mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 19:36:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Piflarčki
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Piflarčki  (Prebrano 16009 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #30 : sreda, 14.12.2011 : 16:55:16 »

Auč, to je pa res šok terapija....še za kakšnega vsega hudega navajenega mestnega cucka zna biti podhod ponoči strašljiv....
Nočni sprehod v mesto je moral bit. Razen če damo v posvojitvene pogoje še : lastnik mora živeti na vasi, ki ni pregosto naseljena, mora biti pa močno osvetljena.
Glede na to, da je sedaj ob pol petih trda tema, je bilo potrebno pogledat kako reagirajo na vse skupaj.
Lady je "počepnila" v čistem miru. V Tivoliju in jo je dokončno spodnesel podhod. V mesto sploh ni prišla, ker smo jo prej obrnili nazaj.
Lilu ne prenese mase ljudi. Pa ne govorim o prešernovem trgu, ampak normalne mase ljudi, ki se zbere na cesti - torej trenutno tudi ona še ni za oddajo mestnemu človeku. se bo pa lepo ujela v predmestju ali v manjšem mestecu.

Zato je bil včerajšnji sprehod nujen in se ga bo ponovilo takoj po novem letu. Ker teh 15 dni do novega leta, bi bilo pa res izzivanje psov, da gremo v mesto. Čisto neobičajne zadeve se bodo dogajale, ker december je le enkrat na leto in do naslednjega decembra bodo punce že čisto ok Wink.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #31 : sreda, 14.12.2011 : 18:11:06 »

http://www.youtube.com/watch?v=x0yi6GhRwqU&feature=share

Mladički in mama v mestu še v filmčku
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #32 : sreda, 14.12.2011 : 23:12:12 »

Luškan mladičkast, sprehod  Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #33 : četrtek, 15.12.2011 : 11:09:46 »

Moj komentar ni bil mišljen kot kritika - veš kaj delaš, veš zakaj to delaš in veš kdaj moraš odnehati da ne narediš škode - ampak sem zgolj poudarila, da je za pse, ki niso vajeni mesta in umetne razsvetljave takle podhod zelo velik zalogaj. Sploh ob umetni osvetlitvi (za psa veliko težja situacija kot popolna tema zaradi senc, ki so drugačne kot ob naravni osvetlitvi in jih psi zaznavajo popolnoma drugače od nas) in glasnem govorjenju v podhodu. Če je zraven še mokra površina (odsevi) zna biti situacija še težja.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #34 : četrtek, 15.12.2011 : 12:08:32 »

Od Lady tega ne bi pričakovali. Je bila celo prva, ki bi jo jaz osebno oddala med vsemi mladiči. Za Lucky smo že vnaprej vedeli in je ostala doma, Lady je pa presenetila na polno... ampak nič hudega, ko smo se spet srečali v Tivoliju po eni uri, je bila vesela, zadovoljna, sproščena... kot da nič ni bilo.
Logiran

simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #35 : četrtek, 15.12.2011 : 13:46:01 »

Moj komentar ni bil mišljen kot kritika
Tudi nisem tako vzela. Daleč od tega. Čim več različnih mnenj in idej bo, prej in bolje bomo lahko pomagali tem puncam.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #36 : četrtek, 15.12.2011 : 14:26:02 »

Jaz včasih naletim na kaj podobnega pri ruševinarjih, ki že imajo nekaj izkušenj in tudi niso ne vem kakšne mevže - pa si recimo ne upa iz dobro osvetlenega prostora po stopnicah v temno klet, ker je na štengah senca (pa je recimo prej v temi šel po teh istih štengah brez vsakega problema). Ali pa si ne upa stopiti (skočiti pa še manj) v temen prostor, če je na tleh pol centimetra vode.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #37 : četrtek, 15.12.2011 : 14:47:07 »

In kako v takih primerih postopate?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #38 : četrtek, 15.12.2011 : 14:53:22 »

Dodatno osvetliš senco, lahko daš psu ovratnico z ledicami, kar je boljše ker pes ostane samostojen, v skrajnem primeru gre lahko vodnik pred psom ali ga čez kritičen del celo nese, včasih pa pustimo zadevo pri miru - pes si nabira izkušnje, raste mu samozavest in ko čez več tednov pride v podobno situacijo, ga ne moti več.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #39 : četrtek, 15.12.2011 : 15:14:39 »

Še eno vprašanje, če smem kar tu Undecided ...
(za psa veliko težja situacija kot popolna tema zaradi senc, ki so drugačne kot ob naravni osvetlitvi in jih psi zaznavajo popolnoma drugače od nas)
Kako? Kaj si predstavljajo, vidijo, kaj jih tako zbega?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #40 : četrtek, 15.12.2011 : 15:18:39 »

Živali vidijo sliko veliko bolj kontrastno kot ljudje. Temna senca lahko deluje kot črno polje, ki je lahko kar koli - tudi luknja v katero se lahko pade.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #41 : četrtek, 15.12.2011 : 15:36:28 »

Aha, razumem. Hvala!
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #42 : četrtek, 15.12.2011 : 16:06:10 »

včasih pa pustimo zadevo pri miru - pes si nabira izkušnje, raste mu samozavest in ko čez več tednov pride v podobno situacijo, ga ne moti več.

To ponavadi je tisto kar pelje do trajne rešitve problema. Nekaj silit in iztkat bljižnice, se vedno izkaže za napako. Sploh pa pri mladičkih, ki niso imeli nikakršnega stika z realnim svetom.
Je pa še nekaj pomembnega - probaš, če vidiš da ne gre, nehaš. In probavaš tako dolgo, da pes sam ugotovi, da je npr. osvetljen prehod čisto ok.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #43 : četrtek, 15.12.2011 : 16:09:29 »

A bi znala tudi družba kakega prestrašenemu psu "domačega/poznanega" psa, ki se take situacije ne boji, pomagati? Da mu nekak pokaže, da je stvar čisto nestrašljiva (ne mislim za primer Lady ampak na splošno za psa z nekim takim strahom...).
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #44 : četrtek, 15.12.2011 : 16:16:32 »

Se splača probat, a ponavadi ne.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Piflarčki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines