mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:01:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Nas dalmatinec in moj sinko
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nas dalmatinec in moj sinko  (Prebrano 4065 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
msenjur
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« : ponedeljek, 01.09.2014 : 14:06:33 »

Zivjo!

Pri nas doma imamo 4 leta starega dalmatinca, kuza je cist ok, mogoce je malo razvajen, ampak se razumemo. Gazda je fotr, jest sm pa tisti k ga crtla in boza ko sva skupaj.

Pred 5 meseci sem se odselil od doma, in je ze takrat kazal znake da me pogresa doma, kjub skoraj vsakodnevnim obiskom. Pred 4 meseci sem pa dobil tud sinkota, katerega imam sedaj seveda s seboj. Na zacetku ko ga je debelo gledal smo rekli, da se mora pac navaditi na novega druzinskega clana. Ampak sedaj po 4 mesecih je se vedno enako. Gleda ga postrani, izogiba se mu, umika se ce se vsedeva preblizu njega. Opazil sem tudi da je zacel ze brundati, ce ju poskusam malo zblizati. Tamal ga zdej ze registrira in se steguje proti njemu. Midva se se vedno dobro razumeva, imava vse postarem...

Malo me skrbi da bo tako ostalo, in da je Šon pac ljubosumen na sinkota. ali ga pa mogoce krivi za moj odhod od doma. Skrbi me ko se bo tamal zacel plazit in kobacat, saj bo verjetno kdaj zasel tudi v njegovo blizino... Itak je son pri nas vedno v hisi in se giblje med nami.

Kdaj naj bi pes sprejel novega clana, ker nocem da se to pokaze s kaksnim napadom? Malo bomo se pocakali in ju pocasi se naprej spoznavali, sam ce se šon ne bo zacel lepse obnasati, bo pac treba biti skoz pazljiv da ne bosta prisla skupaj... Danes, po 4 mesecih ga je prvic sele povohal, pa se to bolj ponsreci, ker pomoje ni vedel da mam njega v rokah. Smiley potem se je takoj obrnil in sel stran...

Po netu berem da naj bi dalmatinci imeli radi otroke...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 01.09.2014 : 22:50:04 »

Definitivno nikakor ne silit z otrokom v psa.

Sicer pa bi v takem primeru bilo najboljše, da bi pasji inštruktor prišel k vam na dom in situacijo pogledal. Take zadeve si recimo jaz ne upam preveč komentirat izza ekrana, ker je lahko dobronameren nasvet ob napačnem času škodljiv.

Moj mulc ma trenutno dobrih 9 mesecev in se s psico razumeta praktično idealno pa vseeno ne dovolim siljenja otroka v psa, sploh ko leži na njenih dveh "spalnih" mestih. Ne glede na kasnejše obnašanje vašega psa bo vedno potrebno bdeti nad obnašanjem obeh in predvsem psa vedno zaščititi pred malim teroristom Tongue
Pri nas, ki smo seveda konstantno skupaj, je bila psica prva dva meseca na distanci, čeprav ni bila v stresu. Lahko bi njeno obnašanje opisala kot uvidevno  Roll Eyes
Odnos je potrebno zgradit počasi. Zaupanje se zasluži. In če vaš pes ni imel veliko izkušenj z dojenčki, jih mora še pridobiti. Zato je praktično nujno, da bodo prijetni in brez konfliktov (kot je vdiranje v njegov osebni prostor).

Razlaganje pasjega obnašanja na način kot je bilo napisano v prvem sporočilu je napačno. Pes ni človek, čeprav je član družine Smiley

PS: Če ima vaš pes rad sprehode, pojdite z njim in dojenčkom na skupni sprehod Wink Poigrajte se v dojenčkovi bližini (ampak dovolj oddaljena, da bo pes sproščen) in predvsem pustite  psu njegov osebni prostor  Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Nas dalmatinec in moj sinko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines