mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:14:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Lana, Pan(či) in Nežka ali NLP
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lana, Pan(či) in Nežka ali NLP  (Prebrano 60389 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #225 : torek, 21.05.2013 : 09:39:46 »

Iiiiiiiiiii, hvala Mižonny!  Cheesy
Ilegalka Lana se je šla v soboto pokazat v šolo, je rekla, da bi se rada malo igrala po pouku (šole ma poln kufer že doma)  Wink
Na drugi fotki pozdravlja bivšo sošolko (še iz mlajših časov) Fru.
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #226 : ponedeljek, 27.05.2013 : 10:04:26 »

Naša sladka, krhka nežkana mucica Nežka je včeraj pokazala svojo neukročeno, divjo naravo.  Undecided
Iz dnevne sobe sem slišala, da je na balkonu nekaj zaropotalo, in šla preverit, če sta oba (Panči in Nežka) še cela, ker sem si mislila, da sta se spet mlatila. Na balkonu nikogar. Grem preverit še v spalnico (okno iz spalnice vodi na balkon) in na postelji zagledam Nežko, ki piha in renči name, z vrabčkom (živim!)  jezen v gobcu.
In potem se je začela divja bitka za življenje ubogega vrabčka: Nežko sem zgrabila za vratno gubo in jo nesla na balkon, kjer se je začelo prepričevanje, naj spusti  vrabčka. Čisto podivjana se je otepala, renčala, pihala, praskala in vedno bolj močno stiskala ubogo žival. Preden sem se spomnila, da če ji zatisnem nosnice, bo morala zadihati z usti in spustiti vrabčka, je minilo že čisto preveč časa in ga je že čisto predolgo stiskala. Ko ga je spustila, je bil že mrtev.  Cry  Sad Nežko sem zaprla v kopalnico, da lahko v miru zavijem in skrijem ptička. Ko sem jo spet spustila, ga je vsa divja iskala po stanovanju
Panči in Lana sta čisto zmedena in rahlo prestrašena spremljala dogajanje in na koncu povohala vrabčka.
Na mojo žalost se Nežki pozna, da je bila nekoč zunanja in da je morala tudi tako poskrbeti zase in svoje mladiče (baje je imela vsaj eno leglo). To ni bil njen prvi ulov, odkar je pri nas. Ko smo še hodili na sprehode, je ulovila vsaj še dva. Pančiju vsakič ni bilo jasno, kaj se dogaja. Mislim, da nima tega v sebi, ker je bil najden in posvojen še kot mladiček.
Kakorkoli že, Nežka je še vedno naša draga mucica in čeprav si od včeraj ne zaupava več tako kot do sedaj, upam, da bova kmalu spet najboljši prijateljici.  Kiss ljubezen
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #227 : ponedeljek, 27.05.2013 : 10:25:25 »

Aha, bivši prostoživečki so čisto naspidirani na lov. Naša Xenča je tudi ena taka kot tale tvoja Nežka. Milina in nežnost, ampak pri lovu in dogajanju je pa prva zraven in čisto spremeni izgled-prav divjega dobi. In tudi najbolj izkušena je. Emica se nekaj trudi in ji tudi lovska narava ven udarja, ampak prav spretna pa ni. Xenča (najdena pri starosti nekje 7-8 mesecev) pa obvlada zadeve profesorsko. Sicer na živih/mrtvih ptičih tega še nismo videli, lahko pa sklepam po muhah in ostalih rekvizitih. Tačko je sicer hiter, ampak bi verjetno pred golobom zbežal...
Takšna jejihova narava...ampak, občutek pa ni ravno prijeten, ko moraš kaj takega počet...  objem objem
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #228 : ponedeljek, 27.05.2013 : 10:41:18 »

Naša Ditka ni bila ravno prostoživečka, če je verjeti mami natis Grin, ampak na ptiče je pa čisto  Evil Evil...
Včeraj sem jo ravno zadržala še pravi čas - na pločniku čepel en mali ptiček, Dita na fleksiju zašiba do njega, ptič se na moj šok sploh ne gane in občepi, jaz jo na srečo še dovolj hitro potegnem proč, pa se je pognala še enkrat - mali je bil čisto prestrašen, izgleda, ker je potem le odletel. Ne vem, kaj bi storila v strastni "igri" z njim, ampak ji ne zaupam čisto, pa je fuuul prijazna ljubica.  Ji pa očitno lovec zelo fajn ven tolče. Lips Sealed Če bi ptič prišel v stanovanje, bi ga tudi  Jaco fental, sem prepričana.
Sančo ga je imel nekoč celo dopoldne ujetega v stanovanju, med tacami, lizal ga je in ni izpustil, vrabec je bil na smrt prestrašen, ampak je odšel nepoškodovan nazaj na svobodo, ko sem prišla domov.  Kiss Kiss
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #229 : ponedeljek, 27.05.2013 : 10:45:43 »

Iska, tole ti nisem pa čisto nič fouš.  Sad

Pri nas je tako, da oba, nekaj mesecev prostoživeči Samo in dudarka Ščurk čisto znorita, če kakšno ptičje pero domov privlečem.  Ampak muhe in ostali mrčes lovi pa samo Ščurk in zunaj je Ščurk bistveno bolj pozorna na fauno kot Samo. Ravno zadnjič mi je enega velikega hrošča ujela. Nekako se mi zdi, da ima lov v sebi, pa čeprav je dudar, Samo pa je, kljub temu, da je bil prostoživeč, čisto preveč komot, da bi kaj lovil.  Roll Eyes
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #230 : ponedeljek, 27.05.2013 : 10:46:16 »

Cel dan ga je lizal?!?! To pa je jeklena volja.  Cool Verjetno ga je želel podeliti še s tabo.  Grin Grin Grin
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #231 : ponedeljek, 27.05.2013 : 10:50:48 »

Cel dan ga je lizal?!?! To pa je jeklena volja.  Cool Verjetno ga je želel podeliti še s tabo.  Grin Grin Grin
  Grin Grin Grin
Nekako se mi zdi, da ima lov v sebi, pa čeprav je dudar, Samo pa je, kljub temu, da je bil prostoživeč, čisto preveč komot, da bi kaj lovil.  Roll Eyes
Potem bo pa podobno kot pri tebi, Nežka je lovka, Panči pa komot
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #232 : ponedeljek, 27.05.2013 : 11:00:01 »

Sploh nočem misliti o tem, kaj bi se zgodilo, če bi kak ptič po pomoti prišel k nam  Lips Sealed
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #233 : ponedeljek, 27.05.2013 : 11:18:41 »

Sploh nočem misliti o tem, kaj bi se zgodilo, če bi kak ptič po pomoti prišel k nam  Lips Sealed
Jst vem, kaj se zgodi, če muha zaide.... tornado! Pa ne od muhinih zamahov kril...  Tongue Se mi zdi, da takrat dobijo vsi trije krila (pardon še prej kakšen Redbull.... Roll Eyes ) Če bi zašel ptič, se bi morala verjetno začasno izseliti, da poštimamo škodo.  Lips Sealed
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #234 : ponedeljek, 27.05.2013 : 11:32:08 »

Ne bodi jezna nanjo, ona je predator, to je v njej. Vidi ptička in se zbudi njen nagon, normalno, da ga ne bo zadrževala, saj je mačka! Ni sicer lepo videt, ampak jo razumem.
Niti ni bilo usmerjeno proti tebi. Da ti pa ni pustila ga vzet, je tudi normalno,  ujemi si svojega!  Evil

Nike bi te resno popraskala, če bi to njej hotela naredit. Tiger ne, ker je drugačen, Nike pa bi ti ustrojila kožo. Jaz se jo upam pomiriti, ostalim je pa STROGO PREPOVEDANO vtikati se vanjo, če ne pride sama zraven.


Nežka, saj si pridna  Kiss, si hotela še mami pokazat, da si pridna muca.
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #235 : ponedeljek, 27.05.2013 : 11:42:41 »

Mačja, nisem jezna nanjo. Razumem, da je nagon. Sem pa morala zelo grobo ravnati z njo, če sem ji hotela vzeti ptička in v bistvu je ona malo jezkana name. Jaz pa moram le hitro pozabiti na ta dogodek in se zelo trudim. Ohranjam racionalen pogled na njen ulov, zato verjamem, da bo v parih dneh že vse pozabljeno.
Vseno hvala  Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #236 : ponedeljek, 27.05.2013 : 12:15:01 »

Ne bodi jezna nanjo, ona je predator, to je v njej. Vidi ptička in se zbudi njen nagon, normalno, da ga ne bo zadrževala, saj je mačka! Ni sicer lepo videt, ampak jo razumem.
Niti ni bilo usmerjeno proti tebi. Da ti pa ni pustila ga vzet, je tudi normalno,  ujemi si svojega!  Evil


Podpišem tole. Nežka je naredila, kar je pač "morala".
In ja, včasih se človek "grdega" počuti, ker zaradi svojih interesov mora malo bolj grobo reševati določene situacije ... a saj tako ravnamo tudi s psi, ko nas ali druge ali sebe spravljajo v težave in nevarnost, oziroma, bi mucico morala "na trdo" prijeti tudi, če bi jo zalotila, da požira nekaj njenemu zdravju nevarnega, kajne.

Nežka spada med Louce, imamo tudi mi dva taka doma, sem že reševala kuščarja in miš in ptiča Lips Sealed
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #237 : ponedeljek, 27.05.2013 : 12:26:21 »

Sem pa morala zelo grobo ravnati z njo, če sem ji hotela vzeti ptička in v bistvu je ona malo jezkana name.
Če te kaj potolaži, niti slučajno nisi edina. Marsikdaj je pač nujno, kaj čmo, tako pri mačkah kot pri psih, sploh ko gre za njihovo varnost ali pač varnost koga drugega ... zdaj moram npr. vsak dan 2x prav grobo ravnati z našo podivjano mačketino, tako da sem jaz že vsa krvava in po novem še fotr, pa vseeno komaj spravim tisti antibiotik vanjo. Itak da je besna ko ris, jaz pa tud. Evil Angry
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #238 : ponedeljek, 27.05.2013 : 12:45:39 »

Mački- louci. Ja, poznano. Ko sem imela dudlarko Bamfo na povodcu, mi je lovila sršena Shocked.
Sedaj, ko so zunaj ima Jos zvonček na ovratnici. Je bil zasačen pri akciji Angry. Firbec bi lovila, pa je preveč neučakana. Nobene luske poze, ona priskaklja do "plena", kot da bi bil privezan butnglavc. Seveda ptič odleti.
So pa prejšni teden opazili enega vrabčka, ki je čepel na tleh. Očitno se je zaletel v okno. Jos je sicer že nekaj kroge delal okoli njega, pa še ni bil zanimiv. Zato sem ga nesla na teraso, da je bil varen pred mački. Celo popoldne je čepel, samo glavo je premikal. Na koncu se je pa pokakal Grin Angry in odletel. Toliko v zahvalo!
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #239 : ponedeljek, 27.05.2013 : 12:47:41 »

Iška in Nežka  objem ljubezen
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Lana, Pan(či) in Nežka ali NLP
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines