mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:26:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Piflarčki
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Piflarčki  (Prebrano 15976 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #45 : četrtek, 15.12.2011 : 16:25:15 »

Točno zato so te punce šle takoj v skupino mladičkov in z njimi lepo od začetka začele program igralnih uric, kjer se navajajo na vse kar jim življenje prinese. Tudi zato so šle v mesto skupaj v skupini psov.
Na Divo recimo so psi fantastično delovali in se psica sprošča in postaja "pasja". Zato tudi ona ni na individualnem programu, ampak je šla v skupino male šole, ker z mladički ne more biti. Prvič ker so mladički tečni in se z njimi ne more igrati tako, kot se ona sedaj more. Drugič pa zato, da spozna še sitacije, ko ji bo kdo zatežil, pa ji vseeno ne bo zatežil zares.
Pri psih, ki niso ok, je vedno pametno iti korak nazaj, torej v eno ali celo dve skupini nižje.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #46 : četrtek, 15.12.2011 : 16:39:22 »

Po domače: ravnat po občutku  Tongue
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #47 : četrtek, 15.12.2011 : 19:47:58 »

A bi znala tudi družba kakega prestrašenemu psu "domačega/poznanega" psa, ki se take situacije ne boji, pomagati? Da mu nekak pokaže, da je stvar čisto nestrašljiva ...

Pri nas je bilo to glavno merilo in sem imela z Neli ziher pol manj dela, kot bi sicer, če se ne bi zgledovala po Maju oz. če bi bila edini pes.
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #48 : četrtek, 15.12.2011 : 20:06:31 »

Pri nas je tudi tako. Kako bi Jagi sama funkcionirala v vsakdanjiku, si sploh ne predstavljam. Če se pa Bitu zgodi panika (njegova šibka točka so svetleča se tla - npr. širok bolnišnični hodnik, stopnišče, garažna hiša, balkon z zloščenimi ploščicami ipd.), pa čisto nič ne pomaga, če je Jagi vsa vesela in popolnoma neobremenjena zraven.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #49 : četrtek, 15.12.2011 : 20:11:06 »

Neli bi zdaj že povsem samostojno šla skozi lajf, Maju pa pri svoji šibki točki (določene vonjave) tudi ne pomaga nič in noben pes Smiley
Logiran

SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #50 : četrtek, 15.12.2011 : 22:02:23 »

Pri nas je pa ravno obratno  Tongue
Liza, vsa presrana, je liderca, tisti fajn uglajeni g. Švrk je pa nekam zginil  Sad
Se gospod dere bolj, kot ona ( pa naj bo od strahu ali veselja )- seveda ona začne trmoglavka, se pa res nič več ne trese od groze ob grmenju, ker ona to ne šljivi Huh
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #51 : sobota, 17.12.2011 : 18:45:46 »

Punce verjetno spijo. Le kako ne bi, če so pa eno uro delale in norele  Cheesy
http://youtu.be/z_8SeLdvs-Y
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #52 : sobota, 17.12.2011 : 21:25:17 »

Verjetno pa res spijo, nič jih ni slišat  Cool
Logiran

simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #53 : nedelja, 18.12.2011 : 17:12:12 »

http://www.youtube.com/watch?v=UU0uNfJu5pw&list=UUtufbkLAtx-Uq-hR-u4YBXw&index=1&feature=plcp

Daljše poročilo še sledi. Diva je bila fantastična in polna energije, čeprav smo jo pred tečajem že zmatrali.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #54 : nedelja, 18.12.2011 : 21:55:45 »

Bom začela z Divo.
Diva je imela danes najprej joging s privat kondicijskim trenerjem - hvala Smiley. Rezulatat 45 minutnega teka je bila - vesela Diva.
Po 15 minutnem predahu je prišla v šolo. Popolnoma nič zmatrana je šla takoj v igro z drugimi psi.

Diva nima popolnoma nobenih težav z ljudmi ali psi.
Se je pa danes spet pokazala njena največja težava - psiha. Ko se je kregalo druge pse je Diva lezla skupaj. Smo jo dvignili in je bila spet ok. Naslednja taka stvari je bila, da je počepnila ob nekem gibu, ki ni bil namenjen njej niti ne komu drugemu. Dekle je navijalo povodec in psica je lezla skupaj. Takih situacij je veliko in psica je stalno v dveh razpoloženjih vesela - v krču.
Ta njena psihična stiska ob vseh teh dogodkih je res izredna. Delamo na tem, ne delamo prav nobene drame zaradi tega.

Tamale zgage Cheesy
Za te psičke bi bilo res nujno, da čimprej dobijo nove lastnike. Novi lastniki niti pod razno ne bodo prepuščeni sami sebi, ampak bodo nadaljevali z nami.
Najbolj me je presenetila Lucky. Ko je prišla, jo je bilo strah in ni hotela na poligon. Ni pa se bala ljudi, mene je bila celo vesela in se je prišla pobožat Shocked. Je pa bilo zanimivo to, da ko je prišla punca, ki jo je imela zadnjič v šoli, je psica brez strahu in oklevanja prišla na poligon. Na poligonu se popolnoma sprosti in nima nobenih ovir.

Lady ni imela nobenih problemov ne z ljudmi, ne s psi. Z novo psičko sta bile takoj skupaj in se lepo igale Wink

Torek je bil le en dan v njenem življenju, ki nam je dal mislit, ni nas pa ustavil pri tem, da ne bi delali na tem, da gre psička čimprej v nov, stalen dom. Takoj po novem letu ponovimo sprehod. Sem pa prepričana, da ko bo dobila lastnika s katerim se bosta navezala en na drugega, si začela zaupat, bo torek res samo še spomin.
Luna je fantastična, le njena vodnica je malo površna in temu primerni se tudi Luna občasno tako obnaša

Lilu je bila tudi pridna in je svojega vodnika pošteno segrela Grin


Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #55 : nedelja, 18.12.2011 : 22:02:59 »

O, kako lepo jih je videt tako razigrane in vesele Smiley Bravo, piflarke in tršica  bravo
Logiran

Unikatne tablice in portretki
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #56 : sobota, 24.12.2011 : 13:05:27 »

Danes so bile v šoli le Lady, Lilu in Lucky. Diva in Luna sta zbolele Sad - naj se čim prej pozdravita.
Prosim osebje zavetišča, da ju samo crklja in razvaja  Cheesy

Tri smotke so bile popolnoma sproščene, Lucky začasen dom dela čudeže. Nobenih problemov s prihodom na poligon, nobenih problemov s psi in ljudmi  Shocked

Lady je že zadnjič prišla pogledat moja bivša tečajnica in se je ta teden odločila, da jo bosta s partnerjev vzela čez praznike, začasno k sebi, da psičko odpeljeta "v svet" in ji pokažeta čim več novih stvari. Tako se je Lady po šoli odpeljala novim dogodivščinam naproti, tršica jo bo pa vsak dan spremljala, kaj počne.

Lilu je itak ena smotka, ki ji je smisel življenja žur in ga vsakič izpoljnjuje Cheesy. Danes je imela tudi ona obisk Roll Eyes

So pa punce pridne in lepo delajo vaje, ki se jih učimo.
Slikice pridejo malo kasneje Wink
Logiran
vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #57 : sobota, 24.12.2011 : 14:11:05 »

Prosim osebje zavetišča, da ju samo crklja in razvaja  Cheesy


Tole bi bilo treba po moje malo natančneje specificirati - a še bolj kot do zdaj ali samo pač še naprej.   Wink
Logiran

simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #58 : sobota, 24.12.2011 : 14:17:08 »

 Roll Eyes
Tole bi bilo treba po moje malo natančneje specificirati - a še bolj kot do zdaj ali samo pač še naprej.   Wink

Kot kaže niso dovolj, če sta zbolele
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #59 : nedelja, 25.12.2011 : 21:49:48 »

Še slikovno poročilo Wink

Najpomembnejše je, da psa segrejemo predno gre noret na polno. Zato smo se včeraj na začetku naučili kako z masažo ogreješ psa in s tem v veliki meri preprečiš poškodbo tkiv.

Potem smo pa lahko igrali Cheesy


Naslednjič moram bit pozorna na njihovo motoriko. Sedaj ne vem, al punce niso navajene ravnine, al pa mi hodijo pod substancami v šolo Shocked



Razumem, da se zgodi. Samo to se ponavlja  Grin


Naslednjič bodo dobile za pihat  Evil

Ostale slikice
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Piflarčki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines