mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:54:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: navajanje na samoto
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: navajanje na samoto  (Prebrano 13498 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bella92
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 04.05.2017 : 15:48:42 »

S fantom sva kupila psičko Jack Russell Terierko. Ko smo vsi doma je zlata, pridna, tudi uboga osnovne ukaze. Ko pa odideva od doma, se spremeni v cvilejočo zverco, tako da neveva več kaj narediti. Trenirama jo na kletko, ne pomaga, tudi ko se odmaknes od kletke samo toliko, da te ne vidi, se ji v roku 1 minute zmesa. Ko neha po več kot pol urah jo zelo pohvalima, drugi dan pa je že spet ista pesem. Je pa tudi problem, ker živiva v bloku, med večinoma starimi ljudmi, v celem bloku smo 3 mlade družine in pri vseh jim gre nekaj na živce. Sva šla včeraj v trgovino, ni naju blo slabe pol urce, na vratih naju je že počakal listek "utišajte psa, moti okolico!" Kako jo naj naučima, prosim pomagajte, trenutno še ne delam, zato sem lahko z njo ampak dolgo ne bom več mogla biti in res mi zmanjkuje idej...  Undecided Huh Cry
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 04.05.2017 : 23:14:07 »

Ločitvena stiska je trdovratna stvar, ki se jo rešuje z veliko mero potrpežljivosti in vztrajnosti. Navajanje na kletko je prvi korak, moraš pa paziti, da se ji ne bo zamerila. Naj v njej večkrat najde kakšen super priboljšek ali igračko in jo bogato nagrajuj, če gre sama noter. Šele takrat, ko bo kletko sprejela kot prijazno in zabavno zatočišče, lahko začneš počasi zapirati vratca, ti pa na začetku še vedno ostajaš v bližini. Najprej čisto za kratek čas, minutko ali dve, potem pa zelo počasi podaljšuješ "zapor" in se sčasoma začneš tudi odmikati od kletke. Seveda jo vsakič, ko se umiri, pohvališ in jo nagradiš s priboljškom ali igro. To je res dolgotrajen in duhamoren postopek, a se splača vztrajati. Če ne bo šlo, bosta morala poiskati kakšno pomoč pri strokovnjakih, ki se spoznajo na pasjo psihologijo.

Morda bosta našla kakšno idejo tudi v Jackovi zgodbi na tem forumu. Tam smo kar precej debatirali o ločitveni stiski in se vsi skupaj naučili en kup novih reči:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,44802.30.html

Upam, da vam bo uspelo premagati nadlogo in da bo zverinica kmalu nehala cefrati vajine živce in motiti sosedski mir Smiley
Logiran
Bella92
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #17 : petek, 05.05.2017 : 13:55:55 »

Najlepša hvala za odgovor. Obupala ne bom. Ni vrag, da je nebi mogla navaditi. Trenutno spi v kletki, in je zelooo pridna. Upam, da nam uspe.  Wink Smiley
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: navajanje na samoto
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines