mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:19:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kraje psov - dostop s psi v javne prostore
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kraje psov - dostop s psi v javne prostore  (Prebrano 28192 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #75 : nedelja, 29.01.2012 : 16:05:07 »

Aja, glede rolerjev. Hm, a ves da ne vem. Mislim da morajo biti na plocniku in ne smejo iti hitreje od hoje/teka?

In ja, seveda, vozicki na biciklih, cestna kolesa - kolesarska steza. Vozicki pescev - plocnik.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #76 : nedelja, 29.01.2012 : 18:19:34 »

Rolerji so pešci in po pravilih bi se morali premikat s hitrostjo pešca Tongue Koliko je to pa se mi niti malo ne sanja.

Kar se kolesarjev na kolesarski tiče pa mislim, da je tudi omejitev hitrosti na 20 km/h. Ne da se mi pa iskat po zakonu, da bi preverla...  sram Tongue
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #77 : nedelja, 29.01.2012 : 18:38:44 »

@Nanook, saj ... zaradi vseh teh dvoumnosti v prejšnjih postih sem raje še enkrat vprašala.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #78 : ponedeljek, 30.01.2012 : 12:53:07 »

mamaF, jst je napisala tole:
 
Torej sklepam, da misli na te "kolesarske vozicke".

A bejz. A ni jih treba prepovedat? Kaj nisi dve strani nazaj napisala ravno nasprotno, namrec da bi morali biti prepovedani? A smem torej ugibat za koga si volila ti... Roll Eyes

Ti kar ugibaj.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #79 : ponedeljek, 30.01.2012 : 12:53:39 »


Kaj pa rolerji, spadajo med pešče? Ali zaradi večje hitrosti na kolesarsko stezo? To verjetno ne (glede na znak za kolesarsko stezo ... ). Ve kdo kaj o tem?

Na pločnik.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #80 : ponedeljek, 30.01.2012 : 12:54:30 »

Kar se kolesarjev na kolesarski tiče pa mislim, da je tudi omejitev hitrosti na 20 km/h. Ne da se mi pa iskat po zakonu, da bi preverla... sram Tongue

V bistvu 25. Ampak priznam, da se meni tako počasi ne da voziti. Zato se vozim po cesti, če se lahko. Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #81 : ponedeljek, 30.01.2012 : 14:09:04 »

Rolerji so pešci in po pravilih bi se morali premikat s hitrostjo pešca Tongue Koliko je to pa se mi niti malo ne sanja.
5 km/h.
Kar se kolesarjev na kolesarski tiče pa mislim, da je tudi omejitev hitrosti na 20 km/h.
25 km/h.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #82 : ponedeljek, 30.01.2012 : 14:39:33 »

In če pešec teče?  Evil
Če grem tako počasi se ubijem na prvem kamenčku  Tongue
Evo... še ena, ki se ne drži predpisov he he  Roll Eyes Tongue

No... vsaj ne težijo, če vodiš pse, ko si na rolerjih   Cool
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #83 : ponedeljek, 30.01.2012 : 14:53:31 »

Citat
No... vsaj ne težijo, če vodiš pse, ko si na rolerjih

So jim tudi že težili....in tudi kakšen listek ti lahko stisnejo, če se jim glih naprdne - čeprav ni izrecno prepovedano, a če oceni, da ogrožaš varnost....Dovoljena hitrost pa ni hitrost pešca (čeprav se moraš prilagajati počasnejšim) ampak hitrost tekača (bi rekla da od oka ene 15km/h kar lahko)
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #84 : ponedeljek, 30.01.2012 : 15:08:36 »

tečnobe  Tongue
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #85 : torek, 31.01.2012 : 08:19:16 »

Trolling...
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #86 : torek, 31.01.2012 : 09:29:24 »

No, če se vrnemo k temi ...
Danes sem na FB prebrala objavo, da je bil "pred KD Maribor je bil [v nedeljo] opažen bel kombi z romunsko registracijo in zračnikom na strehi, ki je v počasni vožnji krožil okoli našega kluba."
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #87 : torek, 31.01.2012 : 14:13:35 »

Jaz bi pa samo svoje izkušnje mogoče opisala, glede hoje v trgovske centre s psom, tam kjer je nalepka, da ne smejo..... pri nas ima večina "njih" res nalepke, da psi ne smejo noter, ampak recimo vLj. City park - do trgovine z opremo za živali ne bo nihče muksnil nič, bilo narejeno že milijonkrat,, pa potem še hop do trafike, kam drugam pa niti ne vem, če bi hotela it z njim tako, da nisem niti poskusila:). V hali A smo tudi bili, je moj dragi našo 15 kg mrcino v naročju gor pa dol nosil, v trgovinah sva pa prašala, če sme na tla Smiley smo najbrž izgledali malo smešno, ampak smo tudi šli mimo varnostnika, pa tudi pogledal ni dvakrat. V Supernovo še nismo poskusili it, je pa tam opaziti nekaj čivav. Kot so mi povedali je odvisno od tega na koga naletiš - kak dan ni problema, kak dan jih pošljejo ven ("lastniki" trgovine v pritličju imajo čivavo, pa so jo imeli tam, nekega dne so jih pa opozorili da ne). Smo bili brez problemov tudi v knjigarni Felix v Koloseju, na pošti in trgovini z opremo za živali v Murgle centru itd.

Moram reči, da jaz jemljem tele nalepke na centrih vse bolj informativno. Pravzaprav saj najhuje kar mi lahko naredijo je, da me pošljejo ven.
Mislim, da se bodo stvari malo zrahljale tudi, če se bodo psi takole diskretno vse bolj pojavljali na teh krajih, da se bo videlo, da ni tak  bavbav, če so tam.

Za manjše trgovine (pa tudi trgovine v centrih) se mi pa zdi vseeno fer, da se lastniku prepusti odločitev, če gre lahko noter ali ne.


No ja, kolegica, ki ima kozmetični salon zaradi inšpekcije v salonu ne sme imeti svoje psičke, tako, da za določene stvari ta pravila očitno obstajajo... ampak gre predvsem za takšne, kjer je higiena res zelo pomembna.

Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #88 : torek, 31.01.2012 : 14:53:30 »

recimo vLj. City park - do trgovine z opremo za živali ne bo nihče muksnil nič, bilo narejeno že milijonkrat


Do trgovine za živali je v City Parku uradno dovoljeno it s psi - celo piše, da lahko. Afro

Za ostalo je pa tako, kot praviš - odvisno od tega, kakšne vrste človek je zadolžen za to in kako vzgojena je žival (tudi, če to ni pes), ki jo pripeljemo s sabo. Jaz se držim tega. da v trgovine s hrano s psi ne hodim. Če imam veliko opravkov, jih ponavadi pustim doma - v avtu nikoli več kot za nekaj minut in če se le da, moram v takem primeru avto videti od daleč.
Če moram skočit samo na pošto ali kaj takega, jih vzamem s sabo. Zato, ker grem npr. lahko po celi Evropi z lepo vzgojenim psom večinoma povsod, v zaplankani Sloveniji se bomo  (- bodo?) pa morali pač še malo prilagoditi.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #89 : torek, 31.01.2012 : 15:36:18 »

A veš, da nisem nikoli opazila, da piše Smiley -  sem vedno zignorirala, ker sem ga pač rabila zraven, da je kako oprsnico pomeril ipd.

Jaz v trgovino s hrano ne grem, ker se mi zdi, da bi tudi njemu nos vse preveč delal  Smiley .... pa v večino trgovin z oblekami tudi ne, ker tudi meni ne bi bilo všeč, če bi v kabino prinesla odlakano cunjo za probat (me moti tudi če je napudrana obleka, ali pa če so lasje gor). Ostalo pa pač, po pameti. Na pošti in v banki res nima kaj naredit, v knjigarni ali prodajalni orodja za hišne mojstre tudi ne itd.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kraje psov - dostop s psi v javne prostore
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines