mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:36:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mama + 9
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mama + 9  (Prebrano 68401 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #150 : ponedeljek, 21.11.2011 : 08:19:46 »

Hvala za pohvale.  Smiley Naslednji teden pridejo na vrsto stene, potem pa še streha. Torej: čez dva tedna nujno potrebujem prostor, kjer bom lahko zadevo polakiral. Dajte malo pogledat, kje bi se dalo to izvesti. Prav tako bom rabil takrat tudi nekaj pomagačev, ker če bomo lakirali v zaprtem (rahlo zračenem) prostoru, bo nujno menjavanje, da kakšen skupaj ne pade zaradi hlapov. Brez vaše pomoči bo tako v fazi lakiranja projekt zastal, tega pa mislim da nočemo.  Smiley

Smetka, danes bom poklical proizvajalca koč, pa me zanima, če se lahko zmenim tako, da ti pošljejo predračun (seveda na davčno)? Bo v redu, če naročim kočo v velikosti Nemškega ovčarja, ali bi bila taka koča prevelika? Na internetni strani imajo podatek, da je koča velika 1,4m x 1m, kar pomeni 1,4m2. Je pa prekatna in izolirana. Saj sva se že pogovarjala o tem, samo mi je nekako ušlo iz glave... sram
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #151 : ponedeljek, 21.11.2011 : 08:21:04 »

Ja, tko bo ok; in velikost in predračun.
Logiran

Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #152 : ponedeljek, 21.11.2011 : 08:51:09 »

Kul.  Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #153 : ponedeljek, 21.11.2011 : 09:33:06 »

Joj, je moralo bit pa res mraz Shocked
Zelo dobro si tole zrihtal objem
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #154 : ponedeljek, 21.11.2011 : 10:10:41 »

Torej: čez dva tedna nujno potrebujem prostor, kjer bom lahko zadevo polakiral.

Lahko v naši delavnici, ampak smo pač v Velenju Sad
Logiran

uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #155 : ponedeljek, 21.11.2011 : 10:56:27 »

Če kdo zrihta prevozno sredstvo, lahko jaz tudi peljem
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #156 : ponedeljek, 21.11.2011 : 12:09:22 »

Lahko v naši delavnici, ampak smo pač v Velenju Sad

V skrajnem primeru bi šlo, problem je le v tem, da bi bilo fino, če bi jo prelakirali dvakrat. In to z obeh strani. Za to bi bili potrebni vsaj štirje dnevi. To pomeni 4x do velenja in nazaj...  Roll Eyes Malo dolga bi bila.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #157 : ponedeljek, 21.11.2011 : 15:32:30 »

Smetka, imaš moj mail.  Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #158 : ponedeljek, 21.11.2011 : 22:03:48 »

Je plačan predračun, se lahko kar zmeniš, da začnejo delat.
Logiran

Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #159 : ponedeljek, 21.11.2011 : 22:47:08 »

Se že dela, v torek ali sredo prihodnji teden bo že končana.  Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #160 : torek, 22.11.2011 : 07:52:11 »

 Afro
Logiran
MucaMici
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 73


WWW
« Odgovor #161 : torek, 22.11.2011 : 09:25:22 »

 bravo

Perfect!!!!
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #162 : torek, 22.11.2011 : 09:45:25 »

Sam sem z mislimi že pri postavitvi ute na končno mesto. Wink In glede na to, da je zunaj minus, stvar je pa potrebno postaviti v "vaservago", bo potrebno teren primerno pripraviti. Zemljo je zato treba zaščititi proti zmrzovanju, ker ga ni junaka, ki bi na dan postavitve, ki se bo zgodila globoko v decembru, zasadil lopato v zmrznjeno zemljo. Roll Eyes Najcenejša in najbolj simpl rešitev je filc, ki se ga dobi po nekaj centov na m2 v Mengšu. Z njim bi prekrili mesto, kjer bi kasneje stala koča in tako do neke mere preprečili, da bi zemlja popolnoma zmrznila. Azn Ko bomo uto postavljali, bo zahtevno, ker bomo morali kopati, pa postaviti betonske kocke, katero bomo vsako posebaj znivelerali na pravo višino (vaservaga). S tem bomo dosegli sledeče: - uta bo popolnoma uravnana (uta se ne bo s časom krivila, voda s strehe bo lepo odtekala),
                                                                                       - ne bo v stiku s talno vodo (kar ji zagotavlja trajnost).
                                                                                                            
To ni kompliciranje, ampak ustaljen in najlažji postopek pri postavitvi takih objektkov brez sodobne tehnologije. Pa tudi želim, da bi moj izdelek trajal, že zavoljo psice.

To bi lahko naredili tudi že kakšen dan pred postavitvijo ute in si s tem prihranili marsikater siv las. Sam bi to težko naredil, rabil bi še nekoga, ki je dovolj podkovan s tehničnim znanjem in vztrajen, ker je to izredno duhamorno delo.
Glede na to, da je dvanajst kock skupaj težkih 240 kg, bom poskusil dobiti prevoz s prikolico, če pa jo kdo od vas lasti, bi bil pa zelo hvaležen če se javi, da to uredimo (lahko se tudi pelje večkrat z osebnim avtom, ker sem doma dokaj blizu te psice). In ko bojo te kocke postavljene, tistega junaka častim še toplo malico v gostilni, ki je v neposredni bližini. In piva, kolikor si ga poželi.  Cool

Saj vem, zahteven sem. Grin Če bi vi vedeli, na kaj vse moram za to kočo še misliti zraven... Roll Eyes Ampak če se gremo take projekte, jih opravimo kvalitetno. Smiley
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #163 : torek, 22.11.2011 : 10:03:17 »

moj življenjski sopotnik se javlja.  ni lih tehničar, ampak če je nekaj za zmerit, postavit in dat v vaservago ne bi smel bit noben poseben problem. 
mora pa vedet kak dan prej.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #164 : torek, 22.11.2011 : 10:07:48 »

Glede na to, da je dvanajst kock skupaj težkih 240 kg, bom poskusil dobiti prevoz s prikolico, če pa jo kdo od vas lasti, bi bil pa zelo hvaležen če se javi, da to uredimo (lahko se tudi pelje večkrat z osebnim avtom, ker sem doma dokaj blizu te psice).
240 kg je za tri 80 kg težke osebe, kar za en oseben avto res ne bi smel bit problem. Huh
Kolk so pa velike te kocke?
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mama + 9
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines