mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 22:24:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: cepiva proti kužnim boleznim
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: cepiva proti kužnim boleznim  (Prebrano 4176 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« : nedelja, 18.09.2011 : 21:07:56 »

čez en mesec je moja Tarči na vrsti za cepljenje proti kužnim boleznim, mesec kasneje pa še Gusar.

poleti je bila dežurna gostujoča veterinarka, ki si je ogledala zdravstveni karton in mimogrede navrgla, da naj Gusarčka cepimo z boljšim cepivom kot lani.  Huh
ko sem začela vrtati, je bejba utihnila  Lips Sealed, kar pripisujem stanovski solidarnosti ter še enkrat ponovila, naj si zrihtamo boljše cepivo. wtf?   Undecided

Gusar je bil lani cepljen s cepivom Pure Vax Rcp. Tarči pa je bila v horjulu cepljena s Felocell Cvr, vendar je po zadnjem cepljenju zbolela  Sad.

guglam, vendar informacij o dobrih in manj dobrih cepivih ne najdem.
a ima kdo kaj pojma o tem?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1 : nedelja, 18.09.2011 : 21:22:35 »

Hm, jaz sem iskala striktno pure vax, ker naj bi po prvem cepljenju z nečim drugim še v ZH Šnapi tako zbolela, da se je komaj obdržala. Po drugem s pure vax je bilo vse ok, mi je pa na izrecno zahtevo veterinar prav tko na hitro vrgel, da imajo tudi še kaj boljšega. Kaj, ne vem.
Sicer pa jaz nikakor ne mislim pretiravati s cepljenji, ker gre za notranja mačka in sta že bila trikrat cepljena, vsi veti doslej so mi svetovali ponovitev šele na tri leta. In po pure vax je bilo pri obeh vse ok, kaj je pa boljše pri drugih - večja zaščita ali manj stranskih učinkov, mi pa ni jasno.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #2 : nedelja, 18.09.2011 : 21:29:08 »

Moj je bil lani cepljen s Felocellom, nobene reakcije, vse ok. Naslednjič ga bom cepila čez dve leti, zanima pa tudi mene, kateri so plusi in minusi enega ali drugega cepiva, če sploh.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 18.09.2011 : 22:33:35 »

jaz sem imela pred desetletji izključno notranjega mucka, ki je fasal kugo in je šlo za las - bruhanje, driska, totalna dehidracija, teden dni raznih injekcij, infuzij - veliko sranje v glavnem.
na kakšen način jo je dobil mi še danes ni jasno, ker noben od domačih ni bil pred tem v stiku z nobeno mačko, teorija veta pa je bila, da smo mu jo prinesli na čevljih  Huh Shocked

zaradi tega pri teh dveh ne želim tvegati in se bomo letos cepili proti kužnim boleznim.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: cepiva proti kužnim boleznim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines