mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 23:41:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Rane po hrbtu
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rane po hrbtu  (Prebrano 24197 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #45 : ponedeljek, 03.11.2008 : 22:26:46 »

Hvala. Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #46 : ponedeljek, 03.11.2008 : 23:07:39 »

Oxer, pa ima to po celem telesu ali ...? Pa čisto nič ga ne srbi?
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #47 : ponedeljek, 03.11.2008 : 23:13:37 »

Sedaj pa so se mu pojavile ranice po telesu in jih je kar precej. Ima jih po glavi, vratu in po hrbtu.

Naj povem, da srbi ga sploh ne.

 Wink

Lp,
Teja
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #48 : torek, 04.11.2008 : 06:23:11 »

Oxer kako ste?
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #49 : torek, 04.11.2008 : 07:43:29 »

Ranice so bolj suhe, kot so bile in čiste seveda.  Cheesy
Ker so se pojavile v času zdravljenja peljem psa na kontrolo, da bo vet pregledal nadlogo.  Wink
Pes se ne kraspa, res pa je, da spije veliko več tekočine, kot je je pri prvam zdravljenju. Posledično mora na lulanje bolj pogosto.

Včeraj ni mogel zadržati urina v času, ko sem bila v službi in se je polulal noter. Kako je bil žalosten. Bučko je imel čisto pri tleh in kr v kotu je čepel. sram Pol sem ga pa malo potolažila Kiss, pa je bilo boljše.  Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #50 : torek, 04.11.2008 : 09:02:18 »

Super. Cheesy
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #51 : torek, 04.11.2008 : 10:18:32 »

Hvala Teja. Smiley
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #52 : torek, 04.11.2008 : 19:16:30 »

Poročam ...
Ko sem prišla domov sem  ugotovila, da mu spet malo teče iz ranic. Število ranic ostaja isto, le da so se ranice razširile.  sram
Psa popakiram in ga odpeljem k vetu.
Obrazložitev: zaradi alergije se mu je vnela koža. Veti me hočejo prepričat, da spet začnem psu futrat Hills d/d, tokrat raco. Angry Dieto s to hrano je že imel in je dobesedno gladovno stavkal, ker se mu je ta hrana ustavila po prvem žaklju (14 dneh). Angry
Sem rekla, da bom premislila.  Tongue
Našega kužka smo po hrbtu pobrili Shocked, ker ima res kar percejšnjo površino v ranah in bo zdravljenje tako bolj enostavno.
PS: Tina ... izgleda porazno Undecided, ampak saj bo zrastlo.   Wink
Dobil je antibiotike Cefa Cure 200 in kremo Diprogenta. Naj bi še uporabljala antibakterijski šampon, ampak sem rekla, da najprej tole pozdravimo potem pa se lahko pogovarjamo naprej.  Roll Eyes
Ko sem omenila hrano Orijen, mi je rekel kaj je pa to ...  Shocked

Svašta! Roll Eyes
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #53 : torek, 04.11.2008 : 19:37:42 »

Ne vem, ampak jaz sem ful proti takim dolgotrajnim kuram antibiotikov. Se mi zdi da s tem psu samo sesuješ imunski sistem in je potem ponavadi še slabše. Sicer mogoče poskusi s to kuro, ampak jaz bi na tvojem mestu vse skupaj pustila, mu ranice razkuževala z jodom da se posušijo in mazala s Canestenom, potem pa čimprej na teste za Alergije v Ljubljano.

Držim pesti da se vam dobro izteče. Pa prosim poročaj kako in kaj bo revček bogi.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #54 : torek, 04.11.2008 : 19:54:23 »

Obrazložitev: zaradi alergije se mu je vnela koža. Veti me hočejo prepričat, da spet začnem psu futrat Hills d/d, tokrat raco. Angry Dieto s to hrano je že imel in je dobesedno gladovno stavkal, ker se mu je ta hrana ustavila po prvem žaklju (14 dneh). Angry

Hehe, kot bi pisala o nas Wink Naš sicer poje vse, vendar pa je bil problem pri Hillsu, da se mu je vse skupaj ponovilo. Kot pri vseh ostalih, ki smo jih sprobali po nasvetih drugih in po nasvetih veta Roll Eyes

P.S Je mama rekla, da ste se srečali pri vetu. Smo tudi mi odšli nazaj z dvema škatlama antibiotikov.

Kakorkoli, upam, da se čimprej porihtate Kiss
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #55 : torek, 04.11.2008 : 20:54:08 »

McKruster tudi jst sem za naravno pot, a kaj ko me je strah, da bi dobil spet kakšno vnetje podkožnih mešičkov. Sad Nisem ravno volje, da se spet spopadamo še s to težavo.

Teja ... antibiotike sem videla ja, pa tudi kontrolo imamo na isti datum. A se zmenimo še za uro? Tongue  Grin

Seveda se bomo porihtali.  Tongue
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #56 : torek, 04.11.2008 : 21:24:05 »

Teja ... antibiotike sem videla ja, pa tudi kontrolo imamo na isti datum. A se zmenimo še za uro? Tongue  Grin

Hehe, poleg tega pa naslednji torek verjetno delam pri vetu (izbirne vsebine) tako, da se itak vidimo Tongue

Lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #57 : torek, 04.11.2008 : 21:44:52 »

McKruster tudi jst sem za naravno pot, a kaj ko me je strah, da bi dobil spet kakšno vnetje podkožnih mešičkov. Sad Nisem ravno volje, da se spet spopadamo še s to težavo.

Te razumem ja. Zato pa pravim, to šanso še daste veterinarjem da pokažejo, če kaj obvladajo svoje delo. Če pa nebo pomagalo, pa jih pošljete nekam in po zdravi pameti dalje, na teste alergije v Lj, pa stabiliziranje imunskega sistema, menjava hrane, mogoče homeopatija, ne vem, stvar načrta pač kako pol dalje.
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #58 : torek, 04.11.2008 : 22:07:13 »

Se strinjam popolnoma.
Tina malo več bi rada vedela za to testiranje v LJ.

Teja se vidiva! Wink
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #59 : torek, 04.11.2008 : 22:15:53 »

treba je pač nardit teste alergije, da se vidi če sploh in na kaj je alergičen. Mislim da njabolj priporočajo dr. Kotnik na veterinarski fakulteti Mestni log.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Rane po hrbtu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines