mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 11:17:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mix ovčar
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mix ovčar  (Prebrano 12945 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #15 : sobota, 22.10.2011 : 17:03:50 »

Se pravi, da ga posvojitelj sploh ni nikoli pepisal nase. A ga je vsaj redno cepil? Ni potem veterinar tisti, ki opozori da pes še ni prepisan nate? Mogoče glupa vprašanja, ampak res ne vem in me zanima  sram
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #16 : sobota, 22.10.2011 : 18:56:01 »

Do sedaj ga ni nihče prijavil nikamor, niti cepil.
Logiran

Račka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 23.10.2011 : 11:07:22 »

Ker Sleepy iz njej neznanega razloga na ta forum ne more pisati, v pojasnitev tele situacije objavljam njen odgovor:

Ada je v imenu ZH že pred dnevi obalno zavetišče zaprosila za podatke o lastniku posvojenega psa in jih tudi dobila. Zavetišču Horjul je lastnik psa znan, prav tako pa gospodu inšpektorju (predvidevam, da mu je ZH posredovalo podatke), ki je lastniku v izogib kazni naložil odpravo nepravilnosti do ponedeljka, dokazati pa jih mora z veljavnim potnim listom psa. Pes je bil pogrešan že en mesec, lastniki so ga iskali, najden pa naj bi bil v cca 45. km oddaljeni Pivki 5.10 kot piše na začetku tele teme. Lastniki se psu ne nameravajo odreči, po dogovoru z zavetiščem pa bodo zaradi težav doma po psa prišli jutri, torej v ponedeljek.

LP Sleepy
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #18 : nedelja, 23.10.2011 : 11:55:59 »

Zavetišču Horjul je lastnik psa znan od 19.10.2011, predvidevanje je napačno. Pes je označen, vendar do 19.10.2011 ne vpisan v CRP. Po dogovoru z zavetiščem, bi morali po psa priti v petek.

P.S. Pes je v zavetišču več kot 8 dni.
Logiran

Račka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 23.10.2011 : 16:22:33 »

Sleepy: Lastnik psa je zavetišču Horjul torej znan 4 dni ne glede na dolžino bivanja v zavetišču. Obalnega zavetišča razen Ade nihče drug ni zaprosil za informacije o lastniku, kot tudi ne obvestil o čem drugem. Obveznosti je lastniku naložil inšpektor in mu dal čas do ponedeljka. Zaradi bolezni otroka gospod v petek ni mogel prevzeti psa in urediti obveznosti.
Pes ima torej znanega lastnika 4. dan. Kdo pa je vpisan v registru kot lastnik psa? Je bilo obalno zavetišče kot zadnji ZH znani lastnik obveščeno o tem, da lastnik ni prišel po psa, če so vam že bili posredovani podatki?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #20 : nedelja, 23.10.2011 : 16:28:41 »

Noben otrok ne more biti tako zelo bolan, da starš ne bi mogel poklicati v zavetišče in se zmeniti, kdaj bo prišel po psa.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #21 : nedelja, 23.10.2011 : 16:51:56 »

Očitno je znal obvestiti, samo ne tistega, s katerim je bil dogovorjen za prevzem psa. Inšpekcija mu je naložila, da mora po psa (takoj) in do ponedeljka urediti vpis lastništva v register ter cepljenje. Kasneje je bilo to popravljeno, ker iz zavetišča niti lastniška žival ne sme necepljena. Sicer pa 30. člen veljavnega Zakona o zaščiti živali pravi takole:

30. člen

Skrbnik najdene hišne živali ima pravico zahtevati vrnitev živali. Če tega ne stori v roku 8 dni od dneva, ko je bila nameščena v zavetišče, lahko imetnik zavetišča žival odda tudi drugemu zainteresiranemu skrbniku, ki se zaveže, da bo za žival ustrezno skrbel.

To torej pravi zakon, jaz pa, da sem dosegljiva za zaposlene v obalnem zavetišču oz. veterinarsko inšpekcijo, v kolikor še komu kaj ni jasno.

Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #22 : nedelja, 23.10.2011 : 17:01:04 »

Še to: če ne veš, kdo je lastnik označenega psa, zaprosiš za pomoč VURS, le-ti pa dobavitelje čipov. Dobavitelji čipov so torej o tem, komu so čip prodali, obvestili VURS in ne zavetišče. VURS je vprašal tistega, ki je čip kupil, komu ga je vstavil; kdo je komu potem sporočil lastnika, mi ni znano. Zavetišču so ga nazadnje (19.10.) sporočili dvoji: najprej VURS, na Adino (v približno enakem času postavljeno) vprašanje o lastništvu pa še obalno zavetišče.
Logiran

alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #23 : nedelja, 23.10.2011 : 17:02:05 »

A daj daj, tudi če je bil otrok res bolan bi lahko dvignil telefon, poklical v zavetišče in pojasnil situacijo ter se zmenili za drug dan kdaj bi prišel ponj.

A obalno zavetišče pa nič ne preverja komu oddajo psa oz. ali se posvojitelj drži pogodbe oz. tistega kar se zmenijo?? Pa super, da je lahko posvojen pes toliko časa necepljen, noben pa nič.. fajn res..
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #24 : nedelja, 23.10.2011 : 21:02:17 »

Pa super, da je lahko posvojen pes toliko časa necepljen, noben pa nič.. fajn res..
Zadnje cepljenje proti steklini moje psice ali ni bilo zavedeno v CRP, ali pa je dostop/branje/karkoli posameznih ambulant do CRPja pomanjkljiv ali pa so nekateri, ki imajo dostop do CRPja, nepismeni. Nekaj krepkih tednov po cepljenju sem namreč prejela dvoje pisnih opozoril njene običajne ambulante, da sem v tem pa tem prekršku zaradi necepljenja, tako da sem na koncu dokazovala cepljenje z vnosom v potnem listu in z računom. Pri pokojni psici mojih staršev se je to zgodilo dvakrat. Tako, da se jaz ne bi ravno prenaglila s tem, da je pes "toliko časa necepljen", čeprav dopuščam seveda tudi to možnost.
In dvomim, da ima katerokoli zavetišče toliko časa na razpolago, da preverja cepljenja oddanih psov.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #25 : nedelja, 23.10.2011 : 21:10:02 »

Če bi bil pes cepljen bi moral biti v CRP tudi spremenjen lastnik. Glede na to, da je bil pes posvojen leta 2009 dvomim, da bi se dvakrat "pozabilo" vpisati cepljenje in novega lastnika.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #26 : nedelja, 23.10.2011 : 21:17:48 »

Če bi bil pes cepljen bi moral biti v CRP tudi spremenjen lastnik.
V teoriji ja. Praksa je nekaj drugega in o praksi in zanesljivosti vpisov v CRP je bilo marsikaj napisano tudi na teh straneh. Zdaj pa so naenkrat vsi vnosi v CRP 100% ziher Shocked ? Magari Roll Eyes
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #27 : nedelja, 23.10.2011 : 21:18:40 »

Ne, niso vsi ziher.. ampak da manjkata pa dva zaporedna vnosa pri istem psu je pa malo čudno.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #28 : nedelja, 23.10.2011 : 21:20:47 »

Pes ni bil nikoli cepljen proti steklini in do sedaj ni bil vpisan v register, da ne bo šlo z ugibanji predaleč.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #29 : nedelja, 23.10.2011 : 21:22:09 »

Amen Afro
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mix ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines