mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:29:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Nepredvidljiv pes
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nepredvidljiv pes  (Prebrano 26060 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #45 : četrtek, 25.05.2006 : 21:15:19 »

pzorko
jaz imam briarda, ki je beauceronu najblizji sorodnik. Karakterno mislim, da sta si zelo podobna, saj so jih veliko casa tudi parili med seboj in jih dojemali kot eno pasmo.
Pri teh psih je stvar taka. To so cuvaji, branilci svojega krdela. Zelo so nezaupljivi do tujcev in zaradi tega vsak dober vzreditelj povdarja takojsnje solanje v mali soli, da se navadijo na druge pse in cim vec stikov z ljudmi. Do dveh let naj bi se intenzivno delalo na tem, predvsem pa nobenih slabih izkusenj. Jaz se spomnim, da sem ustavljala ljudi na cesti in jim tisala brikete v roke, da so mu jih dajali in ga bozali. Hodila sem v bare z njim, med guzvo in kraval. Se sedaj je nezaupljiv in se ne pusti tujcem bozat, oziroma se umakne ce mu izrecno jaz ne nakazem, da naj gre k njim. Drugace pa je na sreco do ljudi flegmatski, otroke pa ima rad. Posebej smo ga navajali na vse nenormalne (zanj) zadeve, kot so ljudje z brado, s klobuki, dezniki... 
Vse kar ti lahko predlagam je tako kot pravijo drugi - resocializacija. Pocasi in s potrpljenjem. Naj se kdo v druzini cudno nasemi, zamaskira in drugi clan druzine naj izkazuje neizmerno prijateljski odnos do tega cloveka...pes naj gleda. Naj ima cim vec takih trenutkov, da bo videl da druzina ni ogrozena in da so taksne stvari cisto normalne. Pri mojem vidim kako odreagira na mojo reakcijo. Ce zeli tujec, da pride Ozzy do njega, mu zacnem z veselim glasom prigovarjat in ga spodbujat in takoj zacne mahat z repom in gre cloveka povohat. Opazi, da sem sproscena, da nisem ogrozena in sprejme tujca.
Logiran
flosarka
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #46 : petek, 26.05.2006 : 23:50:36 »

Ni za kaj.
Vidiš sedaj sem jaz popolnoma siguren da se je s tvojo Koro dogajalo sigurno prav nekaj od tega kar sem ti napisal.Poglej še en primer krutosti ljudi (če tem pošastim sploh lahko rečeš ljudje)katerega ti bom sedaj kolikor se da na kratko opisal.Ni zelo dolgo odkar se je v našem kraju to je sicer v Ljutomeru našel ali skoraj rečeno bil za ograjo na javnem mestu zelo na kratko privezan Nemški Bokser tako da bi se lahko skoraj obesil na ograji.Jaz nisem bil zraven,ko je eden od mojih kolegov ter moj brat to videl in obvestil policijo kateri so pozneje res prišli in obvestili veterinarski zavod kateri je psa odpeljal na veterinarijo.Dali so oglas za najdenega psa,če ga gdo pogreša in nihče se ni javil.Ko smo se pozanimali ali je  kaj  novega z psom so nam rekli,da še bodo par dni počakali in če se ne bo javil lastnik ga bodo usmrtili.Mojemu bratu kateri je bil takrat tudi zraven,ko sta s kolegom videla privezanega psa je tik pred tem umrl ali(poginil)pes.Bil je že koliko tolikor star a je bil zelo predebel in je imel zdravstvene težave tako da mu niso mogli več pomagati.Do sedaj je imel vedno Rotwajlerje kakor tudi jaz in sedaj ,ko mu je poginil že tretji pes se je odločil,da ne bo več imel psa,ker te to normalno če si navezan na njega zelo prizadene.To vem iz lastnih izkušenj
ker mi je pred to psičko katero imam sedaj poginila prejšnja katera je skočila skozi zaprto balkonsko okno,ko je nekdo hodil zunaj po dvorišču ter si prerezala žilo na nogi in si kljub
uspešni operaciji ni več opomogla od nerkoz katerih je v enem tednu dobila preveč.
Vsa družina smo zelo navezani na domače živali posebaj pa na psičko in jaz lično sem bil siguren,da me bo pobralo,ko se je to zgodilo saj še do sedaj docela nisem in vem da nikoli ne bom prebolel njene izgube.Ko pa sem videl kako trpi cela družina najbolj pa otroka in žena natazadnje pa še jaz sam,in ko je bil dom brez psičke nekako totalnoma prazen in se mi je zdel kar brezvezen sem se odločil,da bom kupil drugo ravno tako psičko to je ta katero imamo sedaj in ima tudi isto ime kot je imela prva.Iskal sem jo mesec in pol in ravno takrat nikjer nobene psičke Rotwajlerke (bili so samo samci )ne v časopisih ne v zavetiščih popolnoma nikjer.Prevozil sem vso našo in širšo okolico in ko sem že skoraj obupal sem po nekih zvezah našel psičko nekje na Gorenjskem ter se še ponoči odpravil po njo.Seveda me je njen lastnik sprva malce čudno gledal,ker sem ga skoraj vrgel iz postelje sredi noči in ko sem mu razložil situacijo sva se tudi dogovorila za sorazmerno ceno in psička je bila moja.Verjetno ti ni potrebno razlagati kako je bilo ko sem se po celonočni vožnji
zjutraj prikazal doma,ko sta otroka vstala ter se pripravljala v šolo katerima poprej nisem povedal,da grem po psičko,da ne bi bila spet razočarana kot par krat poprej,ko smo že mislili,da smo jo našli pa od tega ni bilo nič.Vedela je le žena in je bedela vso noč dokler nisem prinesel psičke domov.Seveda je sedaj glavni družinski član in porednež.A vrniva se nazaj k Nemškemu Bokserju.Kot sem omenil je brat sklenil,da več ne bo imel psa a ko je slišal,da bodo odstranili Gašperja tako mu je sedaj ime je kar odšel na veterinarijo in kar iz boksa odpeljal psa domov čeprav se še ni dokončno iztekla čakalna doba.Na veterinariji so sprva nekaj komplicirali češ,da se to ne dela tako,da je treba čakat,če se še slučajno javi lastnik itd. vendar je sedaj vse urejeno.
Tukaj pa se sedaj nadaljuje glavno bistvo katerega sem ti nameraval povedati.
Pes je pred tem bil "zverinsko mučen".Neka pošast ali jih je verjetno bilo kar več so mu po smrčku ušesih spolovilu itd. ugaševali cigarete,ožgane je imel najmanj pol glave in od cigaret
ožgana ušesa odrgnine ter podpludbe od pretepanja po celem telesu na smrt sestradan tako,da še veterinarji sprva niso bili sigurni ali se bo sploh izvlekel.Sedaj so se mu rane zarasle brazgotine mu bodo večinoma ostale celo življenje ima pa tudi veliko veliko prav takšnih znakov kot jih omenjaš ti za tvojo Koro.Čeprav si je duševno in fizično sedaj že veliko opomogel pa še se vedno na hipe vede nenormalno.Na primer enkrat prične na koga lajati drugo krat pa se naenkrat za kakšno nepomembno malenkost tako ustraši,da brezglavo kam oddrvi in ga brat komaj po kakšnem pol kilometru daleč najde ko se ustavi.In še in še bi ti lahko naštel takih primerov vendar je že sedaj napisana verjetno prevelika stran.Hočem ti reči le to,da boš ti s Koro scašoma stoprocentno rešila te težave za katere si pisala in se jaz na tvojem mestu sploh dosti ne bi sekiral za njih a verjemi mi,da je potrebno res veliko časa in truda,da psička pozabi,če se ji je kdaj slučajno pripetil vsaj delček tega kar sem ti napisal o primeru psa katerega ima sedaj moj brat in kateri si na žalost verjetno nikoli več ne bo docela opomogel,ker je preživel toliko grozote od katere bi si še človek teško opomogel.Tukaj je potrebna neizmerna ljubezen in potrpljenje do psa inverjemi mi počasi tudi čas prinese svoje.
Garantiram pa ti,da bo čas enkrat prinesel svoje tudi za ubogega Gašperja in se bo enkrat nekdo nekje izdal kaj je delal z njim.Takrat mu verjemi mi ne bi rad bil v njegovi koži saj sem že obračunal čeprav se verjetno ne sliši najbolj lepo že s par takimi kateri so grdo ravnali z živalmi in sem sicer bil glede tega že par krat pri sodniku za prekrške pa se je vedno vse dobro isteklo.Ne razumem tega zakaj ima nekdo doma žival,če je ne mara in potem z njo grdo ravna ter jo trpinči.Taka nesnaga enostavno za mene ni človek.
Toliko o tem saj sem se kar na veliko razpisal ti pa si kar vzami čas in potrpljenje in videla boš,da se ti bo obrestovalo saj poznam ljudi kateri so imeli zares veliko veliko večje tažave s psom kot ti pa so jih nazadnje uspeli rešiti vendar vedi,da normalno to ne gre kar čez noč.
S psičko Koro vama želim veliko razvedrila ter vse najboljše v nadaljnem,čez kakšen čas ko
pa bodo Koro minile te njene muhe pa nam napiši kako sta to reševale tako,da bodo še potem vedeli vsi tisti katerim se pasji prijatelji vedejo isto kot tvoja Kora.
Lep pozdrav
Logiran
flosarka
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #47 : sobota, 27.05.2006 : 00:13:06 »

PS
Pozabil sem še ti napisati glede renčanja.Po mojem te naj to sploh ne skrbi in se ne sekiraj.
To počne tudi moja psica in verjetno je malo takih katere to ne počnejo.Ona seveda renči vendar te ne bo ugriznila bodi pa seveda raje še sedaj od začetka malo previdna glede tega dokler se psica do cela ne privadi na vaju.Moja psica namreč tudi če jo dvigujem ali premikam,če spi renči tako močno in kaže zobe kot,da bi jo popadel sam vrag in sem se sprva tudi sam ustrašil pozneje pa sem videl da to sploh ni nevarno ter je to kot bi bila neka vrsta igre ali nekaj tagega.Tako je pri moji psici vendar od začetka bodita vseeno previdna dokler ne bosta povsem prepričana da psica le renči kar tako in ne misli ugrizniti.
Vedi da žival tako kot človek nima rad če ga med spanjem nekdo nadleguje in moraš sicer tudi vedeti da spečega psa ni dobro nadlegovati ne glede če bi te ugriznil ali ne kajti z takim početjem bi baje pes lahko postal živčen.Ne vem če to drži verjatno pa ja bolj kot ne.
Tako je bolje če psa pokličeš po imenu in mu nato daš ukaz na primer pridi sem ali pojdi dol in tako dalje kot pa da ga dviguješ.
Še enkrat lep pozdrav.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #48 : ponedeljek, 16.10.2006 : 13:33:58 »

Jaz bom povedal svoje mnenje,vendar ga ni potrebno upostevati,ne rabite me pa sesuti zaradi tega. Smiley
Eden izmed najvecjih zadrzkov pri psu je ravno ta da pes prestopi mejo iz pasjega ugriza v ugriz cloveka.Z mojega vidika je psu to najtezje storiti.Ko pa pes enkrat prestopi to mejo,se je pa treba tega zavedati,ter ni vec tiste bariere,ki jo je pes imel,ampak so samo se posledice gospodarja,torej kaznovanje.Pes cez kazen gre pa velikokrat v zivljenju.Problem je ta,da ce pes ugrizne cloveka,so drasticne posledice,ce pa psa, pa niso.Drasticne mislim predvsem na pogled javnosti,obvezen nagobcnik in tako naprej(eventualno usmrtitev).Ce pa psa ugrizne,ga pa kaznujes in stvar resena.
No ce ti bi se enkrat cloveka ugriznil,ga bos se enkrat kaznoval.In ti ga se enkrat,ga bos se enkrat kaznoval?Mislim si da ne gre tako v nedogled.So psi,ki so bolj ostri,ter se morajo lastniki zavedati tega.Ce pes ni treniran za cuvanje posesti in potrebujes zgolj druzabnika in prijatelja,moras vsako agresijo do ljudi zatirati,na vsakem koraku.Tudi rencanje.Pa dejansko se je treba zavedat,da imas psa,ki cuva in tako tudi delati z njem.
   Moje skromno mnenje,ki ga ni treba upostevati. Smiley
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #49 : ponedeljek, 16.10.2006 : 13:45:41 »

Se to sem pozabil napisati.Predvidevam da ko ti pes ugrizne cloveka,lastnik oz. vodnik izgubi zaupanje v lastnega psa,ter zacne tretirati psa drugace.Tudi energija vodnika se verjetno spremeni,tako da je spekter problema potem bolj sirok,ter ni skoncentriran samo na psu,vendar na odnosu psa in vodnika.
lp
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #50 : ponedeljek, 16.10.2006 : 20:58:07 »

Sam svoj mojster,
zelo mi je žal, vendar je tvoja slovenščina taka, da ne razumem popolnima, kaj si sploh hotel povedati. Dokler je ne popraviš, jaz ne bom dajala mnenja, ker ne vem na kaj. Pa nič osebnega. Tudi približno ni moj namen, da bi te sesuvala. Morda se s tvojim mnenjem celo strinjam, ko ga bom razumela. LP
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #51 : ponedeljek, 16.10.2006 : 21:46:36 »

Predvidevam,da te moti uporaba angleške tipkovnice,namesto slovenske.Če ti kaj ni razumljivo iz tega,kar sem napisal,ti rade volje razložim,če pa je problem samo v angleški tipkovnici boš pa ostala brez razlage.Napiši točno,kaj ti ni jasno,da ti lahko razložim.
lp
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #52 : ponedeljek, 16.10.2006 : 22:38:08 »

Mislim, da ni problem v tipkovnici. Lepo napiši še enkrat 2. odstavek. Pojma nimam kaj hočeš povedati. Pa tudi pravilna uporaba ločil bi pomagala. Pa velike črke na začetku stavka. LP
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #53 : torek, 17.10.2006 : 00:03:15 »

Ce bi pes ugriznil cloveka ga ne mores venomer kaznovati,saj so posledice prevec drasticne,ce pride do ugriza cloveka,torej ce pes ugrizne cloveka.Ne gre v nedogled zato,ker enostavno do ugriza cloveka ne sme prihajati.
Ali si na ta odstavek mislila?
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #54 : torek, 17.10.2006 : 00:20:03 »

Razumela sem, da do ugriza človeka ne sme priti in tu ti dam prav.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #55 : torek, 17.10.2006 : 00:21:51 »

A si na to ciljala,ko si rekla da sem nekaj slabo napisal?Ker, ko sem bral kaj sem napisal,se mi je to zdelo napisano v nerazumljivscini Smiley
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #56 : torek, 17.10.2006 : 08:46:55 »

 Grin  Grin  Grin Ha, ha res nerazumljivščina. Verjetno ti misli prehitevajo besede oz. prste. LP  Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Nepredvidljiv pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines