mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:03:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bi prižgali letos svečo manj?
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bi prižgali letos svečo manj?  (Prebrano 19506 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : ponedeljek, 24.10.2011 : 22:42:37 »

Včeraj mi je Aponi napisala tole:

Dober večer!

V okviru Ministrstva za okolje poteka akcija Bi prižgali letos svečo manj?

V podporo akciji je MOP pripravil tudi spletno stran, kjer lahko posameznik prižge virtualno svečo oz. posveti misel pokojnim.

Kaj če bi to akcijo podprli tudi na mojpes.net-u in hkrati naredili nekaj dobrega ne samo za okolje, ampak tudi za živali? Namesto vsake prižgane sveče bi lahko člani 1,5 € (pri znanemu sosedu so sveče od 1,49 € naprej) donirali za pomoč Zavetišču Horjul in/ali Žvercam ipd., hkrati bi morda odprli temo, kjer bi vsak član lahko napisal, koliko svečam se je odpovedal in koliko je zato namenil v korist živalim, imel pa bi tudi možnost napisati svojo misel pokojnim.

To je samo predlog, vi pa odločite, ali je primeren ali ne, Jaz že nekaj let ne prižigam več sveč, namesto tega iz vsakega izleta oz. dopusta, kjer se spomnim na ljudi, ki so mi veliko pomenili, prinesem kamenček in ga pustim na grobu, letos pa bom prihranjeni znesek štirih svečk donirala v mucka v Gali za ZH.

Pa en lep pozdrav iz Ljubljane,
Aponi


Hvala, Aponi, za izvrsten predlog. Vsekakor ga uvrščam tukaj, med stalne aktivnosti, še posebej pa je aktualna tema v teh dneh, ko bo res prižganih mnogo preveč sveč. Tudi sama se namesto s svečami spominjam preminulih dragih na druge načine in morda bo prav tale poziv spodbudil še koga, da bo s kakšno manj prižgano svečo po svojih močeh pomagal pri širjenju sporočila MOP:

"Predniki vam ne bodo zamerili, potomci vam bodo hvaležni."
http://www.svecamanj.si/

Če se bo kdo odločil za donacijo sredstev, ki bi jih sicer porabili za nakup sveč, sta tukaj transakcijska računa:

ZAVETIŠČE HORJUL,
zavod za oskrbo, nego, zaščito in vzgojo hišnih in izgubljenih živali
Smrečje 55
1354 Horjul
TRR 03160-1000931624 (SKB)
namen nakazila obvezno navedite: donacija - svečka


ŽVERCA
Pod Plevno 65
4220 Škofja Loka
TRR SI56 0433 1000 1828 371 (NKBM)
namen nakazila: zavetišče - svečka


Hvala vsem, ki boste samo kakšno svečko manj prižgali, seveda pa tudi vsem, ki boste sredstva namesto za sveče namenili v dobro Zavetišča Horjul ali Društva Žverca.
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : torek, 25.10.2011 : 08:49:24 »

Odlična ideja! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2 : torek, 25.10.2011 : 09:19:04 »

Za ekologijo vedno Wink Afro. Predniki zihr ne zamerijo, problem so sodobniki Roll Eyes Sad.  Pa vsako leto se jezijo zaradi gužve, prometnih zastojev, vremena, količine opravkov, stroškov itd., pa vseeno gre karavana dalje. Če znamo iz Amerike uvozit vse sorte bullshit praznike, bi pa lahko še travnata pokopališča-parke. No, saj jih imamo, ampak samo tista iz 1. WW.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3 : torek, 25.10.2011 : 09:21:04 »

Prižgano in nakazano.

O sodobnikih pa raje ne bi.
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #4 : torek, 25.10.2011 : 09:43:32 »

Meni se zdi tudi fajn akcija, vse te nagrobne navlake je vsako leto vec. Morda pa gre samo meni vsako leto bolj na zivce.  Smiley Vsekakor super akcija.
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #5 : torek, 25.10.2011 : 12:33:54 »

Pozdravljam tole akcijo, sicer sama že par let sploh ne piržigam sveč, vseeno pa rade volje nakažem začetek meseca en mal več na Horjulski račun. Vsekakor mislim, da ljudje pretiravajo s svečami in vsemi okraski. V resnici sama sploh nisem ljubitelj grobov. Pokojne se da spominjati kjerkoli, važna je misel.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #6 : torek, 25.10.2011 : 13:09:04 »

Hja, samo v Sloveniji je s tem tako da je pomembno da pri sosednjem grobu vidijo kako imamo fajn okrasenega. Se mi zdi da tu se najmanj pomemben tisti ki je pokopan. Enako je s spomeniki.
Logiran
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #7 : torek, 25.10.2011 : 13:18:38 »

Slovenci smo menda največji porabniki sveč na prebivalca na svetu.
hm....komu se že dokazujemo s tem? Kot pravi Desobedienca, sosedom s pokopališča. Jaz nikoli ne grem na britof 1.11 ali te dni okoli praznika. Nimam novega plašča.
Običajno grem samo na vaško pokopališče, prižgem eno svečo za vse meni poznane pokojne, kjerkoli že ležijo. Poleti, ko je zunaj svetlo in toplo, da še malo posedim in pokramljam z njimi. In to je to.

Pozdravljam akcijo. Tej eni svečki se ne bom odrekla, bom pa prižgala nekaj virtualnih. Prispevek gre Horjulčkom.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #8 : torek, 25.10.2011 : 13:33:50 »

Se povsem strinjam!
Toliko ene plastike, umetnih rož, kupe smeti,... Undecided

Bom doma svečko prižgala, katera bo izgorela brez sledi in brez smeti.
Logiran

PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #9 : torek, 25.10.2011 : 14:03:50 »

Jaz bi se še lani strinjala in rekla, ne, ne bom prižgala svečke. Ko pa sem letos izgubila predrago mami, se temu ne bom odpovedala.
Nekateri vseeno prižgemo zaradi sebe in res v spomin nekomu, ki nam je veliko pomenil  in ne zaradi tega, ker bi nam bilo kaj mar, kaj si sosedje mislijo.
Za mami bo gorela, za vse tiste, ki jih v teh dneh ne bom uspela obiskat, pa bo šla v zameno donacija Zavetišču Horjul.

Lep dan še naprej.
Pika
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #10 : torek, 25.10.2011 : 16:35:37 »

Pika, saj se ne poznava, pa kljub temu: zelo mi je žal, da si izgubila tvojo mami. Le prižgi ji svečko v spomin.

Drži se!

Aponi
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #11 : torek, 25.10.2011 : 16:59:35 »

Če znamo iz Amerike uvozit vse sorte bullshit praznike, bi pa lahko še travnata pokopališča-parke.

Podpišem! Smiley

Tudi sama sveč ze dolgo ne prižigam prav ob 1. novembru, ampak jih prižgem takrat, ko se spomnim na prijatelje, ki so odšli prezgodaj. Ali pa si v ta namen zavrtim kakšno pesem, ki me spominja nanje.

Bi bilo pa čisto dovolj, če bi na vsakem grobu gorela ena ali dve sveči, ne pa da vsak prinese svojo na isti dan.  Roll Eyes Se pridružujem akciji.  Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #12 : torek, 25.10.2011 : 18:14:38 »

Najhuje je ko je veliko grobov cez leto prakticno zapuscenih, za 1. november je pa cel bozic luck gor. In nisem proti priziganju svec na grobovih, samo blefiranja ne maram.

Pika Poka, zal mi je za tvojo mami Kiss
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #13 : sreda, 26.10.2011 : 08:39:38 »

PikaPoka, žal mi je za tvojo mami in te popolnoma razumem, sem se tudi jaz letos znašla v isti situaciji in meni je grozno, ne glede koliko se spominjam nanjo, če vidim, da ne gori vsaj ena svečka, izgleda tako zapuščeno... Sad
 
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #14 : sreda, 26.10.2011 : 08:54:22 »

če vidim, da ne gori vsaj ena svečka, izgleda tako zapuščeno... Sad
Ena je nekaj popolnoma drugega kot obsedeno stanje, o katerem se pogovarjamo. Pa tudi bolj eko je lahko, saj je alternativ za klasično plastiko, ki gori dan ali dva, res že kar nekaj.

Žal mi je za obe, PikaPoka in Rossy. Svečka v vajinih srcih ne bo nikoli ugasnila, to šteje.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bi prižgali letos svečo manj?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines