mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 01:28:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Potepuški muc
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Potepuški muc  (Prebrano 16409 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #30 : nedelja, 18.09.2011 : 10:24:05 »

Se strinjam, Skuiki. Po prijavi vsekakor ne moremo več govoriti, da zavetišče in občina nimata nič s tem. Zato je v primeru, ko občina nima več denarja za s/k, treba najti rešitev. Te ne išče najditelj, temveč najbrž zavetišče preko VURS. Najditelj pa se za začasno oskrbo oz. posvojitev odloči povsem prostovoljno. V to ga nihče ne more prisiliti. Seveda, če ustreza pogojem.
Jaz govorim o mačkah, ki jih ljudje zadržijo (s hranjenjem) in ne javijo najdbe zavetišču. S temi mački nimajo občine in zavetišča nič, saj sploh ne vedo zanje.
Logiran

airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #31 : nedelja, 18.09.2011 : 10:44:07 »

Saj to kar si rekla Jana vem samo sem se malo čudno izrazila. Jaz predlagam da pokličete v zavetišče in se dogovorite za naprej.
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #32 : nedelja, 18.09.2011 : 14:49:04 »

Kako to misliš, v kakšnem primeru?

Divje živali ne moreš kar posedovati, za to potrebuješ posebna dovoljenja, da jo lahko zadržuješ v ujetništvu.

če mi torej mlad ptič, ki ne zna leteti pade v vrt .... sprašujem za tak primer .... pa zdravega mladega ptiča
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #33 : nedelja, 18.09.2011 : 14:53:17 »

Poklices zavetisce za divje zivali.
Ga pustis prmir.
Ga das nekam, kjer ga tvoje zivali ne bodo dosegle.
...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #34 : nedelja, 18.09.2011 : 14:57:41 »

torej če ga hranim sama in ga ob primernem času spustim, ko si že zna iskat hrano sam sem torej v prekršku?

sem zgleda kar skoraj vsako leto v prekršku Cheesy
Logiran
Nairwen
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #35 : nedelja, 18.09.2011 : 20:32:47 »

Uff to pa sploh nisem vedela, da je tako strogo. Glede na to, da mama živi na vasi, kjer se vsak dan potepa cel kup mucov in tu pa tam tudi kakšen kuža - nekateri brez lastnikov, nekateri pa zunanji lastniški, mislim, da je malo težko prijavljati vsako žival v 24ih urah, saj v tem času sploh ne moreš vedeti ali je živalca izgubljena ali pa samo na potepu.
Glede tega mucka je bilo pa tako - najprej je začel hodit k nam, ker je mamin zunanje-notranji muc imel hrano zunaj in jo je ta mali potepuški muc kradel in ker je zgleda ugotovil, da pri nas dokaj redno najde kaj za pod zob, se je začel bolj pogosto zadrževati okrog naše hiše in ker se nam je smilil, pa še našega muca je vedno izrinil stran od njegovega krožnička, smo včasih dali malo hrane tudi malemu mucu. Glede na to, da je zelo prijazen in da se ljudi sploh ne boji (kar se prostoživeči mački pogosto bojijo), smo mislili, da je mogoče od kakšnega soseda in da samo pride malo na potep, ampak potem se je bolj kot ne zadrževal samo pri nas in nam je postalo jasno, da je potepuški. To, da je treba kogarkoli obvestiti nisem vedela (vem, da nepoznavanje zakona, ni pravno opravičljiv razlog, glede na to, da so zakoni javni), niti nisem vedela kam se naj obrnem (sicer ne bi tu spraševala) ampak sem upala, da ga bo kdo od sosedov mogoče posvojil, kar pa zaenkrat kaže, da se ni zgodilo. Tako sem se zadnjič, ko sem videla, da muca boli tačka, odločila ukrepati, da se mu ne bi zgodilo še kaj hujšega. Namigovanja, da se ga želimo znebiti zdaj, ko je z njim nekaj narobe, se mi zdijo grda, ker želimo mucu samo pomagati, nikoli pa ga nismo želeli obdržati. Torej obrnem naj se na Zonzani ali pa na Mačjo hišo?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #36 : nedelja, 18.09.2011 : 21:09:32 »

Nairwen, po zakonu se moraš obrniti na pristojno zavetišče, za konkreten nasvet glede muca pa le vprašaj še Mačjo hišo, več glav več ve Smiley
Jaz bi sicer obe stvari storila v obratnem vrstnem redu, ampak to je čisto moja osebna in popolnoma subjektivna in seveda neprimerna in napačna pripomba Tongue Srečno.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #37 : nedelja, 18.09.2011 : 21:11:19 »

Moksa Afro Afro
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #38 : nedelja, 18.09.2011 : 21:30:11 »

v določenih primerih je oddajo smiselno dokumentirati.
živalco bi bilo fajn pofotkati po dolgem in počez, jo morda celo izročiti tudi proti kakemu podpisu in spremljati kaj se z njo dogaja.
za vsak primer - če bi slučajno izginila neznano kam.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #39 : nedelja, 18.09.2011 : 21:34:12 »

Pa saj je povsem v skladu s pravili in zakonom, da jo zavetišča pospremijojo v druge dežele po 30 dneh, a ne? in nekatera to zakonsko možnost dokaj striktno izpolnjujejo, druga ne. Ali se motim?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #40 : nedelja, 18.09.2011 : 21:38:23 »

Ne, ne motiš se. Ni pa nujno vedno vse, kar je v skladu z zakoni, tudi etično ali pravično ali še celo kaj drugega.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #41 : nedelja, 18.09.2011 : 21:44:34 »

Ja, pa 30 dni je ravno idealni čas za to, da se mucku najde ustrezen dom, lahko to sami spremljamo vsak dan prav tule.  Lips Sealed Lips Sealed
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #42 : nedelja, 18.09.2011 : 21:49:22 »

Sta dve možnosti, kjer bo za vso etiko in pravičnost tega sveta do zadnje pike poskrbljeno:
- mačka obdržijo pri Nairwen,
- mačka posvoji katera od vas treh.

Smiley
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #43 : nedelja, 18.09.2011 : 21:52:46 »

Hehe, nista samo ti dve možnosti, Jana Smiley Menim, da je Nairwen na teh borih par straneh te teme prejela ravno pravšnje število napotkov in to od različnih ljudi, da se bo lahko lažje odločila Wink
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #44 : nedelja, 18.09.2011 : 22:11:23 »

Pa saj je povsem v skladu s pravili in zakonom, da jo zavetišča pospremijojo v druge dežele po 30 dneh, a ne? in nekatera to zakonsko možnost dokaj striktno izpolnjujejo, druga ne. Ali se motim?

v nekaterih primerih ni v tem problem (če za obravnavo konkretnega primera pustimo ob strani, da bi moral biti ta rok precej daljši).

zanimiva je letošnja štorija nekega x zavetišča, ko je gospa naredila vse v skladu s predpisi - prijava pristojnim itd.
neko zavetišče je prišlo po muco - rekli so, da jo bodo veterinarsko oskrbeli, sterilizirali in vrnili nazaj v tisto okolje.
ker mačke ni bilo nazaj, je gospa začela vrtati. pripeljali so neko drugo muco. potem je šla pogledat v zavetišče in tiste muce ni bilo. za pogledat so ji dali vse fotke sprejetih mačk, vendar tiste muce ni bilo med njimi.
zadevo je prijavila na vurs in vsa besna pa štorijo objavila na netu. nakar se je pojavil nekdo z nickom naziva zavetišča, ji povedal, da jo bodo tožili zaradi klevetanja in trdil, da so oni v okolje vrnili pravo mačko.
epiloga na netu ni, verjetno pa je bila njena prijava totalna brca v temo, ker gospa nima nobene dokumentacije, s katero bi lahko dokazala, da je muca izginila.
in tej muci čisto nič ne pomaga, če so vsa zavetišča dolžna spoštovati predpise.
vse skupaj se je dogajalo v okviru 30 dni.

čisto na splošno rečeno - predpisi gor, dol - če mačka/psa prevzame horjul, mi še na misel ne pride neka fotodokumentacija, podpisi in taka jajca. pri marsikaterem drugem slovenskem zavetišču pa.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Potepuški muc
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines