mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:16:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kraje psov - dostop s psi v javne prostore
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kraje psov - dostop s psi v javne prostore  (Prebrano 28194 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #45 : torek, 24.01.2012 : 13:12:22 »

Pač pa bentim, ko srečujem kolesarje, ki mi pridejo nasproti (se pravi, vozijo po napačni strani), ali pešce, ki res nimajo kaj iskati na kolesarski stezi. Tudi januarja ne. Ker tudi pozimi se nekateri vozimo s kolesi, čeprav veljamo za čudne.
To se strinjam, popolnoma (sem tud jaz celo leto na kolesu). Ampak ostalo - vozički - prikolice na kolesih, starejši, otroci kolesarji v spremstvu staršev (ki jih prav res rada vidim Cheesy) ... je pa Lanabela že napisala - z enako pravico so na kolesarski stezi kot jaz in ti.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #46 : torek, 24.01.2012 : 13:28:56 »

Mimogrede...vožnja s kolesom ko imaš zraven še psa ali dva je nekoliko zahtevnejša od vožnje brez psa + vsaj v mojem primeru dokaj hitra. Kljub temu NIKOLI ni bilo nobenega problema z ugoraj omenjenimi kategorijami počasnežev - vedno se je našel prostor za prehitet - če ne takoj pa po nekaj 10m. Pešci se pa itak prej ali slej umaknejo. Z nekaj strpnosti in uvidevnosti, je dovolj prostora za vse. Tisto, kar je res ubijajoče, so čez celo stezo zaparkirani avtomobili, razbite flaše in podobno.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #47 : torek, 24.01.2012 : 13:33:41 »

Eni pešci se preprosto NE umaknejo (zelo pogost problem mularije v centru LJ). Vedno vozim mal zadaj, da bi me slišali/opazili. Če se nič ne zgodi, pozvonim. Če imajo slušalke (kar je ful pogosto), se niti ne trudim. Ampak se mi tudi dogaja, da se frajla/mulc obrne, vidi, da je v napoto, pa gre svojo dalje ("Jaz sem edini na svetu, delam, kar hočem, boli me ...") Angry. Potem pa že povem, kar si mislim (pa še vedno normalno): "Na kolesarski stezi si". - "Ja, vem." In to je to Roll Eyes Lips Sealed. Pametnejši odneha ... furam dalje in si mislim svoje.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #48 : torek, 24.01.2012 : 13:36:28 »

Se pojavljajo taki komadi tudi že tukaj, ampak gre po večini za starejše in ne za mularijo. Po možnosti eni trije v štric. Samo pred psi imajo še vseeno toliko rešpekta, da se umaknejo.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #49 : torek, 24.01.2012 : 13:42:39 »

Jst: točno vem, katere vozičke misliš. In imajo enako pravico uporabljat kolesarsko stezo kot ti. Prav tako kot majhni kolesarji v spremstvu staršev, pa tastari, ki jim hitro ne gre več....In bi jih bilo treba kar prepovedati, da njihovemu veličanstvu egoističnemu kolesarju ne bi bilo zreba na bremzo pritisnit. Da o tistih, na invalidskih vozičkih, ki si po cesti ne upajo, po pločniku ne morejo, po kolesarski pa so na poti hitrim in zdravim ne izgubljam besed. Naj ostanejo doma, kaj pa jim je treba silit v promet. Enako naj ostanejo doma cucki, saj jih v avtomobilu pustit ne moreš več, s sabo vzet ga pa tudi ne smeš, ker lahko že pogled bnanj koga vznemiri? Svašta.

Slabo bralno razumevanje?
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #50 : torek, 24.01.2012 : 13:44:01 »

Jst pa bentim ko se kolesarji furajo po cesti namesto po kolesarski (ker jim tam pac mal rit trese...).

Hm ... marsikatera kolesarska steza je dejansko prenevarna, da bi se človek vozil po njej s cestnim kolesom.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #51 : torek, 24.01.2012 : 14:51:50 »

Jah, saj imaš tudi kot voznik avtomobila popolnoma enak "problem" kot hiter kolesar, ki mora voziti za počasnejšim. Tudi na voznem pasu za avte je treba včasih po polžje voziti za traktorji s prikolicami, bagerji, magari 20 na uro, pač prehitiš, kjer lahko (prekinjena črta) in takrat, ko je varno. Za kolesarske steze veljajo enaka pravila in za pločnike tudi (tudi tam pač prehitiš počasnejšega ali mamo z vozičkom, če si hitrejši).
Tudi jaz lahko bentim (kot voznica avta) nad "vikend kolesarji", ki so nekateri tako "fajn", da po štirje vštric zasedejo cel vozni pas in po polžje tiščijo v klanec ... ker so prišli pač na deželo malo uživat. Jim dam pač nek znak s hupo, če se sami ne umaknejo v vrsto in prehitim, ko je varno. Kaj pa naj drugega, glih tako so udeleženci v prometu kot avtomobilisti, motoristi, traktoristi in invalidi na vozičkih. Če bi bili vsi uvidevni drug do drugega in se ravnali po pravilih, se nam ne bi bilo treba jeziti "na une druge".
Problem nastane seveda, ko se pravil ne upošteva oz. si jih vsak samopašno prikroji po svoje, kot že v prejšnjih postih ugotavljate (kolesar po cesti, pešec po kolesarski, avto čez pločnik ...).
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #52 : torek, 24.01.2012 : 15:04:06 »

Hihi, italijanski vikend kolesarji na specialkah, aneda? Grin
No, v glavnem, obzirnost, osnovna pravila obnašanja udeležencev v cestnem prometu in strpnost, pa bi bilo vse OK.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #53 : torek, 24.01.2012 : 15:44:15 »

Jst: torej prepovejmo cestna kolesa.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #54 : torek, 24.01.2012 : 16:11:15 »

Hihi, italijanski vikend kolesarji na specialkah, aneda? Grin

Ammmmm .... tisti hodijo v glavnem čez teden. Čez vikend je več slovenskih, ki si bicikle pripeljejo na avtu Tongue

Zdaj smo pa že res fejst zakolesarili iz teme, nam bo Jana vsem kak listek za brisalce zataknila Lips Sealed
Logiran

Unikatne tablice in portretki
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #55 : torek, 24.01.2012 : 16:20:20 »

Vidim, da imate vsaj kolesarske steze. No, v Trbovljah je nimamo niti en meter tako, da se po cesti vozimo, dostikrat vstric z invalidskimi vozicki, mamicami z vozicki in pesci. sram
Logiran

jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #56 : torek, 24.01.2012 : 17:52:14 »

Jah, saj imaš tudi kot voznik avtomobila popolnoma enak "problem" kot hiter kolesar, ki mora voziti za počasnejšim. Tudi na voznem pasu za avte je treba včasih po polžje voziti za traktorji s prikolicami, bagerji, magari 20 na uro, pač prehitiš, kjer lahko (prekinjena črta) in takrat, ko je varno. Za kolesarske steze veljajo enaka pravila in za pločnike tudi (tudi tam pač prehitiš počasnejšega ali mamo z vozičkom, če si hitrejši).


Seveda.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #57 : torek, 24.01.2012 : 17:53:33 »

Jst: torej prepovejmo cestna kolesa.

Naj uganem, za koga si volila.
Neka točno določena politična stranka počne isto. Nekomu položi v usta besede, ki jih nikoli ni izrekel, potem pa svojo kampanjo vodi na tem, da temu nasprotuje. Ah, ja ...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #58 : torek, 24.01.2012 : 18:34:14 »

Nikoli ne volim za, vedno volim proti. Smiley

"Vozički niso prepovedani, ampak bi morali biti, ker ovirajo promet." -> Cestna kolesa niso prepovedana, ampak bi morala biti, ker ovirajo promet.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #59 : torek, 24.01.2012 : 18:56:14 »

Nikoli ne volim za, vedno volim proti. Smiley

"Vozički niso prepovedani, ampak bi morali biti, ker ovirajo promet." -> Cestna kolesa niso prepovedana, ampak bi morala biti, ker ovirajo promet.

Lepo bi bilo, če ne bi potvarjala citatov. Take debate na temelju lažnih navedb, se jaz ne bom več udeleževala. LP
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kraje psov - dostop s psi v javne prostore
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines