mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:58:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lord
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lord  (Prebrano 11564 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : četrtek, 05.01.2012 : 22:05:08 »

Označen z mikročipom, star 7 let, lastniki trdijo, da so ga oddali pred dvema letoma neznani osebi. Najden v Pivki.









Logiran

Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #1 : četrtek, 05.01.2012 : 22:21:21 »

in kako oddaš 5 let starega psa neznani osebi  bruham
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 05.01.2012 : 22:27:33 »

A ketno so tudi zraven oddali?  jezen Shocked Joooj, ketne in droti ...
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 05.01.2012 : 22:33:39 »

S ketno je prišel; najden je bil s ketno.
Logiran

mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 05.01.2012 : 23:05:58 »

Ja, sem razumela (so fotke dovolj nazorne) ... je bilo cinično mišljeno, če so prvi lastniki "neznani osebi" tudi ketno zraven dali. Če sploh obstaja "neznana oseba" in ni samo izgovor, da bi se izognili odgovornosti lastništva tile prvi lastniki ... Sad
Logiran

Unikatne tablice in portretki
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 05.01.2012 : 23:11:31 »

 sram
Logiran

terant
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 309


« Odgovor #6 : petek, 06.01.2012 : 05:24:15 »

Zelo lep izgovor, če mu verjameš.
In če ni prenosa lastništva, je samo še za kaznovat lastnika.  Cry

Je bil pa revček prej in je sedaj videti prav zadovoljen.
Ali mogoče zna brati, da ve, kje je zdaj?  Cheesy
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #7 : petek, 06.01.2012 : 08:20:14 »

A ni tako,da šteje lastništvo na čipu? če niso uredili prepisa je to njihov problem, kaznovati jih je treba kot lastnika oz jim zaračunati stroške oskrbe v zavetišču. Ker sicer je še en razlog, da je čipiranje nesmiselno. Vsak lahko reče, da je psa oddal ali prodal, če ga locirajo po čipu.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #8 : petek, 06.01.2012 : 09:33:14 »

"naj bi" lastništvo spremenil novi lastnik .... na točno to sem jaz opozarjala, da se bo dogajalo pri vzrediteljih, če novi lastniki ne bodo spremenili lastništva, saj je zdaj celo leglo pisano na vzreditelja, ker jih ona čipira .... sama v izogib temu javim k mojemu vet-u novega lastnika in mi prepis naredi gratis. marsikateri vet, pa to zaračuna po ceniku (cca 16€). no ... in po eni strani je čisto za razumet vzreditelje, ki imajo npr. leglo 10 psov, da ne naredijo sami te spremembe ...
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #9 : petek, 06.01.2012 : 09:54:36 »

Kako lahko nekdo na ketno priveže bokserja (sploh katerega koli psa), nekdo ga odda pri 5 letih, kar je več kot pol njegovega lajfa... Sigurno je sedaj na boljšem kot prej, meni pa še vedno ni jasno, kako so ljudje lahko taki idio.. brezčutni.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10 : petek, 06.01.2012 : 14:13:32 »







Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #11 : petek, 06.01.2012 : 15:11:15 »

Cheesy a je tud en tak žogonorc Smiley
Logiran

takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #12 : petek, 06.01.2012 : 15:12:35 »

He, he, že norimo z žogico.  ljubezen
Logiran
tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #13 : petek, 06.01.2012 : 15:20:46 »

Tile kužiji so pa moja šibka točka ljubezen (sem ga imela kot mlada punca, pa še pri moji mami imajo že tretjo bokserko). Še najmanj so pa za na ketno - tako kot noben pes ni jezen -  ali za zunanje bivanje pozimi. Lubček, želim ti enega super lastnika Afro, ker sedanji to očitno ni.
Logiran
ancksha
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #14 : petek, 06.01.2012 : 15:33:52 »

"naj bi" lastništvo spremenil novi lastnik .... na točno to sem jaz opozarjala, da se bo dogajalo pri vzrediteljih, če novi lastniki ne bodo spremenili lastništva, saj je zdaj celo leglo pisano na vzreditelja, ker jih ona čipira .... sama v izogib temu javim k mojemu vet-u novega lastnika in mi prepis naredi gratis. marsikateri vet, pa to zaračuna po ceniku (cca 16€). no ... in po eni strani je čisto za razumet vzreditelje, ki imajo npr. leglo 10 psov, da ne naredijo sami te spremembe ...

pismo a ni glih "izgovor" večine "dobrih" vzrediteljev (pozor, uporabljam besedo vzreditelj, ne rejec), da ima fuls troškov z leglom, zato so njegovi mladiči tko dragi.. no, pa bi namesto 600 EUR za mladiča računal 616, neke jake razlike ni... pač naj plačajo kazen lastniki na čipu, ali naj pa imenujejo tega  "neznanega" človeka.. pri nas se preveč zaje*ava*o iz živali...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : petek, 06.01.2012 : 16:40:56 »

Jst rajši te teme sploh ne gledam Undecided, moram pa pripomnit, da me osebno pri vzreji/reji ne zanima, ali je denar za prepis ali ni. Zame je osnovno dejstvo, da je CRP tukaj zato, da so popolnoma jasne relacije lastnik - pes. Torej, zame je lastnik nekega psa tisti, ki je vpisan v CRP. Ali ima potem papirje, s katerimi okrog išče tistega, kateremu je dal/prodal psa, ne bi smel biti problem ne zavetišč in ne VURS-a. Po moje ne smeta biti zavetišče in VURS tista, ki iščeta papirje in nove lastnike. Torej, tisti, ki je v CRP, odgovarja za vse, kar se v bodoče zgodi s psom in v interesu vzreditelja/rejca/prodajalca/začasnega skrbnika bi moralo biti, da takoj, ko pes odide od njega, uredi prepis tudi v CRP, ne glede na to, da nalaga zakonodaja to obveznost novemu lastniku. Kako bo prišel do sredstev za preložitev odgovornosti na novega lastnika psa, je njegov problem. Vsega se ne da imeti, vsi bi pa prav to radi - preložili odgovornost in prodali/oddali psa, brez lastnih obveznosti in s prišparanimi nekaj evri.
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #16 : petek, 06.01.2012 : 17:17:45 »

se popolnoma strinjam, zato sama to tudi delam .... realnost pa je drugačna ... cena mladiča nizka (npr. neka neatraktivna pasma), mladiči se ne prodajo torej stroškov še več in imet veta, ki ti še to zaračuna, če želiš "poskrbet" sam zase .... pravzaprav, pa vsak vzreditelj VE kam je prodal mladiča ... torej pri vzrediteljih nov lastnik (četudi ni napisan na čipu) ni vprašanje.

ancksha
razlika v ceni med rodovniško vzrejo in šteparjem v moji pasmi ni omembe vredna, pa verjemi imam jaz (če dam samo sebe za primer) bistveno več stroškov s samim leglom kot štepar, da ne govorimo o preprodajalcu.

pa smo spet pri šteparjih, vetih  ....

dejstvo pa je, da KDORKOLI je to naredil ... NI OPRAVIČILA pa je čisto vseeno kaj piše v CRP.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #17 : petek, 06.01.2012 : 17:32:37 »

A se ne da prepisa urediti, kot smo to včasih počeli za avto; stra in nov lastnik gresta skupaj na veterino in tadevo uredita? Ali je probklem v tem, da mora biti pes registriran v občini bivanja novega lastnika, kar pa največkrat ni ista občina kjer je vzreditelj?
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #18 : petek, 06.01.2012 : 17:50:29 »

pes "naj bi bil" registriran pri novem veterinarju (vet kamor bo hodil novi lastnik). ponavadi novi lastniki to naredijo ob cepljenju stekline ali ob drugem cepljenju kužnih (odvisno koliko je pes star).

marsikateri vet tudi dela samo ob izpolnitvi obrazca ... no jaz sem si priskrbela te obrazce. ampak kot sem napisala ... meni vet to naredi po tel.... jaz mu samo javim nove podatke kdo je lastnik in to je to.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #19 : petek, 06.01.2012 : 17:56:06 »

Hja, tole spet ni prava tema za take debate, ampak vseeno - natis, jaz se s tem ne bi hvalila, ker je zadeva protizakonita. Veterinar za vsako spremembo v CRP potrebuje dokument. Bolje, da o tem ne pišeš, ali pa si preskrbi tudi za nazaj dokumente, ker lahko tvoj veterinar mastno plača za svoje šlampasto, in lahko bi se reklo tudi koruptivno/prijateljsko poslovanje. Ali ti računa ali ne, najbrž ni pomembno, pomembno je, da ima za to, kar vpiše v državno bazo, ustrezno podlago, kar pa zagotovo ni telefonski razgovor.
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #20 : petek, 06.01.2012 : 19:26:26 »

obrazci so izpolnjeni  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #21 : petek, 06.01.2012 : 19:59:49 »

Nisem dvomila, da so, morajo pa biti pri veterinarju v trenutku, ko se vnaša podatke v kakršnokoli evidenco, kar pa se ne da naredit po telefonu. O tem pišem. O pravilnih postopkih.

Nemogoče je povedat ljudem, kaj je prav in kaj ne, če se ob izpostavljanju problemov piše o postopkih, ki nikakor niso pravilni, oz. če se razlaga o 'krivinah'. Tudi zahtevati od ljudi striktno upoštevanje zakonodaje - v tem primeru prepis psa takoj, ko se preseli k novemu lastniku, ne glede na to, od kod pes izvira in koliko je star, in ne glede na to, kakšnega veterinarja imamo, pa tudi ne glede na stroške - potem ni več tako smiselno.

Dejstvo je, da je za prenos lastništva obvezno izponiti ustrezen obrazec in ga čimprej, najkasneje pa v sedmih dneh od oddaje/prodaje psa dostaviti k veterinarju. Ali to stori star ali nov lastnik, ni pomembno, pomembno je, da je to storjeno. Sem prepričana, da se lahko ta prepis naredi pri kateremkoli veterinarju, ne glede na kraj bivanja novega lastnika ali izbiro veterinarja. Pravilnik predvideva celo dostavitev dokumenta po elektronski pošti. Tudi cepi se lahko psa kjerkoli, če je to zadržek, da se s prepisom odlaša.

Obrazcev za nerodovniške pse oz. za pse, ki jih kasneje oddajamo/prodajamo ni treba nikjer iskati, so kar na netu - KLIK.
Za rodovniške so dodatni postopki za odhod psov od vzrediteljev k prvim kupcem predpisani še s strani KZS.

Pravilnik o zaščiti hišnih živali
6. člen
(spremembe podatkov)
(1) Lastnik psa mora vsako spremembo lastništva psa ali spremembo svojega prebivališča pisno ali po elektronski pošti javiti pristojni veterinarski organizaciji v sedmih dneh od nastanka spremembe in priložiti ustrezen dokument iz drugega odstavka tega člena, pogin psa pa pisno ali po elektronski pošti javiti v roku 30 dni od pogina psa.
(2) Pristojna veterinarska organizacija spremeni lastništvo psa v Centralnem registru psov na podlagi:
1. računa,
2. kupoprodajne pogodbe,
3. ustreznega dokumenta o oddaji psa v ali iz zavetišča ali
4. izjave lastnika o spremembi lastništva psa, ki je kot Priloga 1 sestavni del tega pravilnika.
Logiran

nynyka
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #22 : sobota, 07.01.2012 : 11:21:54 »

Kaj se zdaj dogaja s tem boksijem? Bo na voljo za posvojitev?

Ko sem ga vidla na FB mi je šlo kar na jok. Naš Ben, ki je umrl 7 let nazaj je bil (dejansko lahko rečem) isti. Ko je Ben umrl smo takoj kupili Cali (stara je točno 7 let, the šefica:)), tudi bokserko. In vedno ko vidimo kakega bokserja se začnemo obnašati k norci haha Smiley Na žogo so pa itak udarjeni. Cali skoči v avto samo, če ji rečeš: Cali, kje je žoga! In to ne kar ena, ampak prav velika nogometna Smiley

Ko ga je vidla mami, je takoj pomislila na posvojitev, vseeno ji je bilo za starost, vendar jo je zaskrbelo to, da bi bil skoraj cel dan sam v stanovanju, ki ga pa po vsej verjetnosti ni navajen.

To sem napisala, ker je boksi in ker upam, da bo pesjanko našel prijeten in primeren dom.
Boksiji so zakon!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #23 : sobota, 07.01.2012 : 17:43:07 »

Niso samo boksiji zakon.
Nobenega psa ne dajemo v posvojitev, če posvojitelj pove, da bo skoraj ves dan sam v stanovanju.
Sicer pa ja, najbrž bo iskal novega lastnika, potem, ko bomo razčistili, čigav je in vsaj poskusili urediti kakšno njegovo zdravstevno težavo.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #24 : sreda, 18.01.2012 : 07:58:28 »

Lord je kastriran, je bilo pa kar dramatično, ker se mu kri ni strjevala. Zdaj je ves podplut, ampak izven kakšne nevarnosti. Zobje so lepi, srce dela, inšpekcija je na dobri poti, da odkrije, komu bodo zaračunani stroški in Lord gre čez nekaj dni, ko poberemo še šive, lahko v nov dom. Je prijazen do ljudi, pasji samci so mu malo manj všeč zaenkrat.
Logiran

rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #25 : sreda, 18.01.2012 : 17:34:49 »

Naj se revež čimprej pocajta in najde ene skrbnike, ki bodo imeli zanj čas in ljubezen. Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #26 : sobota, 28.01.2012 : 18:15:07 »

12 dni po kastraciji se kri še ni ustavila. Danes je najslabše do sedaj, sploh ne neha niti za malo kljub pripadajočim zdravilom ves čas.

Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #27 : sobota, 28.01.2012 : 18:21:18 »

Pa so kaj odkrili, zakaj se mu kri ne strjuje?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #28 : sobota, 28.01.2012 : 18:26:24 »

Erlihija.
Logiran

sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #29 : sobota, 28.01.2012 : 18:37:24 »

O šit. Sad Sad
Držimo pesti.  Kiss
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #30 : sobota, 28.01.2012 : 18:48:05 »

Oh, Lord Sad
Držimo vse pesti in tačke zate Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #31 : sobota, 28.01.2012 : 19:35:26 »

O ti kriza... Shocked Revež. Držimo vse tačke in pseti, da se ti stanje zboljša.  Kiss
Logiran
terant
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 309


« Odgovor #32 : sobota, 28.01.2012 : 20:16:38 »

Revež, pa tako veselo si pritekel zjutraj.
Bogi! Angry Sad
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #33 : sobota, 28.01.2012 : 20:28:29 »

Eh, ja.  Smiley Tako nestrjevanje krvi zaradi erlihije, k sreči ne tako dolgotrajno, je po kastraciji imel tudi prijateljičin pes. Mu je morala trikrat na dan hladiti z ledom, pa nekaj mazat. Lahko se natančneje pozanimam, kaj vse je delala s psom, če kaj pomaga.

Lord in vsi na hribčku, držite se!  Kiss
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #34 : sobota, 28.01.2012 : 21:17:58 »

O ti marička, to pa ni fajn  Sad
Žogar, ne daj se  Kiss
Logiran
tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #35 : sobota, 28.01.2012 : 21:26:42 »

Lordi, pošiljamo ti vse pozitivne misli. Wink Držimo vse tačke in pesti. ljubezen
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #36 : sobota, 28.01.2012 : 21:53:16 »

Eh, ja.  Smiley Tako nestrjevanje krvi zaradi erlihije, k sreči ne tako dolgotrajno, je po kastraciji imel tudi prijateljičin pes. Mu je morala trikrat na dan hladiti z ledom, pa nekaj mazat. Lahko se natančneje pozanimam, kaj vse je delala s psom, če kaj pomaga.

Lord in vsi na hribčku, držite se!  Kiss

Khm  sram un smajli za eh, ja bi moral biti  Sad, pa je uletel tiskarski škrat.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #37 : nedelja, 29.01.2012 : 12:06:29 »

Eh ja. Kako je bil svet lepši in manj kompliciran pred temi zahrbtnimi klopnimi boleznimi. Ampak ima vsaj možnost, da se pozdravi. Če bibilo kaj dednega ali rakastega bi bilo slabše.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #38 : sreda, 08.02.2012 : 07:38:57 »

Lorda ni več.
Logiran

Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lord
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines