

Kaj pa tale? Večji, kosmat Smiley

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,41926.45.html
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 14.08.2011 : 19:27:21 »

Emmm, Snoopko je super kuža, ampak med večjimi pa res ni. Je velik tam nekje do kolen  Wink.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #9 : nedelja, 14.08.2011 : 22:00:54 »

Še boljše, manj poje Tongue Tongue
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #10 : ponedeljek, 15.08.2011 : 09:39:42 »


Sej ne vem, al jaz slabo berem al ve sploh ne berete....

...da pa ga bo kdor koli "silil" živeti z "bratom", ki niti ne mara drugih psov, pa pač ne bo šlo.
Včasih je dobro zaželet si kaj, kar je izvedljivo brez posledic za "udeležene".

Lučkin samec torej ne mara drugih psov. A se vam res zdi smiselno ji ponujat oz. predlagat katerega koli psa? Sploh samca? Smet menda že ve presodit, al ne?!
Logiran
Lučka ***
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 15.08.2011 : 21:48:32 »

najprej naj pripomnim,da nekateri res niste vsega prebrali! Dolgo se že ukvarjam z kužki,imela sem leglo 2x nemških ovčarjev pred 25 leti,sedaj imam labradorca.Je kastriran /na pobudo njegovega vzgojitelja in sprehajalca/,no imel pa je tudi manjše zdravstvene težave.Star je 7 let, sedaj je OK:Nikoli nebi storila  nekaj,s čimer bi ogrozila Nera, zato sem tudi napisala,da razumem,da za Vilija ne morem kandidirati, če ne želi živeti v stanovanju še z enim psom.Lahko bi mu naredili zunaj"cvinger" a pri nas so volkovi in medvedi pa imam ponoči živali raje pri sebi,po kritičnem terenu ta jih vozim v trenecu.Upoštevam nasvete strokovnajkov, v Kočevski reki imamo veterinarja in veliko ljubiiteljev psov-da tako rećem zdravi"v glavo".To Vam želim povedati,ker v nobene primeru ne mislim težiti ravno za horjulskega psa oz.psičko.Ga bom pač kupila in ga  (jo) vzgojila v složnosti z Nerom. Vzgojitelj pravi,da je pri psih pomembno,da se razumejo in da potrebujejo čas,da se prilagodijo eden drugemu.seveda,nekateri nikoli.Vem,da v H nimajo časa ukvarjati se z menoj,zato odstopam od vseh želja povezanih s Horjulom.ostajam pa eden tistih,ki vsaj malo prispeva in tudi za Vilija bom,tako kot do sedaj.vsekakor mu pa želim DOM v katerem bo srečen.To je najbolj pomembno! Ja še to,morda sem se malo neumno izrazila ali pa je kdo slabo prebral,Nerčko je ljubosumen,posebno npr.če kdo skoći na sedežno,toda po vzgoji se je lepo vključil v skupino 4-7 psov,ki hodijo skupaj na izlete pod vodstvom strokovnjaka,zato upam,da se bo na kastriranega psa navadil ali pa na psičko.Ostajam v vaši družbi,hvala za nasvete,želim vam vse lepo!
Logiran
Lučka ***
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #12 : torek, 23.08.2011 : 14:52:23 »

No,da bi bil Vili takšen? Pa tako lepo gleda! Če bi npr.živel pri nas so mačke šele pri sosedu in Nero jih nekako "prenaša" na daleč,en velik mačkon ga hodi pa izzivat.Neverjetno je pogumen in ker ima kratek rep in se ne pusti božati je morda mešan z divjim,če je to mogoče seveda. Pri nas bi se Vili srečeval z konji,psi,lahko se zgodi,da tudi z medvedom,ker jih je veliko.Kmetje po klanju odmetavajo drobovino v bližnji gozd in tako ustvarjajo umetna mrhovišča.Sicer pa so medvedi kar prijazni,obrne se in gre.Midva z Nerom pa raje ostaneva v avtomobilu-no za vsak slučaj.
Logiran
spely
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 93


« Odgovor #13 : sreda, 24.08.2011 : 10:08:45 »

Lučka *** ja Vili je res lep ampak psov ne smemo ocenjevati samo po izgledu, Kaj pa Polona pravi o tem da bi vi posvojili Vilija?
Logiran
Lučka ***
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #14 : sreda, 24.08.2011 : 10:20:59 »

Danes sem govorila o z zavetiščem, res ,zagledam se v napačnega kužka.O Viliju po mojem še nismo proučili vsega,všeč pa mi je tudi  Batko a je po značaju čisto neprimeren pes-zame.Tudi Štepsi.Joj,ga.Polona pravi,da naj iščem med psičkami,tako bom tudi storila.Res mi je žal kupiti psa,če nekomu lahko pomagam in mu nudim topel dom in družbo, on pa meni isto.Vendar kot smo že skupaj ugotovili,da mora biti takšna odločitev razumna.Pač,iščimo počasi naprej,saj ne gre od danes do jutri in s psičkami imam izkušnje,saj smo imeli v preteklosti že dve legli rodovniških ovčarjev.Tudi sedaj...ma nič, vzela bom tidto,ki mi bo prirasla k srcu,le terierke in lovske pasme za našo vas zaradi divjadi niso primerne.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Re: Vili
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines