mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:46:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  mojpes.net vabi na prireditve  |  Pretekle prireditve  |  Tema: Svetovna razstava psov, Salzburg (A), 18. - 20. 05. 2012
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Svetovna razstava psov, Salzburg (A), 18. - 20. 05. 2012  (Prebrano 32722 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #135 : ponedeljek, 21.05.2012 : 14:16:33 »

Dobro jutro Cool Vidim, da ste ze vsi zivi in zdravi doma  Smiley

Midve s Pepo sva kar malo zmatrani, obe sva te dni premalo spali, tako, da greva zdaj po jutranji sluzbi malo spat.  Smiley Da pa samo na kratko napisem kako je vse kupaj izgledalo meni. Razen jutranje guzve, ki je bila roko na srce vedno na vseh EDS in WDS-jih kar sem jih obiskala (Pariz, Dortmund, Tulln, Stockholm, Leeuwarden je bil malo boljsi,...hudica tudi na Cruftsu je guzva), nimam kaj za okarat. Zato sem AnaJ ze zadnjic napisala naj gre cim prej od doma. Mi smo prvi dan res stali v guzvi precej casa (tudi vecerno metanje iz parkplaca je  Tongue), naslednji dan, pa smo z garminom poiskale malo drugacno pot in cakale le dobre pol ure, da smo prisle na parkirisce. Organizatorji so bili pridni, znali so anglesko, niso komplicirali po nepotrebnem, hale so bile dobro oznacene, shoping tudi OK Wink, druzba super fajna (ukrajinci imajo res konjak za dol past, dobesedno  Grin), nagledala sem se kar nekaj eksoticnih pasem, v tistih par ringov kjer sem malo spremljala sojenje pa tudi ni bilo kaksnih posebnosti.
Domov smo pripeljale svetovno prvakinjo, Tatjanino Boazono de Vale do Criz, portugalsko podengico in za vse zlobne jezike naj povem, da ni bila ena sama, temvec je premagala 6 psic, vkljucno z dvema sampionkama, BOB pa je odnesel njen polbrat v lasti vzreditelja, ki je nad Pepo navdusen (in ce kdo ve kako mora izgledat podengo, potem ve on). Drugace pa se vedno velja, da si lahko vsak kupi psa in ga pripelje na razstavo. pevka
Psi v avtih pa tako kot vedno mecejo slabo luc na razstave in jaz sem imela cist pokvarjene dneve zaradi tega. Cry

Slikce bodo, ko mi jih moj profesionalec zrihta. Kiss
Logiran

AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #136 : ponedeljek, 21.05.2012 : 14:28:24 »

Kaja najprej čestitke za super uspeh  bravo

Ja še dobro da si rekla naj gremo prej od doma, sicer plan je bil da gremo ob treh, ampak ko je bilo v petek objavljeno da se je full čakalo na avtocesti, smo šli mi ob pol 3, na cilj prišli ob 6 uri, se nato z avtobusom pripeljali na razstavišče v 5 minutah ( nekateri so se menda vozili eno uro  Shocked ). No tm smo pa seveda malo se načakali, ker so odprli vrata šele nekaj do 7, ampak potem je šlo pa dokaj hitro, tko da smo bili nekaj čez pol osmo že v hali.

Zame ki nimam izkušenj z velikimi razstavami se mi je zdela organizacija ok, res pa je da so me motili drekci vsepovsod  Lips Sealed

Kar se pa sojenja tiče, no ja nam so itak zamenjali sodnika tik pred zdajci, pa čeprav sta bila oba dotična sodnika že določena za škote samo razrede sta imela razdeljene in so jima potem te malo zamenjali, na veliko žalost. In nikakor nisem bila edina ki je bila zaradi menjave razočarana, ker je kar nekaj razstavljalcev prijavilo zato da bi jim sodila gospa Okleščen, in to niso bili razstavljalci od blizu. Po koncu sojenja jih je bilo kar nekaj ki so gospo Okleščen prosili za eno ''hitro'' oceno njihovega psa.

Sicer pa sem jaz vesela da sem lahko Apija pokazala enemu od solastnikov Apijevega očeta in je to bilo zame povsem zadosten razlog da grem na svetovno. Midva sva uživala, Api se je v vsej gužvi obnašal fenomenalno in kaj več niti ne bi rabila  Smiley

Posledica najinega odhoda na svetovno je pa tudi naval prošenj na FBju s strani vzrediteljev škotov, lastnikov škotov itd  Evil
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #137 : ponedeljek, 21.05.2012 : 14:38:02 »

No kar se vhoda tiče nisem bila zadovoljna. Mi smo prišli na razstavišče okoli 6.30, parkirali v parkirni hiši in mirno raztovorili. Takoj za nami je že bila gneča, mi smo ravno ujeli tiste minute prej, ko še ni bilo tako hudo. Kakorkoli prišli smo pred halo in stali dokaj na začetku vrste. Iz minute v minuto je bilo več ljudi in do 7.30 smo že vsi zelo nervozni stali tam in čakali da odprejo. Ne ni bilo toplo, jaz sem uspešno zbolela, saj smo čakali na vstop noter debelo uro in pol. Za v naš sklop hal so odprli le dvoje vrat od 3. poleg tega so odprli le eno stranico dvokrilnih vrat kar je kasneje pripeljalo do težav, saj kletke italjanskih handlarjov niso šle skozi. Nastala je cela drama ker je eden od teh povozil afganistantskega hrta (pomoje bil še mlad, če ne mladič) ko se je njegova lastnica rinila skozi vrata, psa pa imela na vrvicah. Komaj so ga potegnili izpod koles in malo je manjkalo, da se niso stepli pred nami. Iz minute v minuto je vroča kri le še naraščala, od zadaj so pritiskali mi pa nismo mogli noter ker so bili veterinarji čisto zmedeni in prestrašeni (na začetku so še mikročipe preverjali, potem po tisti skupini italjanov niso več..).
V glavnem to je bila ena velika zmeda in prav spominjalo je na tisto Celje lani konec leta, ko smo rabili vstopnice..
Na FBju sem prebrala da je marsikdo zamudil v ring, ker so čakali na avtocesti oz. na vhodu. Res zoprno.

Kar se hal tiče so pa bile prostorne, mi smo pri kokrih imeli več kot preveč prostora, fino je bilo ker sta bila ringa skupaj in si lahko spremljal vse razrede. Sodnika sta bila kakršna sta bila, ampak recimo da odmislimo sojenje, me je že njuno nerganje v ringu in odnos do psov in handlarjev močno motil. Res prav zamorjena sta bila in vse skupaj je bilo bedno. Čisto nasprotje je bil sodnik pri kavalirjih, ki je bil do zadnjega prijazen do vsakega ter spodbujal množico, da ploska vsem najlepšim.
Odvisno po pasmi kako si imel srečo.

Sicer pa sem vesela, da so enkrat za spremembo slovenski sodniki potegnili s slovenskimi psi, ker imamo veliko lepih štirinožcev in seveda čestitke vsem še iz moje strani! :-)
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #138 : ponedeljek, 21.05.2012 : 14:52:22 »

hudica tudi na Cruftsu je guzva), nimam kaj za okarat. Zato sem AnaJ ze zadnjic napisala naj gre cim prej od doma. Mi smo prvi dan

Ampak mi na Cruftsu nismo čakali niti minuto, nikjer, brez pretiravanja...

Kje si ti našla angleško govoreče?? Nas je usmerjal eden, ki ne vem niti če je znal nemško Cheesy na srečo je policaj nato nekaj znal povedati, dovolj da nas je usmeril...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #139 : ponedeljek, 21.05.2012 : 19:59:14 »

Simon, vsi s katerimi sem imela opravka so govorili anglesko, na vhodu, na parkingu (tam je bila slovenska ekipa), v kaficih....res. Smiley
Na cruftsu smo cakali zjutraj, ko je bilo psov najvec...ni bilo sicer hude guzve, ampak cakali pa smo. Tako kot povsod in sem ze vajena. Grin

AnaJ, ja tudi z avtobusi so se vozili dolgo, ker je bila guzva na cestah. Smiley
Logiran

Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #140 : ponedeljek, 21.05.2012 : 21:32:03 »

 Grin v nasem ringu se je zgodila ena ogromna cvetka. Zaceli so Cirneci. Razstavljavec iz Belgije je pobral BOB. Potem je sodnik ugotovil, da je njegov vodja ringa povsem neuporabno bitje za to delo in poprosil Belgijca (taistega, katerega psu je dal BOB), da prevzame delo vodje ringa. Ubogo bitje nastavljeno za vodjo ringa s strani organizatojev pa je lepo sveco drzal v drugem kotu ringa. Razlaga belgijca je, da sodnik zaradi nesposobnosti vodje ringa ni hotel soditi naprej, vendar je opazil, da Belgijec pozna pravila  Huh (pustimo dejstvo, da se zeeeeloooo dobro poznata) in ga milo prosil, ce mu lahko pomaga. Jasno, ni mogel reci ne in z blagoslovom tajnistva razstave prevzel delo prvotno misljenemu vodji ringa.
Cool!!! Zelo strokovno in zelo korektno... ni kaj...
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #141 : torek, 22.05.2012 : 08:06:22 »

Ampak mi na Cruftsu nismo čakali niti minuto, nikjer, brez pretiravanja...

Kje si ti našla angleško govoreče?? Nas je usmerjal eden, ki ne vem niti če je znal nemško Cheesy na srečo je policaj nato nekaj znal povedati, dovolj da nas je usmeril...


Mogoče kdo ni znal angleško, so pa skoraj vsi znali slovensko...samo na to najbrž nihče ni pomislil...na vseh vhodih, na vstopu v areno, kontrola vstopnic in akreditacij, delno pa na parkingu je bilo vsaj polovica naših Wink
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #142 : torek, 22.05.2012 : 08:55:16 »

Mogoče kdo ni znal angleško, so pa skoraj vsi znali slovensko...samo na to najbrž nihče ni pomislil...na vseh vhodih, na vstopu v areno, kontrola vstopnic in akreditacij, delno pa na parkingu je bilo vsaj polovica naših Wink

Ha ha ha, to pa res ne Smiley
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #143 : torek, 22.05.2012 : 09:03:41 »

so bili naši in "naši" ... tudi v anifu  Wink
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #144 : četrtek, 24.05.2012 : 06:06:06 »

sestavljam rezultate od pudljev in ugotavljam, da je tale naša sodnica res ...  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed

v vseh ringih pri pudljih (vseh je bilo 6) razen v našem, so mlade svetovne prvake podeljevali isto kot CACIBe (kar je prav na velikih razstavah ala WDS/EDS) ... noooooo .... naša je pa tudi to naredila malo "po svoje" in je podelila po barvah .... torej imamo pri kombinaciji siva, apriko, rdeča samica dve JWW (apriko je ni bilo). zelo fer in pošteno do ostalih v mladih v ostalih ringih  Lips Sealed Lips Sealed
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #145 : četrtek, 24.05.2012 : 07:41:36 »

a je tale vaša mislila, da doge gleda?  Tongue
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #146 : četrtek, 24.05.2012 : 07:50:28 »

nimam pojma kaj je mislila, če je sploh kaj mislila  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed

Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #147 : četrtek, 24.05.2012 : 17:03:41 »

nimam pojma kaj je mislila, če je sploh kaj mislila  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed

Mogoče pa reva ni imela s čim? Cool
Misliti namreč
Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #148 : četrtek, 24.05.2012 : 17:13:17 »

 Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed

 Grin Grin Grin Grin Grin

a ti men mal misli bereš??  Tongue Tongue
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #149 : četrtek, 24.05.2012 : 17:19:27 »

 hehe... Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  mojpes.net vabi na prireditve  |  Pretekle prireditve  |  Tema: Svetovna razstava psov, Salzburg (A), 18. - 20. 05. 2012
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines