mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 21:03:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Kako naj ga navadim, da kaka in lula zunaj ?
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj ga navadim, da kaka in lula zunaj ?  (Prebrano 14905 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #15 : četrtek, 05.03.2009 : 10:28:52 »

Pa 2 meseca star pes je ja dojenček....
Ven jo je treba takrat ko si doma peljati VSAJ na eno uro.
Če imaš psa pri sebi, pa tudi sčasoma, ko zna zadržat malo dlje, hitro vidiš po obnašanju, da jo tišči. In takrat je treba odreagirat bliskovito in jo odpeljati ven. In fejst pohvalit, kadar ji rata naredit zunaj.
Če je pes v kurilnici te znake pač spregledaš in ne moreš odreagirat.
Nastavite ji papir ali pleničko, pa bo verjetno tudi dojela, da je treba lulat na papir. Samo ne kar takoj. Kot sem rekla, je na stopnji dojenčka in se šele uči.
Logiran
TOMAZ9X
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 05.03.2009 : 11:27:54 »

ja, res je še dojenček.
Sem nabavil pleničke, pa je rezultat samo ta, da jo rascefra v prafaktorje. Sem kupil neke kaplice, pokapal papir pa ni nobenega učinka (vsaj papir je še cel). Saj ko greva ven se skoraj vedno polula in pokaka na travi, verjetno pa toliko časa ko je sama ne more zdržat.
Pes bo ko se malo vreme uredi veliko zunaj. Imamo veliko ograjeno parcelo in bo lahko prosto tekala okoli (ko osvoji kaj sme in kaj ne), drugače pa bo zunaj tudi velik pesjak 3x4 m z utico.
Morda mi lahko kdo svetuje in me usmeri tudi na dobre in primerne pasje ute?

Hvala
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 05.03.2009 : 12:01:01 »

Najlažje je nabavit to in ono, sam kaj ko ne pomaga, ker mladič ne ve čemu služi, to in ono. Treba ga je naučiti in glede tega je precej napisanega, tako da bo najbolje, da žrtvujete nekaj časa v namen branja Smiley
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 05.03.2009 : 12:02:14 »

Še link: http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,291.0.html Wink
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #19 : četrtek, 05.03.2009 : 12:21:12 »

ojoj Tomaž, zakaj že imaš ti psa?
Logiran
Dogs my life*
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #20 : nedelja, 22.03.2009 : 20:37:23 »

hej.*
naš kosmatinček je cviliu pred vrati kadar ga je prijelo za na wc in tako se je navadiu zunaj kakt in lulat. Notri se nam je polulau samo 1x ko ni zdržu. Še zdaj ko ga na potrebo gre pred vrata ter cvili. Smiley
LP
Logiran
chory
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 26.03.2009 : 17:06:07 »

Tomaz zelo žalostno je da imaš psička.Pa kaj je s tabo.Psa se kupi ali nabavi zato da ga imaš rad,da se z njim čim več ukvarjaš,ga crkljaš,ga učiš.Kužek je pač mladiček in kot dojenčki lula in kaka na uro ali dve.Pa "ponoči bi ti rad pač ml spau" ane kaj pa te briga da psička tišči in se polula pa je potem še zmerjana.Ali si ji dal drugo možnost.Nisi.
Tkole je :mladička nosimo lulat in kakat na uro ali dve tja kjer želimo da se iztreblja.Potem ga pohvalimo.Z njim se ukvarjamo ves prosti čas brez izgovorov da imaš druge obveznosti,tudi ponoči.Če časa nimaš oddaj psa .Čisto preprosto.Kurilnica ni srečen kraj za življenje psov.
Logiran
koh
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #22 : petek, 28.10.2011 : 09:32:45 »

ŽIVJO
IMAM 2.5 LETI STAREGA ANGLEŠKEGA BULDOGA. JE ZELO PRIJAZEN IN UBOGLJIV. IMAM PA PROBLEM,ZELO VELIKORAT SE POLULA NA SVOJO BLAZINO.
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #23 : četrtek, 03.11.2011 : 07:21:36 »

Zdravo! Tudi mi smo v fazi navajanja na sobno čistočo. Stara je 8 tednov in pol. Glede pohval je vse kristalno jasno in jih je deležna. Zatakne pa se pri nesrečah. Kadar je z mano v sobi in se pred mano podela, ne da bi kakor koli nakazala, jo okregam. Kaj pa takrat, kadar sem za nesrečo delno kriva jaz? Konkreten primer: Ponoči spi v boksu in če se ji mudi ponavai zacvili ali pa začne "rogovili" po boksu. Včeraj pa sem trdno zaspala in je nisem slišala, zato ni zdržala in se polulala na svojo dekico. Ali jo v tem primeru moram tudi okregati? In kaj takrat, ko opazim, da se ji mudi, pa nisem dovolj hitra?
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #24 : četrtek, 03.11.2011 : 12:42:09 »

Za nazaj jo nima smisla kregat. Če jo pa ravno zalotiš, ko počepa, bi moral en "fuj", pa takoj brzinsko psa ven odnest, počasi pomagat. Bodi pozorna na signale - zagotovo pred "dejanjem" vohlja po tleh, se nemirno vrti po stanovanju, pocviljuje (vsaj naša je tako počela). Bili smo skozi v pripravljenosti in dejansko se je zaradi naše nemarnosti/počasnosti/nepazljivosti ups zgodil mogoče 3x. In če se prav spomnim smo jo tudi po že storjeni lužici odnesli ven. Pa glede na to, da je še zelo majhna, bi bilo fajn uvest tudi eno vmesno nočno lulanje (prvi mesec, dva boš pač malo manj spala, ni kej Evil).
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 03.11.2011 : 13:34:56 »

Smo se mogoče narobe razumeli - ponoči ima dva wc-ja - približno na tri ure - ko nam nakaže. Wink Problem je včasih težko prepoznat signale - naša je BC in je zelo aktivna, tako da skoz nekaj vohlja in počne. Smiley Cvili za ven pa res samo občasno, pa še to samo ponoči. Smo pa skoz v pripravljenosti, samo pri kot že rečeno določenih situacijah nisem bila sigurna kaj je bolje. Hvala. Smiley Vem pa, da je zelo majhna in ravno zato sprašujem, da to odpravimo čimprej in ne da popravljamo potem napake. Wink
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Kako naj ga navadim, da kaka in lula zunaj ?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines