mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:39:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: NOVOFUNDLANKA
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: NOVOFUNDLANKA  (Prebrano 5147 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
njufka
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« : torek, 07.02.2012 : 08:15:13 »

živjo sem nova na tem forumu,prosim lastnike njufkov za kakšne dobre nasvete,glede vzgoje  mladičke novofundlanke.pa da se malo opišem,sem mamica štirih čudovitih otrok 11,skoraj 10,8 in 6 let,sama sem pred dvema letoma zbolela in se zravim naokološkem odelku ginekološke bolnice Maribor,tako da sem zdaj doma in po dolgem prepričevanju mi je mož uresničil mojo že otroško željo po njufku.Tako da smo 20.1 2012 domov pripeljali malo Aisho,staro sedem tednov,prej ko se boste začeli zgražat da je bila premlada za oddajo vam moram povedat ,da smo jo pripeljali iz avstrije,ker je aishina maimica pri kotitvi poginla ,lastniki so bili preobremenjeni zato so eno psičko obdržali,ostale pa je vzela vzrediteljica *****  tako da je ostalo 5 malih kepic brez mame,zdaj pa imam prošnjo na vse lastnike njufkov,če so mi pripravljeni pomagat.Teža njufkov po tednih ?Kako jo odvaditi grizenja?Ker  bo zdaj  drugič cepljena 14.2.2012, nam je veterinar rekel da do takrat še ne sme na sprehod ,da se ne ukuži,zato se sprehajamo na dvorišču,tako da vsaj malo vidi in zavoha okolico,mimogrede  Aisha živi z nami v hiši,v bližini imamo velik ribnik tako da nebo poleti problem se ohladit,lulat ter kakat hodiva še tud ponoči v bistvu vsake tri ure in glede tega je zelo pridna,samo to grizenje mi dela problem,ker imam že cele roke modre od(kemoterapije),me toliko bolj boli ko nastanejo še sledovi Aishinih zobkov,KAKO JO ODVADIT,DA NEBO GRIZLA,;;;;;.hranim jo z briketi chiccope puppy  za velike pasme,zraven dobi malo konzerve 4 krat na dan.Prosim vas za kakršne koli nasvete glede vzgoje ,teže,kdaj v šolo.......Lep dan vam želi ponosna lastnica  njufke AISHE.(Vesna)
Logiran
zgaga
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #1 : petek, 06.04.2012 : 10:23:57 »

Draga njufka!

Vse info, ki jih sprašuješ boš našla na tem ali kakšnem podobnem forumu. Preberi si tudi knjigo Psi za telebane.

Zame najbolj nujno,kar ti imam povedati;
-zamenjaj hrano, s kakšno bolj kvalitetno (prve tri sestavine so najbolj pomembne, fino je če ne vsebujejo pšenice in koruze itd, )
- ker imaš veliko pasmo je nujno potrebno, da dodajaš glukozamin za kosti (malo pogooglaj), nisem pa prepričana če je za to že dovolj stara
-kadar te grize ji ponudi primerno igračo, torej NE tenis žogice ali igrače pri kateri bi lahko kaj odgriznila in pojedla

Pa,da ti še malo požugam;
Zelo neodgovorno od tebe (in tvojih staršev), da se teh stvari nisi pozanimala že pred prihodom mladiča! Na tvoj post ti odgovarjam zgolj, ker želim pomagati mladiču in ne zato,da bi podpirala tvojo lenobo,da se o stvareh nisi že prej pozanimala!

Začni torej z temeljitim branjem in to zelo hitro, preden ti stvari uidejo iz rok! Angry
Biti lastnik je zelo težka in odgovorna zadeva, zato je ne jemlji zlahka!
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2 : petek, 06.04.2012 : 10:36:21 »

Njufka, glede na to, da si očitno še čisto frišna na tem forumu, dobrodošla Smiley

Za prvo pomoč: tule je ogromno tem o vzgoji - tudi o vzgoji pasjega mladička, o grizenju rok pa je prav posebna tema Smiley (klikni na obarvane besede, se ti bodo teme odprle).
Pa seveda branje raznih knjig, kot ti že zgaga priporoča, bo zelo koristilo.

Srečno z novo družinsko članico!
Zdaj imate dovolj časa, da se pozanimate, kako je kaj s pasjimi šolami v vaši koncih, da se boste lahko pravočasno vpisali (mala šola poteka nekako četrtega meseca starosti psa).

Pa veliko zdravja in pogumno v boju  boleznijo! objem
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3 : petek, 06.04.2012 : 10:43:34 »

Njufka, o vzgoji ti ne vem povedati nič. Dobro pa vem to, da bo tvoje okrevanje potekalo hitreje v družbi male lepotice. Želim ti, da boš kmalu spet zdrava!
Logiran
njufka
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #4 : petek, 06.04.2012 : 15:12:12 »

živjo vsem skupaj,hvala vam za posredovane "teme" ,moja Aisha  lepo napreduje,tud ni več tako zelo "navihana" zelo lepo shajava,zelo je pridna,rada se sprehaja,z mano gre tud ko imam zdravniške preglede,zdaj trenutno sem na kemoterapiji in moja "prijateljica"mi zelo pomaga da ni preveč hudo.Res takšnega psa si človek lahko samo želi in imam veliko srečo da jo imam.(Rada bi samo odgovorila še ZGAGI da če že odgovarja na vprašanja ,naj sploh pogleda kaj je  vprašanje in ne kar tako grdo "napadat" ljudi,mimogrede nisem otrok imam pa štiri zlate sončke in enega štirinožnega sončka).Vsem ostalim pa želim lepe velikonočne praznike in čim več pirhov. Vesna
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: NOVOFUNDLANKA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines