mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:05:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Winnie
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Winnie  (Prebrano 60117 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #240 : torek, 14.05.2013 : 16:11:27 »

Hahaha FŽ, bom zahtevala ponovno testiranje, na njihove stroške, seveda.  Grin Chow chow je pustil svoj pečat na jeziku, drugje ga jaz ne vidi. Zanimivo je, da mi je marsikdo rekel, da mora imeti nekaj haskija v sebi. Ena gospa me je pred časom (Winnie je bila takrat stara eno leto) celo vprašala, če bo haski, ko bo velika.  Roll Eyes Grin

Kar se zanesljivosti testa tiče, ne vem, itak ne napišejo tega, sploh pa verjetno variira od psa do psa. V registru imajo več kot 185 pasem psov in če imaš srečo, da ima tvoj pes nekje v preteklosti kakšnega eksotičnega prapradeda, potem verjetno tista linija ostane prazna. Pri Winnie so kar suvereno izpolnili vse tri linije.
Ne vem točno, na kak način to delajo, ker me genetika res ni nikoli zanimala.  predaja Po moji kmečki logiki gresta vzorca skozi analizo vseh pasem oz., dokler pač ni zadetka (zato pa traja mesec in pol, da dobiš rezultate). Očitno od vsake pasme dovolj velik odsek na DNK verigi, ki je značilen za to pasmo in je prepoznaven.
Mogoče kdo drug ve bolj natančno, kako to poteka?  kdo  Bom vprašala profesorico za genetiko o tem, če bo znala kaj razjasnit.  Smiley

Čarka, za Slovenijo močno dvomim, da kdo to dela, na faksu ziher ne, drugi laboratoriji pa tudi dvomim, da se s tem ukvarjajo. Mogoče bi se jim lahko poslalo vzorce od slovenskih rodovniških pasem, če jih še nimajo.  Huh Ne vem, na kak način razširjajo to svojo bazo.


Hvala, seveda ste kadarkoli vabljeni na obisk, z ali brez pasje bande.  Smiley Edino z Viktorjem bi bilo verjetno bolje počakat, da pokosimo, da se ne bo zgubil.  Evil
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #241 : torek, 14.05.2013 : 16:22:14 »

Hvala, če bi že prišla, bi vsekakor sama, da bi lahko vse vaše žvale v miru in do iznemoglosti prečohala, kolikor bi se mi seveda pustile  Roll Eyes  objem  plesalec
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #242 : torek, 14.05.2013 : 18:02:10 »

Teli pravjo, da delajo to tudi pri nas :
http://klinikadnk.com/si/733/storitve/dnk-testi-za-pse.html
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #243 : torek, 14.05.2013 : 18:20:38 »

Glede na to, da FCI priznava 343 pasem psov, se mi zdi, da tale DNK test ne more biti prav zelo zanesljiv, je pa definitivno zanimiv.  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Winnie
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines