mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 07:56:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Označevanje
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Označevanje  (Prebrano 16600 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« : nedelja, 15.06.2003 : 16:39:06 »

Danes sem opazila da mi je pes označil celo hiso-vsa vrata,stene,omare,hladilnik,...Vse,vse,vse.Prebrala sem da gre za avtoritetno vedenje in da tako pes pokaze da je on sef v hisi.Jaz laicno mislim da to ni to,saj se do nobenega ne obnasa "sefovsko" in sprejema funkcijo najnizjega v druzini.Ni mi jasno zakaj vse to,ne gre se za lulanje,ampak prav oznacevanje.To je ocitno delal ko nobenega ni bilo doma,saj nismo tega nikoli opazili.Prosim za nasvet!
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #1 : ponedeljek, 16.06.2003 : 11:50:02 »

Psa opazuj. Tisti hip, ko ga boš videla, da dviguje nogo k steni, skoči k njemu in ga kaznuj (ali zavpij nanj, ali ga s copatom udari.... ), da ne bo nikoli več tudi pomislil ne na kaj takega. Ker kuža mora vedeti, da to ne sme delati.
Drugače pa je to po mojem normalno obnašanje vsakega psa, da označi svoj teren. Ti pa mu moraš dopovedati, da znotraj hiše to ni dovoljeno.
Veliko sreče.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 16.06.2003 : 12:13:24 »

Brin:
Moj Brin Grin ne oznacuje ko je sam doma,zato ga ne morem dobit.Govorila sem s kinologinjo in je rekla da to je pa cisto nedopustno in v glavnem je to znak ciste nevzgojenosti in zafrkavanja.Pes je vzgojen in ni šef,zato mi sploh ni jasno zakaj je to zacel sedaj po 10 ih mesecih odkar je pri nas.
Logiran
Alien
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #3 : torek, 17.06.2003 : 10:58:35 »

No andi upam da si zdej kej manj prestrašena, ko smo razčistili tole "markiranje". Je pa res da boš mogla pucat  Wink
Da razložim še ostalim:
Samci imajo pač izcedek, ki je rumeno zelene barve in zato se tudi zelo velikokrat ližejo po lulitu  Smiley, včasih pa na to pozabijo, vstanejo in se ostresejo...takrat pa letijo kapljice izcedka povsod.
Mislim da do tega pride v puberteti, kastrirani samci pa tega izcedka nimajo.
Je pa od naših omar in notranje opreme odvisno kda mi to opazimo in gremo na pucanje Grin Grin, tako kot andi.
Vsekakor v tem primeru ni šlo za označevanje....
LP,
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #4 : torek, 17.06.2003 : 11:07:57 »

Alien,res sem pomirjena,ker so me vsi strasil(kinologi) da je pa to katastrofa in da je pes v totalnem razsulu(glede vzgoje).Potem sem imela prav da se ne gre za "biti sef ali ne biti sef".
Glede pucanja teh flekov pa priporočam aceton-gre dol ampak se mora malo raztopiti.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #5 : nedelja, 16.11.2003 : 08:53:26 »

 Torej, na mobisux je eden spraševal za njegovo mačko, kaj naj stori, bom kar kopiral besedilo, vi pa probajte odgovorit:

"Torej...zgodba se zacne ko smo se odlocili v druzini da bomo imeli macko,to je bilo 5 let nazaj in res je kmalu prislo k nam nekaj puhastega,cisto belega,ze takrat z dolgim repom.Samicka, mati cistokrvna dolgodlaka hisna macka, a oce navaden potepuski macek (ni bilo tko namenjeno).
Sam macka raste in zdej je odrasla in sedaj so problemi.Prvi problem je dlaka ki odpasa v kosmih in jo imamo povsod,v hrani, posodi, na zobni scetki, na telesih, na cunjah, v vsaki elektronski stvari,...toda to ni najvecji problem, kot tudi ne da je macka OGROMNA 7 kilska bestija ki prevrne vse na poti (ker je storasta).Toda tudi to ni glavni problem.

Tezava je da macka preprosto receno oznacuje teritorij.TODA:
-to delajo samo macki, macke redko, pa se takrat ko se gonijo, toda ona se ne goni, ker je sterilizirana!
-ona je edina macka v bajti, torej pred kom oznacuje?
-stanje se slabsa z dneva v dan

Naj vam povem kako to zgleda:
za laike, to se ona ne "polula", lula lepo redno v stranisce, oznacevanje je posebna tekocina, jedka, smrdi do neba in redka razkuzila jo nevtralizirajo...
Oznacuje nam enih 5-6 konstantih "podrocij", ozacila je vse copate, cevlje, vse elektrosnke zadeve (radio,TV, se videorekorder, mikrovalovko, LCD), oznacila je mene, fotra, mat, sestro, obiske, stole, mize, hrano, sedezno, sveze perilo, skratka, poglejte kaj maste v stanovanju...no to je oznacila.In to smrdi.ZELO smrdi.

To zgleda nekako takole: predstavljite si da jeste, in cutite nekaj toplega kako ti zadane nogo.Ali da lezis na sedezni in skoci nate in te oznaci.Oznaci recimo kakih 30x v 24 urah zadnje tedne.30x!!!In vsega ne mores spucati, tako da smrdimo mi in smrdi bajta...

KAJ NARESTI?KAKO JO ODVADITI?

Toda, ne mi predlagat inekcije.Ni opcija.Je mat prevec navezana nanjo.
Pa zakaj to dela???
Po enih teorijah je to zato ker ni dobro da se macko prezgodi sterilizira,sam po drugih se jo more se pred prvimi mladici, tako kot smo mi.Kot drugo je bila vseeno malce prezgodi vzeta od mame.

A kdo kej ve,kak nasvet, ima kdo za mami/teto/fotra veterinarja in ga lahko vprasa???
Drugace sem precej poizvedoval naokoli, vse kar sem zvedel da je mogoce dobiti nekake genetske tablete ki jih dajes macki in to neha delat in se jih ne da dobit v sloveniji in so drage.Ve kdo kej vec?

Res hvala za pomoc in res nam ni v interesu macko fentat.

Ime pove vse.
Murfijev otrok "


"Smo probali tudi to, da takoj ko je oznacila ji gobcek zarines notri in jo pocis po riti in zal ne pomaga.To bi morda pri mladicku se slo, sam to pocne sele kako leto, se pravi ze kot odrasla zival.
Obiski pridejo, cevlje damo 2m nad tlemi,macko zapremo na stopnisce, jakne v loceno sobo, enkrat je kolega LCD monitro pustil 3 minute ko je macka spala in ko sva prisla nazaj je macka se vedno spala, le LCD je bil oznacen.

Dvomim da macki to disi.Ker povoha pol je pa zmedena.

Spreji ne pomagajo, smo probaval.Ga povoha, zamjavka in naredi isto.

Jz sm srednje navezan nanjo, sej nisem problem jaz, problem je mat..."
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #6 : nedelja, 16.11.2003 : 09:17:01 »

Hojla
Pri mucki bi lahko tudi pomislili na obolenje urinarnega trakta, mogoče nebi bilo slabo če bi se posvetoval z veterinarjem.
             lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #7 : četrtek, 25.11.2004 : 19:55:59 »

Lp

Imam manjšo težavo, naš pesjan pridno markira na mamine jasmine  Shocked Roll Eyes(ki so na našem dvorišču in na njih ne lula noben drugi pes). No si lahko predstaljate, da zadeva ni ravno ne estetska ne preveč dišeča  Roll Eyes zato bi se radi tega rešili...

Aja, kastracija ne pride v poštev kot so nam predlagali v neki trgovini za male živali...  Lips Sealed
Moja mati je v dobri veri, da bo kaj pomagalo kupila ne spray (ki daje po citroneli) ampak ni ne vem kako učinkovit...
Lulanje seveda redno spiramo, je pa vsak dan znova...kar je pa najbolj zanimivo..pes to počne, ne vem kdaj, v glavnem še noben ga ni videl  Shocked Huh, da bi pač lahko to vzeli v roke in začeli z : Neeeeeeeeeeeeee, ne lulat tam!!!...

Ve kdo mogoče za kakšen preparat, ki bi učinkoval?

Hvala  
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #8 : četrtek, 25.11.2004 : 20:19:51 »

Si prepričana, da ti Blu take špiči? Da niso mačke.... Saj ne, da bi ga branil, samo tako, nikoli se ne ve  Grin

Jasmini, ko bi vedel kaj so jasmini Roll Eyes Prestavit se jih ne da? Kaj pa če bi jih obkrožila s smrekovimi vejicami ali čem podobnem in naredila takšno mini ograjico okrog? Pa naj po njej markira....
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #9 : četrtek, 25.11.2004 : 22:09:43 »

Joj z mačkoni smo že dobili sive lase Angry, dokler nismo imeli Bluja (ker so lulali prav vse povsod...najhuje je blo, če si zjutraj prijel za poscano kljuko Shocked  Angry Angry) no od kar ga imamo teh problemov ni več, ker si predrzneži ne upajo na dvorišče  Cool, tako, da skoraj izključujem to možnost...

In je polulano precej visoko...in na vseh rastlinah (ki naj povem, ad se zaradi tega prav nič ne sušijo)...

Jasmini so pa drugače vednozeleni (okrasne rastline) in so posajeni v zelenico (4 eden zdraven drugega) in se jih žal ne da prestavit...

Bomo oprezali za morebitnimi mačkoni... :-\ali pesjani...
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #10 : petek, 26.11.2004 : 13:33:32 »

-psi nimajo kar vedno izcedka iz spolovila Angry,vsaj ne obilnega, to pomeni vnetje in se da zdraviti. Cool
-če ima pes težav  z mehurjem pa ne markira , pač pa pušča urin nenadzorovano, npr kjer spi ipd,
-če pes začne nenadoma markirat je k temu lahko vzrok tudi- goneča psička v okolici ali kakšna druga stiska- npr nov pes v stanovanju ali v bližini,lahko celo stresno šolanje,
-pse zmedejo tudi nekater kemikalij e,ki so v deodrantih , posebno baje bv moških vodicah z apo britju Grin
-nikar ne bodite vsi tako paranoični in n ezaznajte poskusa dominacija v vsaki malenkosti  Wink
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #11 : sobota, 27.11.2004 : 00:17:30 »

Oj Petra,

moja teta je imela probleme z mackoni, ki so ji vse hisne vogale oznacevali, in lonce za roze in podobno (ona ima doma dva nekastrirana macka, tako da si predstavljas, da je veselo Wink)

No, odkar je na vogale postavila steklenice z vodo Shocked je mir Shocked Smiley
Sicer ne vem, ce lahko to izvedete sredi travnika? Undecided

Drugace pa lahko res probate jasmine "oblec" z ograjico, pa jih bo mogoce pustil na miru.

Chris... jasminov caj, si kdaj pil? Wink
Logiran
big guy
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 289


« Odgovor #12 : nedelja, 20.03.2005 : 13:14:47 »

Bom še jest tukaj mal izkoristil...kako pa bi po vašem psa lahko naučil oz. odvadil tega, da označuje vsak vogal hiše, vsak grmiček na vrtu itd. Saj vem, njegov teritorij in to, ampak gotovo obstaja način da se ga tega v domačem okolju odvadi? Huh

Pri nas ne gre za mačkone, ker si niti ne upajo blizu. Polulan pa je vsak vogal in to tako očitno, da gre sigurno za našega psa. Prav tako ne gre le za izcedke ampak za čisto pravo in "obilno" uriniranje. Da bi ga dobil pri dejanju...nemogoče...to počne, ko nas ni zraven, kot da bi vedel da tega ne sme početi, pa pridno izkorišča trenutke ko je sam. Grin

Enkrat sem opazil, da je to storil, ko je šel po cesti mimo nek pes...naš pa takoj na označevanje...

V trgovini sem videl, da se kupi nek sprej, ki odbija mačke in pse, toda ne bi hotel, da je naš peso v domačem okolju obkrožen z vonji, ki ga odbijajo in motijo. Gotovo obstaja boljša rešitev... Undecided

...če imate kakšen nasvet...ciprese so že čisto suhe...


LP  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #13 : petek, 06.02.2009 : 21:01:32 »

Se nekaj, moj Arci polula vsakega manjsega psa ki pride mimo. Ampak samo prvic, povoha ga, dvigne nogo in "oznaci". A se to se komu dogaja. Men je to seveda full smesno, se ne morem zadrzat, je pa druga stran uzaljena. Če je to v kaki drugi temi me lahko prestavite.

Je kastriran?

Meni nikakor ni smesno in oprosti, zdi se mi nezrelo od tebe, ko se ob takem pocetju smejis in vidim, da si zacudena nad uzaljenostjo lastnikov psov, ki jih tvoj pes "oznaci". Ce se kdaj srecava in bos omogocila svojemu psu, da bo poscal katero od mojih psic (ena je tudi majhna), dobis racun za kopanje pri pasjem frizerju. Mislis, da je ljudem lusno okrog vlaciti poscanega psa? Pa je to se najmanj, kar se mu "zgodi". Poleg "poscanosti" gre tudi za podreditev, kar pa prinasa za psa ze hujse posledice od "smrdljivosti".

Bo treba najprej narediti nekaj na tem, da se postavijo meje, do kje seze tvoja svoboda in svoboda tvojega psa. Tocno do tam, kjer se zacne svoboda nekoga drugega.
Priblizevanja mimoidocim psom pac ne more biti, ce nisi sposobna prepreciti nadlegovanja (beri: oznacevanja). Sicer pa, mimoidocim psom ne pustim ovohavati mojih psic, kot tudi mimoidocim ljudem ne pustim ovohavati mene Smiley. Nekako tako gre kultura med pasjimi skrbniki. Ce pa ves, kaj bo tvoj pes naredil drugemu, je kakrsnokoli priblizevanje nedopustno, razen ce prej poves skrbniku "potencialno poscanega" psa, kaj se mu bo zgodilo, pa se le-ta strinja s tem.
Logiran

sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #14 : petek, 06.02.2009 : 23:18:06 »

Moj stil pisanja očitno ni pravi, zato bom v bodoce bolj konretna, hotela sem samo izvedet ali se je komu ze to zgodilo in zakaj. Ne polula vsakega,  polulal je dosedaj tri od mnogih, ki sva jih srecala. Mogoce je kriv  vonj, sampon s katerim kopajo pse, soseda recimo sprehaja kuzka, ki ima nalakirane nohte in na dalec disi z vsemegocimi disavami (mislim psa) in ko je polulal njega sem se sevada nasmejala. In to je bil  v bistvu prvi pes ki ga je Arci polulal. Pa je pred tem srecal ze mnoge.  Sori, ampak se res nisem mogla zadrzat. Polulal je se majhno civavo medtem ko sva midve z lastnico klepetale.  Torej nikakor ni pes ki leta okrog in lula po drugih kuzkih in nasploh je toliko med ljudmi in drugimi psi da si ne morem privoščit da bo nevzgojen in da ga ne morem kontrolirat.  Res je, pricakujem odgovor na moje vprasanje ki je postavljeno brez dovolj podatkov in se cist v mojem šaljivem stilu.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Označevanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines