mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:03:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Priporočena cena prvega cepljenja s strani KZS
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Priporočena cena prvega cepljenja s strani KZS  (Prebrano 43996 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« : torek, 25.10.2011 : 19:47:14 »

Tole bom dala kr pod vroče teme. Jana upam da ni nič narobe. Ampak zdaj sem dobila eno informacijo, ki mi je konretno dvignila plafon, bi me pa zanimalo seveda če lahko to kdo potrdi ali pove več.

Se pravi kot vsi vemo, od 1. julija dalje vzreditelji mladiče obvezno čipiramo pred odhodom z legla. Informacija ki smo jo recimo vzrejni referenti dobili na zadnjem seminarju letos in je tudi v praksi veljala (moje zadnje leglo), da za to čipiranje ni doplačila, všteto je v ceni cepljenja. Cena, ki sem jo sama plačala je bilo cca. 30 eur, zdaj kak evro gor ali dol ne rečem, se razlikuje tudi od veterinarske ambulante naprej. Je pa bilo celo tak, da je imela ena izmed ambulant, če si pripeljal cepit leglo vsaj 3 mladiče (sama sem imela samo enega) je bila pa cena celo pod 20 eur.

No in danes mi kolegica pravi, ki je ravno sedaj peljala cepit svoje mladiče, da so veterinarske ambulante dobile od KZS priporočilo, da naj bi bila cena prvega cepljenja in čipiranja 40 eur!!!! Torej, če pripelješ rodovniške pse, je cena 40 eur, če pa nerodovniške pa nekaj čez 30. To informacijo je dobila v vsaj treh različnih ambulantah v MB in okolici. Nihče pa ji ni znal povedat kdo je to razpošiljal na KZS oziroma kdo stoji za tem.

Torej vprašanja...če je to res ali so na KZS še normalni, da kaznujejo še dodatno če imaš rodovniške pse? Ali je to sploh res? Ali se je še kdo s tem srečal v zadnjih tednih?
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #1 : torek, 25.10.2011 : 19:59:29 »

Jaz to sicer težko verjamem. Sem cepila in čipirala pred cca 10 dnevi, cena enaka kot vedno 30 € po mladiču. Že prej sem vsa leta mladiče poleg tetoviranja še čipirala in cepila in je bila cena vedno ista.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : torek, 25.10.2011 : 20:00:36 »

Ne vem sicer, ali bo to, kar bom objavila, kaj pomagalo pri tem, o čemer sprašuješ ti, pa vendar ... ne bo škodilo.

Namreč, 19. 9. 2011 sem vprašala vodjo komunikacijskih projektov KZS (želel je komunicirati, pa veliko drugega, kot strokovna vprašanja pač nimam za vprašati na KZS) takole:

Obstaja morda kje (najbrz je sicer predvideno v novem PSD) opisan protokol o novem načinu označevanja psov v leglu (prej tetoviranje, zdaj čipiranje) skupaj s cenami storitev?
Je tole http://www.kinoloska-zveza.si/sl/obvestila/18 (Sklepi z 12. seje KSV KZS, dne 1. in 22.12.2010, potrjeni na 12. Seji UO KZS, 24.2.2011) vse, kar je vzrediteljem na voljo?


20. 9. 2011 sem dobila od njega takle odgovor:

Protokol označevanja živali v leglu poznajo naši vzrejni referenti, saj so le-ti strokovni sodelavci KZS, ki so pooblaščeni za dajanje teh informacij direktno vzrediteljem ob prvem pregledu legla pri starosti mladičev do 8 dni. Ta protokol je bil usklajen tudi z Veterinarsko zbornico in preko nje z veterinarji, cenik postavlja Veterinarska zbornica, vendar smo dosegli dogovor, da je do konca tega leta označevanje mladičev v leglu všteto v ceno cepljenja proti kužnim boleznim. Če vzreditelj ne cepi, mora plačati registracijo mladičev po veljavnem ceniku.

S 1.1.2012 pa VURS zahteva ločeno zaračunavanje mikročipiranja in cepljenja, zato se v zvezi s tem še pogajamo z VURS in Veterinarsko zbornico.


Zame je to nikakršen odgovor, saj se najbrž vsi strinjamo, da protokol (zgornje pač ni protokol) novega načina označevanja psov ne more biti skrivnost, ki bi jo poznali le vzrejni referenti. Vzreditelj, ki se pripravlja na vzrejo, mora imeti povsem natančne podatke - tako o vseh postopkih, kot tudi o vseh stroških, ki jih lahko predvidi. Lahko pa v navodilih za vzreditelje napišem, da so za gnjavažo in odgovore na vsa vprašanja v vsakem trenutku na voljo vzrejni referenti. Boste verjetno silno veseli nekaj enakih vprašanj na dan Tongue.

No, po prebranem sporočilu McKruster pa zna biti tudi problem v tem, da niti strokovni sodelavci KZS, za katere trdijo na vrhu zveze, da so edini pooblaščeni za dajanje informacij, ne vedo vsega.
Logiran

Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #3 : torek, 25.10.2011 : 20:19:14 »

Saj meni je to vseskupaj prav tako čudno no. Protokol ki ga poznamo vzrejni referenti ni pa nič posebnega. Mladiče se cepi pri 7. tednih, ob tem brezplačno čipira oziroma čipiranje je všteto v ceni cepljenja. Veterinar mora čipiranje oziroma številke čipov potrditi na obrazcih, ki se potem pošljejo na kzs, da se številka čipa vnese v rodovnik. Tako na hitro.

ampak tule so zdaj 3-je veterinarji trdili, da so dobili pismo o priporočeni ceni s strani kzs. "Prostovojno podražitev" pa seveda z veseljem sprejeli...tudi navedena kolegica je sicer polk našla četrtega veterinarja, ki ji je obračunal normalno ceno, se pravi za 3 mladiče nekaj čez 90 eur, z vsem, cepljenjem, pregledom, potnimi listi in čipom. Ampak zakaj KZS sploh pošilja priporočila o ceni? Oziroma če že, potem bi bilo smiselno, da poskuša zlobirat nižje cene, ne pa višje? Ali samo jaz ne razumem te logike?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : torek, 25.10.2011 : 20:22:18 »

Ali ne bi bilo najbolj logično dobiti to informacijo direktno na KZS? Oz. bi morali na KZS dati vsem vzrejnim referentom celovito informacijo sami od sebe takoj, ko se karkoli iz njihovega delokroga spremeni? Pa čeprav neka cena, na katero na KZS nimajo vpliva, še posebej pa za tiste, kot je iz napisanega razbrati, ki so jih celo oni pomagali oblikovati.
Logiran

Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #5 : torek, 25.10.2011 : 20:25:37 »

Ja, saj bom vprašala na KZS, brez skrbi...ampak tole sem ravnokar izvedela in sem želela preverit ali ima kdo še kakšne informacije okrog tega...in pa seveda kaj si ostali mislite o tem...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #6 : torek, 25.10.2011 : 20:29:58 »

Hehe, informacij nimam, lahko pa napišem, kaj si mislim: Glede na lanske poskuse spraviti v zakonodajo -+40 cm, +30 kg in na prodano idejo občinarjem o taksi za pse (vse so uradnim inštitucijam prodajali vodilni s KZS), se mi ne zdi prav nič nemogočega, da bi s KZS poslali na veterine kakšno pismo s priporočilom o povišanju veterinarskih cen. Upam, da jutri razjasnite in vesela bom, če javiš, kaj je res na stvari. Držim pesti, da je pomota.
Logiran

Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #7 : torek, 25.10.2011 : 20:52:47 »

Tole so pri sosedih prilepili:

No,pa je včeraj ven prišel še cenik za čipiranje mladičev,ki stopa v veljavo z 04.07.2011 in je nastal v dogovoru med KZS in SZVP pri Veterinarski zbornici.Od 04.07.2011 naprej se pasemske pasje mladiče v leglih označuje le z veterinarskimi mikročipi namesto z dosedanjimi tetovirnimi oznakami.Označevanje z mikročipom lahko opravi le veterinar z licenco,zaposlen v verificirani veterinarski ambulanti.
Prvo registracijo legla opravi veterinar pri starosti mladičev med 7.in 8.tednom v veterinarski ambulanti ali,na željo lastnika oz.vzreditelja,na njegovem domu.V tem primeru zaračuna potne stroške.
Veterinar takoj po mikročipiranju za vsakega posameznega mladiča prilepi v karton KZS nalepko s številko mikročipa ter karton podpiše in potrdi z žigom.
Za mladiče izda potne liste na ime vzreditelja,v primeru prisotnosti novega lastnika pa na njegove podatke.
Takoj izvede registracijo v CRP na način,kot ga predpisuje VURS.Po registraciji stiska lastniku potrdilo.
Cena za registracijo in mikročipiranje mladiča v leglu psov je 29,90Eur/mladiča.
24,92Eur + 4,98Eur(20%DDV)=29,90Eur
Cena paketa čipiranja,registracije in prve vakcinacije proti kužnim boleznim-KHLP znaša 39,90Eur/mladiča.
33,25Eur+6,65Eur(20%DDV)=39,90Eur.

 Undecided
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #8 : torek, 25.10.2011 : 21:03:07 »

Hm, potem to ni od zdaj, temveč že od julija?

Cena za registracijo in mikročipiranje mladiča v leglu psov je 29,90Eur/mladiča.
24,92Eur + 4,98Eur(20%DDV)=29,90Eur
Cena paketa čipiranja,registracije in prve vakcinacije proti kužnim boleznim-KHLP znaša 39,90Eur/mladiča.
33,25Eur+6,65Eur(20%DDV)=39,90Eur.


In, je tole čist resno, da je cena vakcinacije proti kužnim boleznim-KHLP samo 10 €?

Piše pa tamle jasno cenik za čipiranje mladičev,ki stopa v veljavo z 04.07.2011 in je nastal v dogovoru med KZS in SZVP pri Veterinarski zbornici, torej ste bili vzrejni referenti na seminarju zavedeni?
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #9 : torek, 25.10.2011 : 21:09:38 »

In, je tole čist resno, da je cena vakcinacije proti kužnim boleznim-KHLP samo 10 €?
Samo cepivo je nekje ca. 6 EUR, vsaj tako sem slisala enkrat od vetke.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #10 : torek, 25.10.2011 : 21:10:22 »

Jap, seminar je bil pred tem...takrat ni nihče omenjal kakršnihkoli sprememb v ceni, ker je bilo čipiranje sicer vključeno v ceno stekline, pred tem pa plačljivo, je bilo rečeno, da se pač ta pravica do brezplačnega prenese za rodovniške na tole prvo cepljenje proti kužnim boleznim.

Aja, cena cepiva je približno 5 eur na polno dozo, pri čemer pri mladičih majhnih pasem kot je moja, mirne duše zadošča tudi polovička. Tako da pri tisti ceni 30,00 eur, kot je bila prej ali pa je za nadaljno cepljenje je jasno koliko si zaračunajo za storitev (pregled, itd.).
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #11 : torek, 25.10.2011 : 21:15:21 »

Ja, ne računat nabavne cene cepiva, saj če grem jaz zdajle katerokoli svojo psico cepit proti kužnim, brez čipiranja, bo najbrž cena 30 € in ne 5 ali 6 €. Gre za to, da je iz zgornjega zapisa razbrati, da je razlika v ceni, če cepiš psa proti kužnim in čipiraš obenem ali samo čipiraš, le 10 €. Vemo pa, da samo za cepljenje cena ni le 10 €. V čem je štos tegale?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #12 : torek, 25.10.2011 : 21:17:11 »

Jap, seminar je bil pred tem...

A se nikomur drugemu ne zdi logično, da KZS vse vzrejne referente takoj ob taki spremembi pisno obvesti o tem?
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #13 : torek, 25.10.2011 : 21:22:50 »

Ja, ne računat nabavne cene cepiva, saj če grem jaz zdajle katerokoli svojo psico cepit proti kužnim, brez čipiranja, bo najbrž cena 30 € in ne 5 ali 6 €.
Itak, ja, hotla sem samo rect, da je 10 cisto dovolj Smiley.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #14 : torek, 25.10.2011 : 21:27:21 »

A se nikomur drugemu ne zdi logično, da KZS vse vzrejne referente takoj ob taki spremembi pisno obvesti o tem?

Bi človek nekako pričakoval :S
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Priporočena cena prvega cepljenja s strani KZS
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines