mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:03:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mika alias muca AC
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mika alias muca AC  (Prebrano 13858 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
¸mika
novinec
*
Sporočil: 33


« : nedelja, 23.10.2011 : 11:23:36 »

Po dolgem času se oglašamo.Namreč naša muca je resno zbolela,bila je 5 dni v ambulanti in je od petka zvečer spet doma.Diagnoza:hepatitis ali zlatenca.Ob odpustu je imela še vedno zelo povečane žolčevode,trebuh ni bil več trd,splošno daje boljši videz,tudi rumena ni več.Ampak bolezen verjetno še zdaleč ni minila-tako pravi veterinarka.Dajemo ji antibiotike in še nekaj zraven,a o tem raje ne bi,saj so to muke ježeve sram
Zgleda sicer že zelo dobro,a moramo počakat,kaj bo prinesu čas. V torek spet kontrola itd. Veliko pije,najraje vodo ali mleko,le hrane bolj malo zaužije. Mogoče kakšen predlo ali nasvet? LP iz Tolmina
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 23.10.2011 : 20:30:13 »

Kaj so pa rekli, kaj je razlog?
Logiran

¸mika
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #2 : nedelja, 23.10.2011 : 21:59:42 »

Ja nič niso prav rekli. Imela je trd trebuh,povečane jetrne encime(4-krat) višja vrednost od normalne,rumena sluznica,koža,razširjene zenice,bilirubin povišan,povečana jetra in žolčevodi. Tudi brezvoljna,slabega počutja,boleč trebuh in prenizka telesna temperatura.Veterinarka pravi,da se bodo možne posledice lahko pokazale šele čez čas-upamo,da ne,ker smo že tako iz sebe.Dajemo ji SYNULOX 50MG na 12 ur in GLICOPAN PET, 2x na dan po 1,5 ml.Včeraj se mi je zdela boljša,danes pa ne ravno najbolj. V glavnem bolj poležava,pije veliko vode je pa zelo malo-danes skor nič. Smo kupili tudi brikete,ki jih je priporočila veterinarka-HEPATIC,ki naj bi pomagali pri težavah z jetri. Predlagala je tudi pašteto HILL,S a/d, ki povečuje tek. Ampak je sploh ne mara in sem ji le z muko spravil majhno količino v usta. Ampak danes pa res ni skor nič pojedla in nas to zelo skrbi.Na vodo gre pa kar veliko. V torek gre na kontrolo-upam,da se nam pozdravi tale naša muca,ki jo imamo resnično zelo radi in si ne znamo predstavljat življenja brez nje Cry
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 23.10.2011 : 22:06:27 »

Pokliči me zjutraj, ok? 051304435.
Logiran

¸mika
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #4 : nedelja, 23.10.2011 : 22:15:13 »

OK hvala zaenkrat. Lahko noč. Bo poklicala Romana-žena,ker grem na vožnjo v Trst ampak se vrnem dopoldne.lp
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 24.10.2011 : 20:36:10 »

Je doma ali je ostala hospitalizirana? Sem bila zmenjena z njeno veterinarko, da se slisiva, pa mi telefon ne dela do jutri popoldan...upam, da ste bolje vsi skupaj  Kiss.
Logiran

¸mika
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #6 : ponedeljek, 24.10.2011 : 22:30:20 »

Ja pod večer smo jo pripeljali domov. Veterinarka ji je dala še zdravila, jo nahranila-z mojo pomočjo je bilo lažje,infuzijo je danes dobila 2 dcl,potem jo je zgrabil živec(Miko) in si je pregrizla cevko za infuzijo in tudi spulila kateter,čeprav je bil trdno pritrjen. Kadar jo prime "ta sveta", je resnično hudo.Uboga veterinarka je vsa popraskana in še alergična na tovrstne poškodbe. Je pa res čudno-zjutraj so ji brez večjih težav vstavili kateter in vse kar je sledilo je šlo brez sitnosti.Čez par ur pa jo jo prijelo-ne vem kaj in je bilo sodelovanje popolnoma nemogoče. Zato je prosila,da prideva dol in ji pomagava. Da jo je popikala,sem ji pomagal držati Miko. Hotela ji je vzeti kri,vendar je bil kateter izpuljen,tako,da ni šlo. Odločila se je,da ji vzame kri direkt iz žile, a ker žile ni bilo ne videti ne čutiti,je vzela v roke brivnik,da bi ji pobrila dlake na tački.Tedaj pa:kljub temu, da sem jo močno in dokaj previdno držal, je dobila nadnaravno moč, me vgriznila v prst z vso močjo, krempala in opletala na vse strani in je bilo edino jo spustit. Odneslo jo je pod mizo in tam jo je spet "metalo" par sekund. Ko se je končno malo umirila,sva hotela ponovit odvzem krvi. Držal sem jo z rokavicami in me je čim je zaslišala brivnik ugriznila v prst na drugi roki-skozi debelo gumi rokavico. Veterinarka je sklenila,da bo probala vzet kri jutri okrog poldneva-takrat ji bo verjetno lahko pomagal kak sodelavec. Upam,da bo jutri več uspeha in na negativni test Smiley.
Sicer je naša muca videti bolje,hranimo jo po injekciji-z pašteto. Ravno tako z Portalak-om.Ni več rumena,na vodo gre pogosto i pije veliko. Naj bo dovolj za nocoj pa še jutri kaj več-upamo,da bo šlo na bolje. Držimo pesti in tačke  Smiley
Logiran
¸mika
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #7 : ponedeljek, 24.10.2011 : 22:33:36 »

Ah spet sem pozabu-najlepša hvala za Vašo skrb in pomoč- se oddolžimo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 24.10.2011 : 22:38:37 »

Od jutri popoldan dalje smo spet na vezi lahko, sicer pa pozdrav Maji; upam, da je ne bo prevec zdelala Mika; do konca zdravljenja je se dolga  sram. V bistvu je dober znak takle upor in tudi sicer so tole super novice  Kiss!
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #9 : torek, 25.10.2011 : 09:41:57 »

Kako ste? Upam, da ste dobili kri in je test ok... pa da je Mika bolje.
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #10 : torek, 25.10.2011 : 09:53:00 »

¸Mikini, če poleg veterinarja nad vami bdi še Smetka, bo vse ok, boste videli Kiss.
Jaz ne bom pozabila, kako mi je pomagala, ko je naša skoraj 10 letnica hotela zaradi enega virusa s tega sveta odit - bi se izstradala in dehidrirala, če bi ji to pustila. Potem sem se pa (po Smetkinih navodilih) veselila, ko me je praskala, ker sem ji basala s šprico AD konzerve pa rumenjak s kozjim mlekcom v gobček. Najbolj je pomagalo zavit v največjo brisačo, kar sem jo našla pri hiši, da je bila dobesedno mumija z glavo ven. Potem sem jo na roko naslonila kot dojenčka in smo papali. Infuzije so šle tudi samo tako vanjo, da smo jo čisto na tesno 'mumificirali'. Danes je pa spet dobra stara sitna hruška debeluška, ki leži tukaj zraven na pisalni mizi in mi prste grize, da se moram prav branit njene posebne nežnosti.
Mika, drži se, pridno jej in pij, tigra pa rajši nehaj špilat Wink!
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #11 : torek, 25.10.2011 : 13:08:54 »

¸mika, poskusite naslednjič tole tehniko: KLIK
Morda ne bo uspelo takoj, mislim da je bolje čim bliže lopaticam. Primer, kjer je uspelo po večratnem poskušanju- glej na 1:40 KLIK2

Sama še nisem poskušala, ker moram najprej nabaviti sponko  Roll Eyes
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #12 : torek, 25.10.2011 : 13:35:42 »

Primer, kjer je uspelo po večratnem poskušanju- glej na 1:40 KLIK2

deaktiviranje mačka  ful dobr  Cheesy Grin
me vseeno zanima, kako bi Smetka s kljukico deaktivirala mini, kot sta Caca in Parks  Wink
Logiran
¸mika
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #13 : torek, 25.10.2011 : 17:47:14 »

Kako ste? Upam, da ste dobili kri in je test ok... pa da je Mika bolje.
Šele zdej pršu domov da napišem-sicer sm dobu v italio mesič okrog poldneva,da je kri v redu in je test negativen. Hvala Bogu. Danes je po pripovedovanju žene bila Mika pravo nasprotje od včeraj-držala je tačko kar sama in je Maja brez težav 2x pičila,da je vzela kri. Le kdo bi verjel,a ne? Samo pri dajanju antibiotikov pod kožo je Mika malce godla-ampak nič v primerjavi z včerajšnjimi dogodki. Še ena vesela novica-muca je danes sama začela jesti dietne brikete. Same dobre novice-vsaj zaenkrat. Sicer pa vsem Vam hvala za podporo in bodrenje naše muce in nas samih. Sledi javljanje. lp
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #14 : torek, 25.10.2011 : 17:52:29 »

Veliko nas je, ki tole beremo in držimo pesti. Bravo, Mika, pogumna frajla  Afro
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mika alias muca AC
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines