mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:00:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Kako naj ga navadim, da kaka in lula zunaj ?
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj ga navadim, da kaka in lula zunaj ?  (Prebrano 14893 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
I_love_dogs
otrok do 14 let
*
Sporočil: 26


« : torek, 31.10.2006 : 19:49:00 »

Imam psička starega dobre 3 mesece in ven ga peljem 3× dnevno po vsakem obroku, ki ga dobi. Ampak kljub temu moj psiček še vseeno kaka in lula po stanovanju. In, ko ga tišči kakat ali lulat ne kaže nobenih znakov, da bi ga tiščalo. Ali morda kdo ima kakšen nasvet kako ga naj navadim, da kaka in lula zunaj ?


lp, I_love_dogs
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #1 : torek, 31.10.2006 : 19:55:33 »

Mi smo našega psa vodili ven vsaki 2 uri in za vsako opravljeno potrebo je dobil vsaj 5 priboljškov in izredno pohvalo. Doma smo mu dali vedeti, da njegovo dejanje ni ustrezno in tudi nobenega priboljška ni bilo. Popolnoma čist je postal v 1 tednu, ampak izboljšanje je bilo že po 3 dneh. Srečno
 Wink
Logiran
I_love_dogs
otrok do 14 let
*
Sporočil: 26


« Odgovor #2 : torek, 31.10.2006 : 19:56:36 »

Hvala za nasvet.
Logiran
matej81
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 8


« Odgovor #3 : sreda, 08.11.2006 : 16:18:11 »

jaz sem svojo psičko vozil ven vsake pol ure prve dva dni. rezultat? po dveh dnevih ko sem jo dobil ni bilo niti ponoči nič po stanovanju. izredno pridna. je pa res, da sem jo in jo še vedno zelo opazujem in že naprej vem kaj bo storila, še preden pokaže. Hvalil pa sem jo tako, kot mene ni še nikoli noben SmileySmiley
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #4 : sreda, 08.11.2006 : 16:24:24 »

Hvalil pa sem jo tako, kot mene ni še nikoli noben SmileySmiley

Tole je pa tako lepo napisano, kot že dolgo nisem prebrala. Srečno obema Mateju81 in I lovedogsu.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #5 : sreda, 08.11.2006 : 16:37:05 »

Ste že tako lepo razložila, da sploh nimam kaj dodati - bravo Smiley Smiley
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #6 : četrtek, 09.11.2006 : 09:41:36 »

Matej81
vsa čast in veliiiiiko pohval  Smiley Smiley Smiley

I_love_dogs
imaš dober zgled, ane...tudi tebi  Smiley Smiley Smiley pa veliko potrpljenja in srečno.
LP Mojca
Logiran
m!55y
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #7 : četrtek, 17.04.2008 : 16:00:16 »

Mi imamo isti problem, le da naša psička NIKOLI še ni lulal zunaj, ker zadržuje dokler ne pridemo v stanovanje:/
Logiran
x.Loty.x
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #8 : torek, 15.07.2008 : 11:44:32 »

Mi mamo pa v stanovanju za vsak slučaj tudi časopis, vendar naša je danes začela lulat in kakat na jogi  Cry Cry Cry !!
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #9 : torek, 15.07.2008 : 12:08:02 »

Mi smo jo vozili ven po vsakem obroku (najprej takoj za lulat, čez cca. 20-30 min še za kakat), vsakič ko se je zbudila, pa vsakič ko smo se igrali vsaj 15 min, aja pa ko smo videli da veliko pije ćez cca. 30min. Aja pa zvečer pred spanjem (cca. 11.30 in enkrat zgodaj zjutraj 5.30)... Popolnoma sobno čista, pa da tudi pove sama če je treba ven je bila v približno mesecu.

Ko že rečeno, pa ko je zunaj pa ko lula FUUUL hvalit, pa kakšen priboljšek... Sprva ji nisem smela medtem, ko je lula govoriti "pridna, lulat", ker pol je pozabila lulat Smiley Kasneje smo jo navadili, da medtem ko lula jo božam in na veliko govorim "pridna, lula, pridna, lula,...." pa priboljšek TAKOJ ko nočan. Počasi dojame, da če greš ven za 15 min in rečeš lulat, to dejansko naredi Smiley Ker pač mora, ampak to je zaenkrat bolj še srečen slučaj Smiley
Logiran
Frankelstain
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 02.03.2009 : 22:52:54 »

Upam, da še bo kdo bral, glede na starost zadnjih vpisov. Vse pohvale glede reda pri lulanju. Tudi naš Ajk je hodil ven jest in notri kakat, potem pa smo več hodili ven, več nagrajevali in tudi grajali. Po 14 dneh hodi v hudi sili na balkon, drugače ven. Sami pa že opazimo obnašanje. Tudi lula zdaj že velikokrat zunaj, tako da imam upanje, da bo kmalu čist. Zanimivo pa je, da ko je lačen laja v vrečko z briketi, ko pa ga tišči pa ne laja v vrata.. Grin
Logiran
TOMAZ9X
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 05.03.2009 : 09:50:39 »

Mi imamo 2 mesečno psičko, ki je čez dan v kurilnici. Lulat jo peljem zjutraj ob 6:00, ob 16:00 in zvečer ob 21:00. Več je skoraj malo težko, ker dopoldne je namreč služba, popoldno druge obveznosti, ponoči bi rad tudi jaz kaj spal. In verjetno je to za 2 meseca staro psičko premalo, saj se velikokrat polula notri, včasih tudi pokaka. Stvar je v tem, da bi jo rad navadil vsaj, da se polula na isto mesto (plenička, časopis). Sedaj namreč spusti kjer koli, tudi na posteljici.
Poskusil sem z nekimi kapljicami, katere pokapljaš na mesto kjer želiš da opravi potrebo, vendar ni napredka.
Kakšen pameten nasvet bi mi prav prišel.
lp
Tomaž
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #12 : četrtek, 05.03.2009 : 10:02:31 »

Glede na to, da imaš doma dvomesečnega mladička je tole res premalo. Upam, da se vmes med temi urami vsaj ukvarjaš z njo. Ker ko se odločiš za psa, se je treba zavedati, da bo treba v življenje vnesti prilagoditve. Pri mladičih pač ne moreš pričakovati, da bo od 21h pa do jutra zdržal. Tudi meni je šla marsikatera noč, ampak to je pač treba vzeti v zakup. Pa tudi, ko praviš, da imaš popoldne druge obveznosti - pes JE tvoja obveznost, in to velika. Zakaj jo pa imaš v kurilnici? Tako mlada psička nujno potrebuje čim več stika s skrbnikom, z drugimi ljudmi, z drugimi psi. Po napisanem sodeč, si se zelo nepremišljeno vrgel v nakup psa. Si se pred nakupom sploh seznanil, kaj vse potrebuje mlad pes, kako ga vzgajati ipd.? Ker to, da jo pelješ trikrat na dan ven, preostali čas pa preživlja v kurilnici, je mnoooogo premalo.
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #13 : četrtek, 05.03.2009 : 10:15:00 »

Mladega psička naučiti kje se kaka in lula, brez da bi vi bili prve mesece zraven in ga usmerjali ... ne vem, če boste na koncu zadovoljni z rezultatom.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #14 : četrtek, 05.03.2009 : 10:17:39 »

Praviš, da imaš popoldne druge obveznosti - pes JE tvoja obveznost, in to velika. Zakaj jo pa imaš v kurilnici? Tako mlada psička nujno potrebuje čim več stika s skrbnikom, z drugimi ljudmi, z drugimi psi. Po napisanem sodeč, si se zelo nepremišljeno vrgel v nakup psa. Si se pred nakupom sploh seznanil, kaj vse potrebuje mlad pes, kako ga vzgajati ipd.? Ker to, da jo pelješ trikrat na dan ven, preostali čas pa preživlja v kurilnici, je mnoooogo premalo.

Frigga, podpis!

Tomaž9X, če nimaš časa za mladičko in imaš preveč obveznosti, zakaj si jo potem nabavil? Tega res ne razumem.  Psička se v kurilnici, kjer je cel dan sama, pač ne bo nikoli ustrezno socializirala. Čez nekaj časa boš ugotovil, da "od nje ni nič" - le kako naj bi kaj bilo??? -  in ti bo mogoče postala celo odveč. Pa bo  spet ena žalostna zgodba.
Če se ne misliš ukvarjati z njo, jo raje čimprej oddaj nekomu, ki ji bo nudil to, kar si zasluži. Pa res ČIPMREJ.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #15 : četrtek, 05.03.2009 : 10:28:52 »

Pa 2 meseca star pes je ja dojenček....
Ven jo je treba takrat ko si doma peljati VSAJ na eno uro.
Če imaš psa pri sebi, pa tudi sčasoma, ko zna zadržat malo dlje, hitro vidiš po obnašanju, da jo tišči. In takrat je treba odreagirat bliskovito in jo odpeljati ven. In fejst pohvalit, kadar ji rata naredit zunaj.
Če je pes v kurilnici te znake pač spregledaš in ne moreš odreagirat.
Nastavite ji papir ali pleničko, pa bo verjetno tudi dojela, da je treba lulat na papir. Samo ne kar takoj. Kot sem rekla, je na stopnji dojenčka in se šele uči.
Logiran
TOMAZ9X
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 05.03.2009 : 11:27:54 »

ja, res je še dojenček.
Sem nabavil pleničke, pa je rezultat samo ta, da jo rascefra v prafaktorje. Sem kupil neke kaplice, pokapal papir pa ni nobenega učinka (vsaj papir je še cel). Saj ko greva ven se skoraj vedno polula in pokaka na travi, verjetno pa toliko časa ko je sama ne more zdržat.
Pes bo ko se malo vreme uredi veliko zunaj. Imamo veliko ograjeno parcelo in bo lahko prosto tekala okoli (ko osvoji kaj sme in kaj ne), drugače pa bo zunaj tudi velik pesjak 3x4 m z utico.
Morda mi lahko kdo svetuje in me usmeri tudi na dobre in primerne pasje ute?

Hvala
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 05.03.2009 : 12:01:01 »

Najlažje je nabavit to in ono, sam kaj ko ne pomaga, ker mladič ne ve čemu služi, to in ono. Treba ga je naučiti in glede tega je precej napisanega, tako da bo najbolje, da žrtvujete nekaj časa v namen branja Smiley
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 05.03.2009 : 12:02:14 »

Še link: http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,291.0.html Wink
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #19 : četrtek, 05.03.2009 : 12:21:12 »

ojoj Tomaž, zakaj že imaš ti psa?
Logiran
Dogs my life*
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #20 : nedelja, 22.03.2009 : 20:37:23 »

hej.*
naš kosmatinček je cviliu pred vrati kadar ga je prijelo za na wc in tako se je navadiu zunaj kakt in lulat. Notri se nam je polulau samo 1x ko ni zdržu. Še zdaj ko ga na potrebo gre pred vrata ter cvili. Smiley
LP
Logiran
chory
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 26.03.2009 : 17:06:07 »

Tomaz zelo žalostno je da imaš psička.Pa kaj je s tabo.Psa se kupi ali nabavi zato da ga imaš rad,da se z njim čim več ukvarjaš,ga crkljaš,ga učiš.Kužek je pač mladiček in kot dojenčki lula in kaka na uro ali dve.Pa "ponoči bi ti rad pač ml spau" ane kaj pa te briga da psička tišči in se polula pa je potem še zmerjana.Ali si ji dal drugo možnost.Nisi.
Tkole je :mladička nosimo lulat in kakat na uro ali dve tja kjer želimo da se iztreblja.Potem ga pohvalimo.Z njim se ukvarjamo ves prosti čas brez izgovorov da imaš druge obveznosti,tudi ponoči.Če časa nimaš oddaj psa .Čisto preprosto.Kurilnica ni srečen kraj za življenje psov.
Logiran
koh
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #22 : petek, 28.10.2011 : 09:32:45 »

ŽIVJO
IMAM 2.5 LETI STAREGA ANGLEŠKEGA BULDOGA. JE ZELO PRIJAZEN IN UBOGLJIV. IMAM PA PROBLEM,ZELO VELIKORAT SE POLULA NA SVOJO BLAZINO.
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #23 : četrtek, 03.11.2011 : 07:21:36 »

Zdravo! Tudi mi smo v fazi navajanja na sobno čistočo. Stara je 8 tednov in pol. Glede pohval je vse kristalno jasno in jih je deležna. Zatakne pa se pri nesrečah. Kadar je z mano v sobi in se pred mano podela, ne da bi kakor koli nakazala, jo okregam. Kaj pa takrat, kadar sem za nesrečo delno kriva jaz? Konkreten primer: Ponoči spi v boksu in če se ji mudi ponavai zacvili ali pa začne "rogovili" po boksu. Včeraj pa sem trdno zaspala in je nisem slišala, zato ni zdržala in se polulala na svojo dekico. Ali jo v tem primeru moram tudi okregati? In kaj takrat, ko opazim, da se ji mudi, pa nisem dovolj hitra?
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #24 : četrtek, 03.11.2011 : 12:42:09 »

Za nazaj jo nima smisla kregat. Če jo pa ravno zalotiš, ko počepa, bi moral en "fuj", pa takoj brzinsko psa ven odnest, počasi pomagat. Bodi pozorna na signale - zagotovo pred "dejanjem" vohlja po tleh, se nemirno vrti po stanovanju, pocviljuje (vsaj naša je tako počela). Bili smo skozi v pripravljenosti in dejansko se je zaradi naše nemarnosti/počasnosti/nepazljivosti ups zgodil mogoče 3x. In če se prav spomnim smo jo tudi po že storjeni lužici odnesli ven. Pa glede na to, da je še zelo majhna, bi bilo fajn uvest tudi eno vmesno nočno lulanje (prvi mesec, dva boš pač malo manj spala, ni kej Evil).
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 03.11.2011 : 13:34:56 »

Smo se mogoče narobe razumeli - ponoči ima dva wc-ja - približno na tri ure - ko nam nakaže. Wink Problem je včasih težko prepoznat signale - naša je BC in je zelo aktivna, tako da skoz nekaj vohlja in počne. Smiley Cvili za ven pa res samo občasno, pa še to samo ponoči. Smo pa skoz v pripravljenosti, samo pri kot že rečeno določenih situacijah nisem bila sigurna kaj je bolje. Hvala. Smiley Vem pa, da je zelo majhna in ravno zato sprašujem, da to odpravimo čimprej in ne da popravljamo potem napake. Wink
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Kako naj ga navadim, da kaka in lula zunaj ?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines