mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:00:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zavarovanje psa
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavarovanje psa  (Prebrano 47984 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #195 : ponedeljek, 11.05.2009 : 06:22:56 »

No jaz tudi razmišljam, da bi dala našega malega zavarovati, samo ne vem kje..
Verjetno pa reklame tako ne smemo delati.
Super, da ste povedali malo okvirnoi, kako to poteka, vsaj vem kaj zahtevat.
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #196 : ponedeljek, 11.05.2009 : 09:40:15 »

torej bi zav. krilo tudi kakšno testiranje za klopne bolezni na primer, če se kažejo znaki, da bi bilo potrebno?
Če imaš nadstandardno zavarovanje veterinarskih storitev, ti zavarovalnica povrne stroške testiranja za klopne bolezni v dogovorjenem deležu (ponavadi 50%, če je letni agregat zavarovalnice 1000-2000 EUR, pri nižjem, recimo 350 EUR, pa je možna tudi le 30% soudeležba)
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #197 : četrtek, 14.05.2009 : 13:56:50 »

No pa da jaz za primerjavo dam se moje podatke in izkusnje z Anglijo. Tukaj kogarkoli vprasam sploh ne pomisli, da ne bi imel zavarovanega psa. Cena je odvisna od pasme (ne od velikosti) in od tega ali je pes namenjen za razstave/vzero ali samo domaci ljubljencek.
Jaz imam mojo 2kilsko marcino zavarovano pri Tesco Pet Insurance (vsak supermarket namrec ponuja zavarovanje) in na mesec placam £12. Krijejo pa vse stroske nad £50 in tja do £2500.

2 "stvari" sta v mojem zivljenju, ki ju nikoli ne bi imela nezavarovane.....pes in hisa (se posebej ker sem pred kratkim imela ogenj v hisi in bi bila brez zavarovanja v celem sranju Smiley).

lp
Logiran
shaya
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #198 : četrtek, 03.09.2009 : 10:18:14 »

Kakšne so pa kaj danes cene za zavarovanje psov? Na internetu sem iskala podatke pa nič ne najdem.

Hvala za odgovor.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #199 : četrtek, 03.09.2009 : 10:36:11 »

Jaz sem letos junija plačala nekaj čez 200€ z vsemi popusti (nadstandardno, vrednost mladiča 1500€, udeležba 50%, izplačila do max 4000€)
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #200 : četrtek, 03.09.2009 : 15:03:21 »

Triglav nima več omejitve starosti na 10 let, zavarujejo tudi starejše - mislim, da so zaenkrat edini v tem.
Po mojih izkušnjah so tudi najbolj fleksibilni - ostale zavarovalnice očitno še niso zavohale tržne niše oziroma nimajo pojma, kako drage so lahko veterinarske storitve.
Vrednost psa določiš sam, na osnovi tega se izračuna višina zavarovalnine.  Meni je izračunal popolnoma različni premiji za rodovniško psičko in za večpasemsko princeso, povrnitev stroškov zdravljenja je pa v  obeh primerih enaka - max. 4000 evrov letno.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #201 : četrtek, 03.09.2009 : 21:47:53 »

Pepsi (ali pa kdo drug) mi lahko poveš v čem je "fora", da sam določiš vrednost psa? Res ne razumem...  Undecided
Imamo pri nas tako dobro poslovalnico, da mi niti eden ni znal razložiti kaj to pomeni. V bistvu mi niso znali nič razložiti.

Hvala!
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #202 : petek, 04.09.2009 : 09:07:58 »

Pepsi (ali pa kdo drug) mi lahko poveš v čem je "fora", da sam določiš vrednost psa?

Mi smo šli na vrednost mladiča, nismo nič sami določali vrednosti  Undecided
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #203 : petek, 04.09.2009 : 09:20:53 »

Vrednost psa vpliva na višino zavarovanja in se izplača v primeru smrti živali. V kolikor je pes rodovniški, se upošteva njegova "nabavna" vrednost, pri mešancu ti vrednost določi zavarovalnica (moj pes-mešanec je npr. vreden 200 €). Načeloma lahko tudi sam poveš koliko je zate tvoj pes vreden in ga za ta znesek zavaruješ (podobno kot za osebe). Vendar plačaš več zavarovanja in dobiš ta znesek povrnjen v kolikor pes pogine, drugih ugodnosti nimaš. Vsaj tako se meni razložili.  Undecided
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #204 : petek, 04.09.2009 : 09:23:52 »

Vrednost psa vpliva na višino zavarovanja in se izplača v primeru smrti živali. V kolikor je pes rodovniški, se upošteva njegova "nabavna" vrednost, pri mešancu ti vrednost določi zavarovalnica (moj pes-mešanec je npr. vreden 200 €). Načeloma lahko tudi sam poveš koliko je zate tvoj pes vreden in ga za ta znesek zavaruješ (podobno kot za osebe). Vendar plačaš več zavarovanja in dobiš ta znesek povrnjen v kolikor pes pogine, drugih ugodnosti nimaš. Vsaj tako se meni razložili.  Undecided


Evo - točno tako, kot pravi Soul.

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #205 : petek, 04.09.2009 : 15:09:35 »

Hvala za odgovore!  Smiley
Logiran
Mei Tashi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 194


« Odgovor #206 : petek, 04.09.2009 : 16:07:24 »

Li Mei, meni je zavarovalnica določila vrednost za shih tzu-ja 1000€.
Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #207 : petek, 04.09.2009 : 18:42:26 »

Aha, so ti ceno kar sami določili.
Sicer pa so naši pesjankoti itak neprecenljivi  Wink in se mi je zdelo tako butasto, ko me je ženska o vrednosti spraševala  Roll Eyes

Lep večer!

Mei Tashi, za vse tvoje pa enga  Kiss
Logiran
taramura
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #208 : petek, 09.07.2010 : 22:58:40 »

hmm.. zanimivo tole z zavarovalnicami. Sama sem drugače zelo skeptična glede njih. Sicer jim čist verjamem, da morajo tudi oni imeti neka varovala in dvigujejo cene zavarovanj ampak pri tem nasrkamo tisti, ki ne goljufamo pri uveljavljanju škode.

Sama imam psičko zavarovano preko stanovanja, pač kritje škode, če pes kakšno ušpiči za 20€, v kar visoki vrednosti (če napišem bom zlagala, ker bi mogla prav pogledat na polico) in nisem niti premišljevala, da bi jo posebej zavarovala za primer njene smrti, sploh pa pod tako visokimi premijami kot jih tukaj navajate  Shocked  mislim, da so cene čez 100€ oderuške! ali je to mišljeno za več kot eno leto? Huh
Me je pa sodelavka zadnjič ravno o tem spraševala, ker s psom veliko potujeta, kje ga zavarovati. Glede na vaše odgovore, glih nevem če bi ji to priporočala. hmm..
No, z obzirom na to, da je tema od lani, se je pa mogoče kaj spremenilo.. če kdo ve za kakšno novost, se priporočam, da me poduči, bom zelo hvaležna.
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #209 : ponedeljek, 12.07.2010 : 15:14:38 »

Pred kratkim sem obnovila zavarovalno premijo (jo je potrebno vsako leto Wink ) in me je za 2 letno mesanko stalo dobrih 122evrov. Za 1,5 letno rodovnisko psicko pa nekaj manj kot 120evrov (rodovnik je kot garancija za zdravje, kar se tukaj ocitno uposteva - sicer minimalno, pa ajd). Poleg tega se uposteva se starost psa: ce je mlajsi od 1 leta, placas vec, ker se takrat pes se razvija... Ja, in splaca se zavarovati, sploh ce je pes veliko v gibanju, veliko hodis okrog z njim, pocneta tisoc in eno stvar... Zraven moras priloziti le rodovnik, delovne knjizice, diplome... kar pac imas.

Tisto zavarovanje preko stanovanja se gre le za skodo, ki jo lahko naredi pes obisku... s tem zavarovanjem dobim nazaj 70% racuna od veterinarja (na racun napise diagnozo, ta racun das svojemu agentu... v mojem primeru ni nobenih problemov - in raje dam ta denar zavarovalnici in da je s psom vse OK, kakor pa da je bolan...)
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zavarovanje psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines